Kancelaria jest czynna:

(17-226 71 93)

poniedziałek - piątek po Mszy św. wieczornej (do godz.19.00)

(Msza Święta o godzinie 7.00 oraz 17.00).

Sprawy sakramentu małżeństwa przyjmowane są

w każdy wtorek i czwartek

w nagłych okolicznościach np. z posługą do chorych oraz w sprawie pogrzebu - o każdej porze

W święta, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Sakrament chrztu

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w II, IV,V niedzielę miesiąca, godz. 11:00.

Dziecko do chrztu (wyłącznie z terenu parafii) należy zgłosić najpóźniej na tydzień przed datą chrztu. Dokument: Akt Urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,

Dane rodziców: Imię i nazwisko, data urodzenia, data i miejsce ślubu, adres zamieszkania.

Rodzice chrzestni: Imię i nazwisko, data urodzenia i dokładny adres zamieszkania. Chrzestni muszą być osobami wierzącymi, praktykującymi, bez przeszkód kościelnych. Z parafii zamieszkania przynoszą zaświadczenia stwierdzające, że mogą być rodzicami chrzestnymi.

Sakrament Małżeństwa

Aby przyjąć Sakrament Małżeństwa:

narzeczeni zgłaszają się w kancelarii parafialnej na trzy miesiące przed planowaną datą ślubu.

Sprawy sakramentu małżeństwa przyjmowane są:

w każdy wtorek i czwartek

Dokumenty: - aktualny wyciąg z aktu chrztu (nie starszy niż trzymiesięczny), - zaświadczenie o sakramencie bierzmowania, - dowód osobisty, - świadectwo ukończenia katechizacji, - zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego, - zaświadczenie o ukończeniu katechez przedślubnych, - o pozostałych dokumentach narzeczeni zostaną poinformowani w Kancelarii. Świadkowie ślubu zgłaszają się w zakrystii na 15 min. przed Mszą ślubną z dowodami tożsamości.

wtorek,