IV NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU : 26.03.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Gorzkie Żale o 16.15 z kazaniem pasyjnym, w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30 oraz 20.00. Zapraszamy na te nabożeństwa pasyjne.
 1. W dniach: 29 – 31.03 (środa – piątek) odbędą się w naszym Zespole Szkół rekolekcje dla dzieci i młodzieży.
 1. W tym tygodniu przypada I sobota kwietnia. Po Mszy św. ostatnie z pięciu nabożeństw, w którym wynagradzać będziemy za zniewagę i bluźnierstwo raniące Niepokalane Serce Maryi - obrazę czynioną przez tych, którzy znieważają Ją w Jej świętych wizerunkach.
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:          

             poniedziałek – Wieczernik (19.00)   

             wtorek – zbiórka dla wszystkich ministrantów (16.00)

                                 próba scholi młodzieżowej (godz. 19.00)

              piątek – spotkanie dla pragnących włączyć się w Triduum Paschalne (17.30 – organistówka)

                                Oaza Młodzieżowa (spotkanie o godz. 20.00 w ramach Drogi Krzyżowej)              

              sobota – ODB (15.30)

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na kolejne spotkanie  formacyjne. Obecność obowiązkowa. 
 1. W sobotę po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie spotkanie dla rodziców młodzieży z klasy III Gimnazjum, kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 1. Ośrodek Kultury w Albigowej zaprasza na wystawę i kiermasz sztuki i rękodzieła pt. „Wielkanocne tradycje”, w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017, w godz. 8.30 – 18.00.
 1. Zespół Ludowy „Sonina” z Soniny zaprasza na Wielkie Widowisko Plenerowe – „Pasja – Misterium Meki Pańskiej”, ukazujące historię życia Jezusa od początków nauczania do męczeńskiej śmierci na krzyżu. Widowisko odbędzie się na stadionie sportowym „Arka” w Albigowej, w dniu 2 kwietnia 2017 (niedziela), o godz. 19.00. Wstęp – wolne datki. Zapraszamy.
 2. W piątek, 07, 04 – Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Tomasz, Kazimierz Hawro, kawaler, s. +Ryszarda i Haliny Grzenia, ur. w Przeworsku, zam. w Albigowej oraz Dorota, Katarzyna Falger, panna, c. Artura i Bożeny Przybyło, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej, zap. I

 

 

 

III NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU : 19.03.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Dziś Gorzkie Żale o 16.15 z kazaniem pasyjnym, w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30 oraz 20.00. Zapraszamy na te nabożeństwa pasyjne. W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego grobu.
 1. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Modlimy się szczególnie za ojców. Jest to dzień imienin ks. abpa Józefa Michalika oraz Ojca Św. Seniora Benedykta XVI. Solenizantów obejmijmy także modlitewną pamięcią.
 1. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Z racji tego  wydarzenia liturgicznego będzie nożna przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Deklaracje znajdują się na stoliku z gazetami. Po ich wypełnieniu większą część z modlitwami pozostawiamy dla siebie, mniejszą złożymy jako dar serca w darach ofiarnych na Mszy św.
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:          

              wtorek – próba scholi młodzieżowej (godz. 19.00)

             piątek – Oaza Młodzieżowa (spotkanie o godz. 20.00 w ramach Drogi Krzyżowej)               

             sobota - ODB (15.30)

 1. W dniu 26.03 (najbliższa niedziela), będzie można nabyć świąteczne kartki wielkanocne. Zostały one wykonane przez nasze dzieci. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację dwóch naszych młodych parafian Fabiana i Sebastiana Bartman. Można również przekazać na ten cel 1% podatku.
 2. Przedszkole Publiczne w Albigowej informuje, że do 28 marca 2017 r., trwają zapisy dzieci w wieku 3 - 5 lat na nowy rok szkolny 2017/18. Karty zgłoszeń można wybierać w godzinach pracy Przedzszkola: 7.00 - 17.00.
 1. Także dziś i w przyszłą niedzielę są rozprowadzane świece wielkanocne. Ofiara dobrowolna. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na ubogie rodziny z parafii. Są także do nabycia baranki wielkanocne w cenie po 5 zł.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Wojciech Jerzy Uchman oraz Anna Maria Janczura, zap. II

II NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU : 12.03.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Gorzkie Żale o 16.15 z kazaniem pasyjnym, w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30 oraz 20.00. Zapraszamy na te nabożeństwa pasyjne.
 1. Trwa Nowenna przed Uroczystością św. Józefa.
 1. W poniedziałek przypada IV rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Św. Piotra. W modlitwie polecajmy jego osobę Panu Bogu.
 1. Nasza parafia w dniu dzisiejszym jest  gospodarzem Rejonowego Dnia Wspólnoty dla Ruchu Światło – Życie. O godz. 14.45 dodatkowa Msza św. Rozpoczęcie spotkania o 13.30.
 1. Wspieramy dzisiaj modlitwą i ofiarą do puszek misje święte „Ad Gentes”.
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:

                           poniedziałek – wspólnota „Wieczernik” (godz. 19.00),

                           wtorek – próba scholi młodzieżowej (godz. 19.00)

                           czwartek – zbiórka dla ministrantów ze SP,

                           piątek – Oaza młodzieżowa,               

                           Sobota – ODB

 1. We czwartek, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. W przyszłą niedzielę Eucharystia. o godz. 9.00 zostanie odprawiona w intencji żyjących i zmarłych członków Apost. Dobrej Śmierci. Przed Mszą św. różaniec do Matki Bożej Bolesnej.
 2. Spotkanie członków Akcji Katolickiej w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.
 1. W przyszłą i następną niedzielę członkowie naszej parafialnej „Caritas” rozprowadzać będą świece wielkanocne. Ofiara dobrowolna. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na ubogie rodziny z parafii.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Wojciech Jerzy Uchman, kawaler, s. Adama i Grażyny Szajnar, ur. w Rzeszowie, zam. w Łańcucie, parafia pw. Chrystusa Króla oraz Anna Maria Janczura, panna, c. Jana i Marii Wawrzaszek, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej, zap. I

I NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU : 05.03.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych. Po Mszach św. o godz. 9.00  oraz 11.00  zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu do Gorzkich Żali.
 1. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 oraz 20.00. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 16.15, wystawienie Najświętszego Sakramentu i kazanie pasyjne. Zachęcamy wszystkich wiernych do licznego udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. Zachęcamy młodzież utalentowaną muzycznie do angażowania się w przygotowanie Drogi Krzyżowej.
 1. We środę w sposób szczególny modlimy się w intencji wszystkich kobiet.
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:

                            Poniedziałek – wspólnota „Wieczernik” (godz. 19.00)

                    Piątek – oaza młodzieżowa

                    Sobota – ODB

 1. W przyszłą niedzielę, w naszej parafii odbędzie się Wielkopostny Rejonowy Dzień Wspólnoty dla ODB, Oaza Młodzieżowa i Kręgów Domowego Kościoła. Zawiązanie wspólnoty o godz. 13.30, następnie świadectwa, Namiot Spotkania, Eucharystia – 14.45 i spotkania w grupach.  W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich chętnych do udziału w tym modlitewnym spotkaniu.
 1. W przyszłą niedzielę doroczna zbiórka do puszek na misje AD GENTES.
 1. W poniedziałek o godz. 14.00 pogrzeb + Piotra Reizera, różaniec o 13.20.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Paweł Domino oraz Marcelina Porębny, zap. II.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA : 26.02.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości.
 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa.  Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę,  pokutne uczynki i czynną miłość do blizniego przygotować się będziemy do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia), i post ilościowy (od 18 do 60 roku życia). Do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 1. Msze św. we Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00.
 1. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 16.30 oraz dla młodzieży o godz. 20.00. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 16.15, następnie Msza Św. o 17.00.        (z wyjątkiem rekolekcji).
 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek (chorzy od  godz. 9.00), i sobota miesiąca marca. W sobotę wsp. Św. Kazimierza Królewicza.
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:

      Wtorek – zbiórka dla ministrantów ze SP (godz. 16.00) 

      Środa - zbiórka dla ministrantów z Gimnazjum i starsi (po Mszy św. wieczornej)  

 1. W tym tygodniu w naszej parafii rozpoczną się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je Ks. prof. Tadeusz Musz, rektor Krakowskiego Seminarium Duchownego Księży Michalitów. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na te ćwiczenia duchowe.
 1. W niedzielę zmiana tajemnic różańca Świętego.
 1. Bóg zapłać za ofiary ze składki inwestycyjnej z ubiegłej niedzieli.
 1.  Chętni do udziału w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej – zgłoszenia u Ks. Łukasza.
 1. W dniu wczorajszym odeszli do wieczności:

    + Zofia Kluz - pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00, różaniec od 13.00,

    + Jan Falger  - pogrzeb we wtorek o  godz. 14.00, różaniec w poniedziałek po                  

      Mszy  św. wieczornej oraz we wtorek od 13.00. 

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Paweł Domino, kawaler, s. Stanisława i Anny Gargała, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Marcelina Porębny, panna, c. +Stanisława i Heleny Nurcek, ur. w Łańcucie, zam. w Budach Łańcuckich, zap. I

 

 

 

PROGRAM  REKOLEKCJI  WIELKOPOSTNYCH        2 -5. 03. 2017

 

02.03 Czwartek  

 

17.00 – Msza św. z nauką ogólna. Po Mszy św. nauka dla mężczyzn i ojców.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxx

 

03.03 Piątek

 

  8.00 - Msza św. z nauką ogólną. Odwiedziny chorych przed południem.

 

16.30 - Droga Krzyżowa.

 

17.10 - Msza św. z nauką ogólną (w czasie Eucharystii możliwość spowiedzi)

           

           Po Mszy św. nabożeństwo I piątku miesiąca.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxx

 

04.03 Sobota

 

  8.00 - Msza św. z nauką ogólną. Po Mszy św. nauka dla kobiet i matek

 

10.00 - Msza św. z nauką dla wszystkich dzieci.

 

16.30 - Nabożeństwo I soboty miesiąca

 

17.00 - Msza św. z nauką ogólną, a po niej spotkanie dla młodzieży (uczącej

 

           się i pracującej) wraz z wszystkimi klasami gimnazjalnymi.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxx

 

05.03 Niedziela

 

  7.30 - Msza św. z nauką ogólną

 

  9.00 - Msza św. z nauką ogólną

 

11.00 - Msza św. z nauką ogólną – popołudniowa adoracja Najświętszego

     

           Sakramentu.

 

16.15 - Gorzkie Zale z kazaniem pasyjnym.

 

17.00 - Msza św. z nauką ogólną  na zakończenie.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA : 19.02.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. We środę święto Katedry św. Piotra, apostoła. W modlitwie łączymy się w sposób szczególny z następcą św. Piotra Ojcem Świętym Franciszkiem.
 1.  Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                    Piątek – Oaza Młodzieżowa

                    Sobota – ODB

 1. Mszę św. codziennie o godz. 7.00 i 17.00.
 1. Organizatorzy ponawiają zaproszenie na musical „ROMEO i JULIA”, który odbędzie się dzisiaj (19.02.2017), o godz. 14.30 w Domu Kultury w Albigowej /wstęp – wolne datki/.
 1. Prosimy zelatorów róż różańcowych, aby dokonali uzupełnienia brakujących członków swoich róż powołując nowe osoby!
 1. We czwartek próba chóru w GOK-u o godz. 19.00. Bardzo gorąco zapraszamy nowe chętne osoby.
 1. Dzisiaj po południowa adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św.
 1. Spotkanie dla Członków Akcji Katolickiej, dzisiaj po Mszy św. wieczornej w budynku plebanii. Zapraszamy serdecznie.

 

 1. Dzieci tradycyjnie, po Mszy św. zapraszamy do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA : 12.02.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś gościmy w naszej parafii misjonarza z Peru, ks. dra Jacka Żygała.
 1. We wtorek święto świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy. Modlić się będziemy w intencji Europy.
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:

                           poniedziałek – wspólnota „Wieczernik” (godz. 19.00)

                   wtorek – zbiórka dla ministrantów z Gimnazjum (po Mszy św.  wieczornej) 

                   piątek – Oaza Młodzieżowa

                   sobota – ODB

 1. We czwartek w GOK – u, o godz. 19.00 próba Chóru. Serdecznie zapraszamy nowych członków.
 1. We czwartek po Mszy św. wieczornej Nowenna do Św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.
 1. W najbliższą niedzielę składka inwestycyjna. Po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie dla Akcji Katolickiej.
 1. Centrum Kultury Gminy Łańcut, Ośrodek Kultury w Albigowej, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie zapraszają na musical „ROMEO i JULIA”, 19 lutego 2017 r. (niedziela), o godz. 14.30 w Domu Kultury w Albigowej /wstęp – wolne datki/. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 1. Dzieci tradycyjnie, po Mszy św. zapraszamy do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Wojciech, Dominik Magoń oraz Joanna, Helena Kolarczyk, zap. II

V NIEDZIELA ZWYKŁA : 05.02.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty. Na zakończenie Eucharystii błogosławieństwo chleba, wody i soli.
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:

                    Poniedziałek – wspólnota „Wieczernik” (godz. 19.00)

                    Czwartek – zbiórka dla ministrantów ze SP (godz. 15.45) 

                    Piątek - gimnazjaliści wszystkich klas, szczególnie III klasy.

                    Sobota – Oaza Dzieci Bożych

                    Sobota – Apostolstwo Dobrej Śmierci (po Mszy św. wieczornej)

 1. W sobotę 11.02 wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. Modlitwą obejmujemy wszystkich chorych, szczególnie naszych parafian, by mężnie dźwigali codzienne krzyże cierpienia. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 9.00 i 17.00. Na Mszę św. o 9.00 zapraszamy chorych parafian, którzy otrzymają sakrament umocnienia chrześcijańskiego – namaszczenia chorych. Od godz. 8.30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. 
 1. W przyszłą niedzielę, na każdej Mszy św. gościć będziemy misjonarza z Peru, ks. dra Jacka Żygała, byłego wykładowcę w naszym przemyskim Seminarium Duchownym.
 2. Powstała inicjatywa utorzenia Chóru Parafialnego. Nie bedzie to kontynuacja dotychczasowego składu. Do jego prowadzenia zostanie zatrudniona nowa pani dyrygent. Z tej okazji zapraszamy chętne osoby wyrażające gotowość i posiadające talent muzyczny na pierwsze spotkanie we czwartek 09.02.2017, do Ośrodka Kultury w Albigowej, na godz. 19.00. Jednocześnie gorąco dziękujemy dotychczasowemu Chórowi "Alcanto", za szesnaście lat istnienia przy Ośrodku Kultury.
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom, które przyczyniły się do zdemontowania świątecznych dekoracji i posprzatania świątyni.
 1. Za chwilę wystawienie Najświętszego Sakramentu., następnie zmiana tajemnic różańca świętego i błogosławieństwo dzieci. Adoracja dziś popołudniowa. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.
 
            Do stanu małżeńskiego przygotowują się nastepujące osoby:
 
          Wojciech, Domink Magoń, kawaler, s. Stanisława i Anny z domu Bytnar, ur. w                     Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Joanna, Helena Kolarczyk, panna, c. Stefana i                   Krystyny z domu Szymura, ur. w Rydułtowach, zam. w  Krakowie, zapowiedz I

IV NIEDZIELA ZWYKŁA : 29.01.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W dniu jutrzejszym, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klasy III SP, które w tym roku przystąpią do I spowiedzi i Komunii św.
 1. We środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. We czwartek (2.02), Święto Ofiarowania Pańskiego, w tym dniu święcimy gromnice. Msze św. w godzinach: 7.00, 9.00 oraz 17.00, na której zostaną poświęcone i rozdane dzieciom z klasy III SP modlitewniki. Zarazem jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą obejmujemy wszystkie siostry zakonne. Pamiętajmy szczególnie w modlitwie w tym dniu o siostrach zakonnych pochodzących z naszej parafii. Taca w tym dniu zostanie przekazana na zakony klauzurowe w naszej Archidiecezji.
 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. W piątek spowiedź św. od 16.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed południem odwiedziny chorych w ich domach.
 1. W piątek zbiórka dla ministrantów ze Szkoły Podstawowej o godz. 15.45. Po Mszy św. i adoracji, spotkanie dla Oazy Młodzieżowej, w sobotę ODB o godz. 15.30.
 1. W sobotę po Mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.  Wynagradzać będziemy za kolejne zniewagi i bluźnierstwa, które ranią Niepokalane Serce Maryi.
 1. Przyszła niedziela adoracyjna. Po Mszy św. 0 godz. 9.00 i 11.00 zmiana tajemnic różańca św.
 1. Dzieci tradycyjnie, po Mszy św. zapraszamy do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: ++ Stanisława Kluza, dra Józefa Kleparskiego oraz Jana Maca – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Zmarł w naszym dekanacie kolejny kapłan – emeryt z Husowa ks. prałat  Zbigniew Ryżowicz. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (30.01.2017), o godz. 13.00. Polecamy go Bożemu Miłosierdziu…

III NIEDZIELA ZWYKŁA : 22.01.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. We środę Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 1. W tym tygodniu, w liturgii czcimy: wtorek – św. Franciszka Salezego, czwartek – śww. Tymoteusza i Tytusa, sobota – św. Tomasza z Akwinu.
 1. Zbliża się Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W zakrystii można nabyć gromnicę.
 1. Prenumeratorów czasopism prosimy o dalsze potwierdzanie nabywania prasy katolickiej.
 1. We środę zapraszamy chętne dzieci i młodzież (w szczególności kolędników misyjnych oraz ministrantów), do wzięcia udziału w ognisku, (zbiórka przy kościele o godz. 10.00). Prosimy dorosłą młodzież o pomoc w roli opiekunów nad dziećmi.
 1. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z ubiegłej niedzieli z racji składki inwestycyjnej na dalszą budowę sanitariatów i przyszły remont kościoła.
 1. Dobiegła końca wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom za wspólną modlitwę i bardzo miłą atmosferę podczas naszych spotkań. Raz jeszcze wszystkim życzymy Szczęść Boże.
 1. Błogosławieństwo dzieci...
 1. Zmarł nasz parafianin + Stanisław Kluz. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 (różaniec w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w dniu pogrzebu o 13.15)…

II NIEDZIELA ZWYKŁA : 15.01.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Rozpoczęły się ferie zimowe. W naszej modlitwie polecajmy dzieci, młodzież i wszystkich pracowników Oświaty.
 1. Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. wieczornej. O godz. 16.30 nabożeństwo. Po Mszy św. wieczornej na plebanii odbędzie się spotkanie dla członków Akcji Katolickiej (godz. 18.00).
 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Nowenna do Św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.
 1. W tym tygodniu, w liturgii czcimy: wtorek – św. Antoniego, czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, Patrona Archidiecezji Przemyskiej, sobota – św. Agnieszkę.
 1. We środę, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczestnicząc  w tym czasie w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność chrześcijan i wzięcie udziału w jego zakończeniu, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. W najbliższym tygodniu ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej, zwanej „Kolędą”. Będziemy wizytować Parafian codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 – 20.00, sobota: 9.00 - 16.00.
 1. Dzieci zapraszamy do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo.

 

 

WIZYTA KOLĘDOWA

 

Poniedziałek:

Ks. Łukasz – domy od rzeki w okolicy CPN

Ks. Proboszcz – od godz. 11.00 - ciąg dalszy od domu katechetycznego w kierunku apteki (po obu stronach drogi)

 

 

Wtorek i następne dni...

Ks. Łukasz – ulica na wprost Zespołu Szkół (przy Poczcie) oraz za kościołem, w kierunku starego cmentarza (po obu stronach drogi)

Ks. Proboszcz - za apteką (po obu stronach drogi)

 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO : 08.01.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii Okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
 1. W najbliższą niedzielę (15.01.), na sumie gościć będziemy chór z Soniny. Przed Mszą św, o godz. 10.30 rozpocznie się koncert kolęd w wykonaniu naszych Gości, na który serdecznie zapraszamy.
 1. W najbliższą niedzielę składka inwestycyjna. Po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie dla Akcji Katolickiej.
 1. We czwartek o godz. 18.00 na plebanii spotkanie Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszam wszystkich członków. 
 1. W najbliższym tygodniu ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej, zwanej „kolędą”. We czwartek nie będzie wizyty!
 1. Dzieci zapraszamy do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo.

WIZYTA KOLĘDOWA

 

09. 01. – poniedziałek: godz. 14.00 – 20.00

 

Ks. Łukasz: blok nr 1 od str. Łańcuta (przerwa na wieczorną Mszę św.), do Młyna.

Ks. proboszcz: osiedle przy Instytucie oraz domy przy drodze w kierunku Kraczkowej.

 

10. 01. – wtorek: godz. 14.00 – 20.00

 

Od Pani Bajer, w boczną ulicę i w kierunku kościoła po obu stronach drogi.

 

11 i 13. 01. – środa, piątek: godz. 14.00 – 20.00

 

14. 01 – sobota: godz. 9.00 – 16.00

 

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI : 01.01.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest to również światowy Dzień Pokoju. Zmiana tajemnic różańca świętego po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00. Zaś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. wieczornej. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe przy szopce. 
 1. W piątek Uroczystość Objawienie Pańskiego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy do wspólnego koledowania ze scholą dziecięco – młodzieżową.  W tym dniu nie obowiązuje post. Składka z tego dnia zostanie przeznaczona  na misje święte. Msze św. w porządku niedzielnym.
 1. We środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych w ich domach ze względu na spowiedz św. i Komunię tuż przed świętami.
 1. Za tydzień w niedzielę, Święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Grupa „Wieczernik” zaprasza na spotkanie o godz. 19.00 do salki w organistówce.
 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota m-ca stycznia.
 1. Od poniedziałku (02.01.), ciąg dalszy wizyty kolędowej (z wyjątkiem piątku). Będziemy wizytować parafian po południu od godz. 14.00 – 20.00. W sobotę kolęda 0d 9.00 – do Mszy św. wieczornej.
 1. W czasie trwania wizyty kolędowej, nie będzie tygodniowych spotkań formacyjnych, które odbywały się tradycyjnie w poszczególne dni.
 1. Zapraszamy wszystkie dzieci po Mszy św. do błogosławieństwa.

 

 

 

 

 

WIZYTA KOLĘDOWA

 

 

02 - 05. 01. – wtorek, środa, czwartek : godz. 14.00 – 20.00

 

Ciąg dalszy przy głównej drodze w kierunku Łańcuta (po obu stronach)

Ks. proboszcz powraca na wieczorną Mszę św, po niej ciąg dalszy kolędy

 

 

07.01 – sobota: godz. 9.00 – 17.00

 

Ciąg dalszy przy głównej drodze w kierunku Łańcuta (po obu stronach)

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO : 25.12.2016 –

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Dziś w Uroczystość Narodzenia Pańskiego można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
 1. W poniedziałek, Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Niedzielny porządek Mszy św. Na Mszy św. o godz. 9.00, rozesłanie Kolędników Misyjnych. W dniach: 27 i 28.12, w godzinach 10.00 – 13.00, jedenaście grup Kolędników Misyjnych wraz z opiekunami, odwiedzi nasze domy.  Chcemy, aby nasza Parafia pomogła w tym roku dzieciom z Tajlandii. Po sumie poświęcenie owsa pod zasiew oraz dla zwierząt.
 1. We wtorek Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej (godz. 17.00), błogosławieństwo wina. Także po Mszy św. opłatek dla Ruchu Światło – Życie, ODB i Oazy młodzieżowej.
 1. We środę Święto Świętych Młodzianków. Po Mszy św. błogosławieństwo małych dzieci.
 1. W piątek Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 całe rodziny. Prosić będziemy Rodzinę Nazaretańską o liczne łaski dla rodzin z naszej Parafii.
 1. Składamy gorące Bóg zapłać tym, którzy złożyli ofiary uzyskane ze sprzedaży świec  i stroików świątecznych. Dziękujemy szkolnemu Kołu „Caritas”, wraz  z opiekunami.
 1. Msze św w ciągu tygodnia rano o godz. 7.00, wieczorem o 17.00.
 1.  W sobotę zakończenie Roku Pańskiego 2016. Msza św. o godz. 16.00, po niej nabożeństwo dziękczynne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za udział w tym nabożeństwie i odmówienie lub odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. W najbliższą niedzielę powitamyNowy Rok Pański 2017. Po sumie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja popołudniowa do Mszy św. wieczornej. Po mszach św. o godz. 9.00          i 11.00 zmiana tajemnic różańca świętego.

 

 

 

WIZYTA KOLĘDOWA

 

 

 

28.12. – środa 


Granica - 9.00 - Ks. proboszcz

Granica – 9.00 –  Ks. wikariusz

 

 

29.00 – czwartek


 9.00 – 20.00 Od Honie oraz w kierunku Łańcuta (I strona) - Ks. proboszcz

 9.00 – 20.00 Od Honie oraz w kierunku Łańcuta (II strona) - Ks. wikariusz

 

 

30.00 – piątek


9.00 – 20.00 cd… w kierunku Łańcuta (I strona) - Ks. proboszcz

9.00 – 20.00 cd …w kierunku Łańcuta (II strona) - Ks. wikariusz

 

 

 

IV  NIEDZIELA  ADWENTU : 18.12.2016 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do mszy św. wieczornej. O godz. 16.30 nabożeństwo adwentowe.
 1. W piątek 23. XII przypada rocznica święceń biskupich, a w sobotę dzień imienin Ks. Abpa Metropolity Adama Szala. Polecajmy jego osobę i posługę Panu Bogu w modlitwie.
 1. W piątek 23.XII - odwiedziny chorych od 9.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
 1. 24. XII jest dniem oczekiwania na uroczystość Bożego Narodzenia. Wieczorem w gronie najbliższych, przyjaciół i krewnych tradycyjnie zasiądziemy do stołu wigilijnego. Niech temu wydarzeniu sprzyja głęboka atmosfera życzliwości i modlitwy. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą, czytaniem Pisma św. (Łk 2,1-14) i śpiewem kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św., zwaną „Pasterką”.
 1. W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. zostaną odprawione w następujących godzinach: 7.30 ; 9.00 : 11.00.
 1. Dzisiaj Szkolne Koło „Caritas” rozprowadza stroiki i dekoracje bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży tych dekoracji świątecznych zostanie przeznaczony na ubogie rodziny w naszej parafii. 
 1. Są jeszcze do nabycia świece „Caritas” na stół wigilijny.
 1. Z racji trwających spowiedzi przedświątecznych, roraty w tym tygodniu: od poniedziałku – do czwartku będą odprawione o godz. 18.00. Spowiedz w łańcuckiej farze odbędzie się we środę i czwartek.
        9. Pan organista składa gorące podziękowanie za przyjęcie opłatków i kolędę                       złożoną przy tej okazji.
 
 1. Po Mszy św. zapraszamy wszystkie dzieci do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo.

 

 

 

 

 

III  NIEDZIELA  ADWENTU : 11.12.2016 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Od najbliższej soboty, czyli od 17  do 24 XII przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy do dobrej spowiedzi i Komunii św. Spowiedz przedświąteczna w naszej parafii będzie miała miejsce w najbliższy piątek, w godzinach: 9.30 – 11.30 oraz 15.00 – 18.00. (Msza św. roratnia w dniu spowiedzi św. zostanie odprawiona o godz. 18.00)., na którą gorąco zapraszamy.
 1. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni), prosić będziemy Boga o Jego łaskę dla rodzin naszej parafii o chrześcijański wymiar na czas przygotowania i przeżywania zbliżających się świąt.
 1. Gorąco zachęcamy do dalszego udziału w roratach.  Ze względu na rozpoczynające się spowiedzi przedświąteczne, w piatek i sobotę Msze św. roratnie zostaną odprawione o godz. 18.00
 1. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Łucji (13.XII – Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego), we środę św. Jana od Krzyża.  W piątek 16.XII, po  Mszy  św.  Nowenna  do  św.  Jana  Pawła II.
 1. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece na stół wigilijny.
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:

                    Poniedziałek – „Wieczernik” (19.00)

                    Środa – zbiórka dla wszystkich ministrantów (godz. 16.00)

                    Piątek – OAZA młodzieżowa

                    Sobota – ODB

                    Niedziela – Akcja katolicka (plebania, po Mszy św. wieczornej)

 1. W najbliższą niedzielę, Szkolne Koło „Caritas” rozprowadzać będzie stroiki i dekoracje bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży tych dekoracji świątecznych zostanie przeznaczony na ubogie rodziny w naszej parafii. Bóg zapłać dzieciom, młodzieży i ich opiekunom za ten piękny gest świadczenia miłosierdzia blizniemu.
 1. W tym tygodniu zakończyliśmy budowę nowych sanitariatów. Budynek w obecnym stanie surowym pozostanie do wiosny przyszłego roku i wtedy kontynuowane będą pozostałe prace wykończeniowe. Dotychczasowy koszt budowy wyniósł 49.766,08 (materiały oraz usługi).  W najbliższą niedziela - składka inwestycyjna.
 1. Po Mszy św. zapraszamy wszystkie dzieci do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo.       

 

 

 

 

 

 

 

II  NIEDZIELA  ADWENTU : 04.12.2016 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na jego potrzeby.
 1. Po mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 zmiana tajemnic różańca świętego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, która potrwa do 16.30, następnie nieszpory i Msza św. wieczorna.
 1. Msze św. w tygodniu: rano 7.00, wieczorem roraty o godz. 17.00. Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w tych Mszach św., szczególnie dzieci i młodzież gimnazjalna (kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania).
 1. We czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz: 7.00, 11.00, 17.00 (w czasie tej Eucharystii dzieci z klasy III SP, przyjmą medaliki. Zapraszamy na Mszę św. wraz z dzieckiem całą rodzinę.).
 1. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny w cenie 5 zł.  Przy tej okazji w imieniu parafialnej „Caritas” zachęcam do złożenia nieco większej ofiary na świąteczne paczki dla ubogich naszych parafian.
 1. Od przyszłej soboty trwać będzie świąteczna akcja pomocy ubogim. W sklepach znajdujących się na terenie naszej parafii: „Stokrotka”, „Groszek”, „Centrum”, będzie można złożyć produkty żywnościowe w wystawionych koszach z napisem „Caritas”. Zachęcamy wszystkich o wrażliwym sercu do skorzystania z tej dobroczynnej akcji.
 1. We wtorek liturgiczne wspomnienie Św. Mikołaja biskupa. Do dzieci z naszej parafii też przybędzie św. Mikołaj. Zapraszamy zatem na Mszę św. roratnią, a po niej spotkanie ze Świętym. Rodziców informujemy, że biuro św. Mikołaja będzie czynne od godz. 16.00.
 1. We środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:

                    Piątek – OAZA młodzieżowa

                    Sobota – ODB

                    Sobota – Apostolstwo Dobrej Śmierci

 1. Ośrodek Kultury w Albigowej zaprasza na wystawę pt. „Czas Bożego Narodzenia”,  w dniach: 9 – 11 grudnia 2016, w godz. 8.30 – 18.00
 1. NZOZ VENA – AN Albigowa 815, zaprasza na bezpłatne komputerowe Badanie wzroku, które odbędzie się 14.12 2016r. od godz.12.00 – 14.00 (rejestracja 17-2267618).

      12.  Po Mszy św. dzieci zapraszamy do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo.

I  NIEDZIELA  ADWENTU : 27.11.2016 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2016/2017. Praca duszpasterska w tym roku będzie się skupiała wokół hasła: „Idzcie i głoście”. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystośći będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Ponawiamy naszą prośbę o udział w tych Mszach św. Gorąco zapraszamy dzieci z lampionami.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. W piątek od godz 9.00 odwiedziny chorych w ich domach. Spowiedz św. we czwartek i piątek od 16.30.
 1. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny w cenie 5 zł.  Przy tej okazji w imieniu parafialnej „Caritas” zachęcam do złożenia nieco większej ofiary na świąteczne paczki dla ubogich naszych parafian. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z ubiegłej niedzieli.
 2. Przyszła niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca świętego dla dzieci i młodzieży, zaś po sumie dla pozostałych parafian.
 1. Za tydzień dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Oprócz modlitwy, tradycyjnie odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc tym Kościołom.
 1. Spotkania dla grup modlitewnych w obecnym tygodniu:

poniedziałek – „Wieczernik” (19.00)

środa – zbiórka ministrantów ze Szkoły Podstawowej (15.45)

piątek – OAZA młodzieżowa

sobota – ODB 

sobota - Apostolstwo Dobrej Śmierci

 1. We środę święto św. Andrzeja Apostoła.
 1. Od pierwszej soboty grudnia do pierwszej soboty maja przyszłego roku będą odprawiane nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca. Przez to nabożeństwo wynagradzać będziemy pięć różnych zniewag i bluźnierstw raniących Niepokalane Serce Maryi:

- bluźnierstwa przeciw Jej Niepokalanemu Poczęciu,

- bluźnierstwa przeciw Jej Dziewictwu,

- bluźnierstwa przeciw Jej Boskiemu Macierzyństwu i nieuznanie w Niej Matki ludzi,

- znieważanie czynione przez tych, którzy wpajają w serca dzieci obojętność, pogardę               

  a nawet odrazę do Niepokalanej Matki,

- obrazę czynioną przez tych, którzy znieważają Ją w Jej świętych wizerunkach.

     8.   Po Mszy św. dzieci zapraszamy do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo.

 

 

 

 

 

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  20.11.2016

 

 1. Dziś zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. dokonamy Aktu zawierzenia siebie Bożemu Miłosierdziu. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tego Aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja dziś tradycyjnie do nabożeństwa wypominkowego o godz. 16.30, następnie Eucharystia. Po niej spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Msze św. codziennie rano o godzz. 7.00 i Roraty o godz. 17.00. Gorąco zapraszamy Parafian do brania udziału w tych wydarzeniach liturgicznych. Prosimy dzieci, by z lampionami również  brały liczny i czynny udział w Roratach. Na każdy dzień przygotowane są dla nich niespodzianki.
 1. Jutro liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, we wtorek św. Cecylii (modlimy się za wszystkich muzyków, churzystów, organistów…), we czwartek św. Andrzeja.
 1. Pan organista od jutra rozpocznie roznoszenie opłatków: poniedziałek – Honie, wtorek  - Granica, od środy pozostała część parafii. Organista zaprasza we wtorek po Mszy św. wieczornej na krótkie spotkanie te osoby, które zamierzają wykonywać w Adwencie psalm responsoryjny.
 1. Spotkania dla grup modlitewnych w obecnym tygodniu:

Dzisiaj w niedzielę, po Mszy św. wieczornej – Szkolne Koło „Caritas”

Wtorek – spotkanie Parafialnego Koła „Caritas” (18.00 – organistówka)

Piątek – OAZA młodzieżowa

Sobota, po Mszy św. wieczornej –  katecheza dla Gimnazjalistów (klasy I – III). 

 1. W przyszłą I Niedzielę Adwentu, na Mszy św. o godz. 11.00 gościć będziemy uczniów  z  Zespołu Szkół Muzycznych z Łańcuta, którzy pod opieką p. Aliny Szpunar wystąpią z krótkim koncertem z okazji zbliżającego się ich święta patronki św. Cecylii.
 1. Po Mszy św. tradycyjnie zapraszamy dzieci do przodu po indywidualne błogosławieństwo.

 

 

ZAPOWIEDZI

 

Rafał Falger oraz Natalia Plęs,    zap. II

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXIII niedziela zwykła – 13.11.2016

 

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego, w czasie którego przeżywaliśmy Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia”, pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. We czwartek (17.11), rozpoczniemy Triduum przed Jubileuszowy Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana. Zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w tych nabożeństwach aby duchowo jak najlepiej przygotować się do tego zawierzenia. Zapraszamy grupy modlitewne do włączania się w liturgię, szczególnie POAK.  Niedzielna Uroczystość Chrystusa – Króla jest zarazem dniem święta patronalnego Akcji Katolickiej.  W modlitwie polecać będziemy wszystkich obecnych i przyszłych członków tej wspólnoty. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się na plebanii miesięczne spotkanie dla członków POAK,  na które serdecznie zapraszam.
 1. Spotkania dla grup modlitewnych w obecnym tygodniu:

Poniedziałek – „Wieczernik” (19.00)

Piątek – OAZA młodzieżowa

Sobota – ODB 

 1. We środę po Mszy św. wieczornej w połączeniu z nabożeństwem wypominkowym  Nowenna do Św. Jana Pawła II.
 1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo wypominkowe, w którym polecamy naszych zmarłych. Codziennie po Mszy św. wieczornej modlimy się za dusze czyśćcowe.

        5.  Prenumeratorów „Niedzieli” prosimy o odbiór tygodnika w zakrystii, zaś dla                   pozostałych parafian gazety znajdują się na stoliku za ławkami. Prosimy o                               nabywanie i czytanie prasy katolickiej. Młodzież zachęcamy do  czytania Miłujcie               się”.

 1. Dobiegają końca prace budowlane przy sanitariatach. W tym tygodniu, jeśli pogoda pozwoli planujemy położyć więźbę dachową i przykryć blachą. W najliższą III niedzielę miesiąca składka inwestycyjna na ten cel.  Za dotychczasowe ofiary składamy wszystkim Bóg zapłać.
 2. Po Mszy św. tradycyjnie zapraszamy dzieci do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo.

 

 

ZAPOWIEDZI

 

Rafał Falger, kawaler, s. Artura i Bożeny Przybyło, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Natalia Plęs, panna, c. Ryszarda i Jadwigi Szubert, ur. w Rzeszowie, zam. w Albigowej,    zap. I

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII niedziela zwykła – 06.11.2016

 

 1. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 9.00 oraz 11.00, zmiana tajemnic różańca świętego. Po południu do godz. 16.30 adoracja przed Najświętszym Sakramentem, następnie nabożeństwo wypominkowe za wiernych zmarłych i Msza św. o godz. 17.00.
 1. Msze św. oprócz niedziel i uroczystości o godz. 7.00 i 17.00. Codziennie przez cały listopad po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wspominkowe za wiernych zmarłych.
 1. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 1. W piątek (11.11), Dzień wdzięczności za wielokrotnie odzyskiwaną niepodległość. Modlić się będziemy prosząc o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków. Polecać będziemy także Panu Bogu tych, którzy zapłacili najwyższą cenę – oddali życie za Ojczyznę. W tym dniu oprócz Mszy św. o godz. 7.00, zostanie odprawiona dodatkowa uroczysta Eucharystia o godz. 9.00 w intencji naszej Ojczyzny. Po jej zakończeniu złożymy kwiaty przy tablicach znajdujących się na kościele, które upamiętniają ofiary wojen. Uczniowie oraz nauczyciele z naszego ZS przygotowali krótki program patriotyczny. Po południu Msza św. o godz. 16.00, po jej zakończeniu procesja na cmentarz i złożenie kwiatów  przy grobie Nieznanego Żołnierza. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy i wzięcia udziału w tych uroczystościach.

       5.  We wtorek po Mszy św. wieczornej (w kościele), odbędzie się spotkanie z                               rodzicami dzieci „komunijnych.

 1. We środę zbiórka ministrantów o godz. 15.45. W piątek spotkanie oazowe dla młodzieży, zaś w  sobotę na organistówce dla ODB.
 1. We środę 9.11, o godz. 9.00 na parkingu przy naszym kościele będzie można otrzymać za darmo jabłka. Inicjatorem tej akcji jest „Stowarzyszenie Razem dla Wsi Łańcuckiej”. Zapraszamy chętnych po odbiór owoców.
 1. Po Mszy św. tradycyjnie zapraszamy tradycyjnie dzieci do przodu po indywidualne błogosławieństwo.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXI niedziela zwykła – 30.10.2016

 

 1. Dobiega końca miesiąc październik. Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczęszczali na różaniec.
 1. W poniedziałek zbiórka dla ministrantów o godz. 15.45. O godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży studiującej i pracującej.
 1. We wtorek (1.XI), Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym, którzy już dostąpili chwały nieba. Do południa Msze św. w porządku niedzielnym, zaś po południu o godz. 14.00 Msza św. a po niej procesja na cmentarz. Wieczornej Mszy św. już nie będzie.
 1. We środę (2XI), Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się za wszystkie dusze, które oczekują w czyśćcu na wieczne zbawienie. Msza św. rano o godz. 7.00 i wieczorem o 16.00. Po Mszy św. procesja na nowy cmentarz. Zarówno w Uroczystość Wszystkich Świętych, jak i w Dzień Zaduszny gorąco zapraszamy do licznego udziału we Mszach świętych i procesjach na cmentarz. W tych od 1 do 8 XI, wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W pozostałych dniach odpust jest cząstkowy. Warunki odpustu: wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty, przyjęcie Komunii sakramentalnej, pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy, lub cmentarza oraz odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. We czwartek i piątek godzinę przed mszą św. spowiedź św. Od 9.00 odwiedziny chorych w ich domach.
 1. Przez cały listopad codziennie po mszy św. wieczornej nabożeństwo wspominkowe za naszych zmarłych. (We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy).
 1. W sobotę po mszy św. wieczornej i nabożeństwie wypominkowym zapraszamy na spotkanie formacyjne w kościele członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 1. Najbliższa niedziela adoracyjna. Po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Różańca św. dla dzieci i młodzieży szkolnej. Prosimy młodzież o włączenie się w przygotowanie tej Eucharystii. Przed sumą zostanie odmówiony różaniec. Natomiast po mszy św. zmiana tajemnic Różańca św. dla starszych parafian. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.30. Następnie nabożeństwo wypominkowe i Msza św. o godz. 17.00.
 1. W piątek spotkanie dla oazy młodzieżowej, w sobotę dla Dzieci Bożych - o stałej porze.
 1. Na zakończenie mszy św. zapraszamy dzieci o podejście do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo i okolicznościowy obrazek.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 niedziela zwykła – 23.10.2016

 

 

1. Dziś w Kościele rozpoczyna się tydzień misyjny. Polecajmy w naszych modlitwach misjonarzy zarówno duchownych, jak i świeckich.

2. Jutro liturgiczne wspomnienie bł. Jana Balickiego kapłana, zaś w piątek święto świętych Szymona i Judy Tadeusza, apostołów.

3. We czwartek zbiórka dla ministrantów. Spotkanie dla młodzieży oazowej i ODB tak, jak w minionym tygodniu.

4. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli.

5. Trwa budowa sanitariatów przy kościele. Gorąco prośmy w modlitwie o dobrą pogodę, by prace budowlane przebiegały bez przeszkód.

6. W tym tygodniu różaniec poprowadzą: poniedziałek: róża pw. Św. Katarzyny, wtorek: Akcja Katolicka, środa: róża pw. Św. Jadwigi, czwartek: ministranci, piątek:, oaza młodzieżowa, sobota: młodzież gimnazjalna.

7. W sobotę po nabożeństwie różańcowym odbędzie się w kościele formacyjne spotkanie dla uczniów wszystkich klas Gimnazjum, w szczególności dla klasy III.

8. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie ich podając imiona zmarłych.

9. Na zakończenie mszy św. zapraszamy dzieci o podejście do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo i okolicznościowy obrazek.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29 niedziela zwykła – 16.10.2016

 

 

1.  Dziś rocznica święceń biskupich ks. abpa Seniora Józefa Michalika. Modlimy się w jego intencji.

2. We wtorek w liturgii Kościoła obchodzić będziemy święto św. Łukasza Ewangelisty. Modlimy się w intencji służby zdrowia. Szczególną modlitwą w tym dniu otoczmy pochodzących z naszej parafii lekarzy, pielęgniarki i innych pracowników ośrodków medycznych..

3.  We wtorek po nabożeństwie różańcowym spotkanie dla członków Chóru Parafialnego. Gorąco zapraszamy chętnych do wstępowania w szeregi osób śpiewających do tej pory.

4.  We czwartek, o godz. 19.00 spotkanie dla grupy „Wieczernik”

5.   Zapraszamy młodzież oazową i ODB na spotkanie tradycyjnie jak do tej pory.

6.  W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

7.  W dalszym ciągu w naszym Dekanacie Łańcut I trwa wizytacja kanoniczna ks. bpa Stanisława Jamrozka, polecajmy jego osobę Panu Bogu i Maryi – Matce Kapłanów.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 na plebanii spotkanie dla członków Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszam wszystkich członów tej wspólnoty.

9.  W tym tygodniu różaniec poprowadzą: poniedziałek: Krąg Rodzin pw. Św. Jana z Dukli, wtorek: pracownicy Służby Zdrowia, środa: Krąg Rodzin im. Św. Jana Pawła II, czwartek: róża pw. Św. Barbary, piątek:, róża pw. Św. Rity: sobota: róża pw. Św. Jana Pawła II

10. Dzisiaj w kościołach odbywa się liczenie wiernych przyjmujących Komunię św. i uczęszczających na niedzielną Eucharystię.

11.  Ze względu na pogrzeb dzisiaj po południu (godz. 14.00), nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po sumie, tylko tradycyjnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, a po nim msza św. o godz. 17.00

12. W przyszłym tygodniu Rejon Energetyczny Leżajsk planuje wyłączenie energii elektrycznej: 18.10.2016 w godz. od 8.00 - 18.00 (odbiorcy zamieszkali na odcinku od Instytutu w kierunku Ośrodka Zdrowia). W dniu 19.10.2016 w godz. od 8.00 - 15.00 (odbiorcy zamieszkali na odcinku od sklepu spożywczego w kierunku Handzlówki i Albigowej - Honie). Wszelkich informacji o potrzebach w dostawie energii będzie można uzyskać pod nr tel 17- 2405600 i 17-2405644 oraz na stronie internetowej www.pgedystrybucjarzeszow.pl

12. Na zakończenie mszy św. zapraszamy dzieci o podejście do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo i okolicznościowy obrazek.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28 niedziela zwykła – 09.10.2016

 

 

1.   Dzisiaj obchodzony jest XVI Dzień Papieskipod hasłem Bądźcie świadkami miłosierdzia. Przy tej okazji wspieramy modlitewnie i finansowo (do puszek przy kościele), budowę żywego pomnika św. Jana Pawła II. Jest to fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Na miarę swoich możliwości wspomóżmy to dzieło.

2.    W dniu jutrzejszym naszą wspólnotę parafialną w ramach wizytacji kanonicznej odwiedzi Ksiądz Biskup Sufragan Archidiecezji Przemyskiej Stanisław Jamrozek. O godz. 10.00 Ks. Bp spotka się z uczniami oraz nauczycielami Zespołu Szkół w naszej parafii. Przed południem zaszczyci swoją obecnością chorych parafian w ich domu. Po południu o godz. 15.00 udamy się w procesji na nowy cmentarz parafialny, który zostanie poświęcony wraz z nowym krzyżem. O godz. 17.00  Ks. Bp spotka się w kościele ze wszystkimi parafianami, którzy należą do grup modlitewnych działających przy naszej parafii. Na to spotkanie gorąco zapraszamy także dzieci z klasy III SP oraz gimnazjalistów (w szczególności kandydatów do sakramentu bierzmowania). Po prezentacji poszczególnych grup zostanie odmówiony (bez wystawienia Najświętszego Sakramentu), różaniec. Uroczysta msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Stanisława zostanie odprawiona o godz. 18.00.Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w tych uroczystościach.

3.      Codziennie msza św. rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o 17.00, po niej nabożeństwo różańcowe.

4.      We czwartek 13.10 po mszy św. wieczornej nie będzie nabożeństwa różańcowego tradycyjnie w kościele, lecz procesja z figurką MB Fatimskiej i różaniec w czasie jej trwania. Zapraszamy do wzięcia udziału w procesji fatimskiej. Proszę o zabranie świec na procesję.

5.      W sobotę 15. 10 na Jasnej Górze zaplanowano modlitwę nazwaną „wielką pokutą”, w intencji przebłagania za grzechy narodowe, między innymi aborcję, pijaństwo i zawiść. Na znak solidarności włączmy się na swój sposób w ten rytm pokuty za nasze grzechy społeczne. Także w tym samym dniu odbędzie się w naszej parafii jednodniowa pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Oprócz Łagiewnik odwiedzimy także Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6.00. Powrót jest planowany na ok. godz. 21.00.

6.      Spotkania dla młodzieży oazowej oraz ODB tradycyjnie jak do tej pory.

7.      W tym tygodniu różaniec poprowadzą: poniedziałek: Róże różańcowe, wtorek: „Caritas”,  środa: róża pw. Św. Józefa, czwartek: „Bielanki”, piątek: kandydaci do bierzmowania, sobota: róża pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

8.   Na zakończenie mszy św. zapraszamy dzieci o podejście do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo i okolicznościowy obrazek.

 

 

                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27 niedziela zwykła – 02.10.2016

 

 

1.      Trwa miesiąc październik. Gorąco zachęcamy do modlitwy różańcowej.

2.     W poniedziałek o godz. 19.30  spotkanie grupy „Wieczernik”. Zapraszamy  

          chętnych (od 18 roku życia).

3.     We wtorek liturgiczne WSP. Św. Franciszka z Asyżu, we środę Św. Faustyny   

   Kowalskiej, w piątek NMP Różańcowej.

4.     We środę zbiórka dla wszystkich ministrantów o godz. 15.45

5.     We czwartek po mszy św. na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie   

    zapraszam wszystkich członków.

6.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek m-ca października.  

7.      Spowiedź św. od godz. 16.00.

8.     W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach z racji pierwszego piątku  

    m-ca.

9.     Prosimy młodzież oazową na spotkanie w piątek (od I kl. Gimnazjum),                     

        zaś w sobotę ODB (kl. II-VI) na godz. 15.30

  10.   Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

  11.   Ze względu na przypadający w przyszłą niedzielę Dzień Papieski, została

       zmieniona data wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Będzie miała ona miejsce

       w poniedziałek 10.10.2016 r. Z tej racji gorąco proszę wszystkie osoby należące do

       istniejących grup w naszej parafii na ważne spotkanie w sobotę po wieczornej

       mszy św. w kościele.

12. Proszę wszystkie osoby, które prenumerują czasopisma o zgłaszanie się do

   zakrystii po mszach św. w celu aktualizacji prenumerat.

13.  Otrzymaliśmy pewną ilość odzieży używanej. We wtorek po mszy św. wieczornej

    zapraszamy na organistówkę osoby zainteresowane. Panie za „Caritasu” służyć

    będą pomocą.

14.  W tym tygodniu został położony fundament pod nowy budynek sanitarny przy

    kościele. W najbliższych dniach rozpoczną się prace murarskie.

15.  Prosimy o uzupełnianie list przez osoby, które zdeklarowały się na wyjazd do

            Krakowa –  Łagiewnik w dniu 15.10.

16.  Wszystkie dzieci zapraszamy po mszy św. do ołtarza po błogosławieństwo.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26 niedziela zwykła – 25.09.2016

 

1.  Jutro o godz. 19.30 spotkanie grupy „Wieczernik” . Zapraszamy młodzież studiującą i pracującą.

2.  We czwartek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po mszy św. wieczornej spotkanie dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

3.  W piątek spotkanie Oazy Młodzieżowej (od I klasy „G”), zaś w sobotę dla ODB (klasy II – VI SP)

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca października. Rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe na które gorąco zapraszamy wszystkich parafian. Najpierw Msza św., a po niej nabożeństwo różańcowe. Dla dzieci przez cały miesiąc będzie niespodzianka. Za odmówienie różańca (5 tajemnic), zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy, rodzinie, wspólnocie zakonnej, czy innej. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź św. i Komunia oraz modlitwa w int. Ojca Świętego. Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach. Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zupełnego, zyskuje się odpust cząstkowy.

5. W sobotę: 01.10 zapraszamy do odmawiania różańca Różę pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – zelatorka p. Maria Kuźniar, natomiast w niedzielę Różę pw. Św. Marii Magdaleny – zelatorka p. Łyszczarz Magdalena.

6. W tym dniu dzieci z klasy III SP otrzymają poświęcone różańce. Zapraszamy wszystkie dzieci. Od soboty codziennie msze św. wieczorne o godz. 17.00

7. Dziękujemy wszystkim osobom, które w dniu wczorajszym wzięły udział w pielgrzymce członków Żywego Różańca, która odbyła się do Kombornii. Grupa liczyła 30 osób.

8. W dniu 15.10 (sobota), organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik i okolic. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

9. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z ubiegłej niedzieli, którzy złożyli ofiarę na cele parafii.

10.W tym tygodniu rozpoczynamy budowę nowego budynku sanitarnego przy kościele. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

11. Od jutra w naszej parafii w roli kościelnego, grabarza oraz sprzątaczki rozpoczną pracę Ludmiła i Janusz Bytnar.

12. Przyszła niedziela adoracyjna. Po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Różańca św. dla dzieci i młodzieży szkolnej. Prosimy młodzież o włączenie się w przygotowanie tej eucharystii. 13. Przed sumą różaniec. Natomiast po mszy św. zmiana tajemnic Różańca św. dla starszych parafian. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornej mszy św. (godz. 17.00

 

ZAPOWIEDZI:

 

Jakub, Stanisław Pelc oraz Hanna, Maria Dzierżanowska, zap. II

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25 niedziela zwykła18.09.2016

 

1. Dzisiaj liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do mszy św. o godz. 17.0

 

2. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlitwą obejmujemy pracowników mediów, szczególnie katolickich.

 

3. We środę liturgiczne wspomnienie św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, w piątek św. Ojca Pio.

 

4. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (tzw. Suche Dni Jesienne).

 

5. We wtorek po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży z klasy III Gimnazjum, która w tym roku szkolnym przystąpi do sakramentu bierzmowania. Natomiast we czwartek o tej samej porze zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klasy III SP, które mają przystąpić do I Komunii św.

 

6. W naszym Dekanacie Łańcut I będziemy wkrótce przeżywali wizytację kanoniczną. Takie wydarzenie ma miejsce co pięć lat. Tym razem nasz dekanat będzie wizytował Ks. Bp. Stanisław Jamrozek. Nasza  parafia będzie gościła Ks. Biskupa 9 października w niedzielę.

 

7. Jutro spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam wszystkich członków.

 

8. We czwartek o godz. 16.30 zbiórka ministrantów z gimnazjum, w piątek Oaza Młodzieżowa.

 

9. Oaza Dzieci Bożych w sobotę od 16.30 (klasy II – IV SP).

 

10. Gorąco zapraszam Parafian do jeszcze bardziej czynnego włączania się w przygotowywanie i przeżywanie Eucharystii poprzez Liturgię Słowa Bożego.

 

11. W dniu wczorajszym została rozebrana przykościelna przybudówka, którą zastąpi nowy funkcjonalny budynek. Wszystkim osobom pracującym przy rozbiórce składam serdeczne Bóg zapłać.

 

12. Dzisiaj po sumie różaniec za + Stanisława Reizera. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 20.09 o godz. 16.00.

 

ZAPOWIEDZI:

 

Jakub, Stanisław Pelc, kawaler, s. Marka i Renaty Musz, ur. w Rzeszowie, zam. w Handzlówce oraz

Hanna, Maria Dzierżanowski, panna, c. Piotra i Anny Herduś, ur. w Rzeszowie, zam. w Albigowej,

zap. I

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24 niedziela zwykła11.09.2016

 

 

1. We wtorek 13.09 po mszy św. wieczornej procesja z figurką MB Fatimskiej i różaniec.

 

2. We środę Święto Podwyższenie Krzyża Świętego, a we czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

 

3. W tym tygodniu w środę 14.09 (godz. 14.30), na parkingu od strony przychodni odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego…

 

4. W piątek o godz. 16.30 odbędzie się zbiórka ministrantów ze Szkoły Podstawowej


5. W piątek po mszy św. wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.

 

6. W piątek zapraszamy młodzież oazową na wieczorną mszę św. a następnie spotkanie na spotkanie. To zaproszenie kierujemy do młodzieży gimnazjalnej (począwszy od klasy I).

 

7. W sobotę 0 16.30 spotkanie ODB. Po mszy św. zapraszamy ministrantów na ognisko.

 

8. Są do nabycia w zakrystii kalendarze dla rolników w cenia po 20 zł.

 

9. Zachęcam do zapisywania się na pielgrzymkę Róż Żywego Różańca, która w tym roku odbędzie się 24.09 do Matki Bożej Pocieszenia w Kombornii. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

 

10. W dniach 24-25.09 2016 odbędzie się XXXII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Zapraszamy do wzięcia w niej udziału.

 

11. Dziś o godz. 14.00 pogrzeb + Kazimierza Bema, naszego wieloletniego pana kościelnego. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23 niedziela zwykła04.09.2016

 

1. Dziś I niedziela m-ca września, zmiana tajemnic różańcowych. Po sumie adoracja przed Najświętszym Sakramentem do mszy św. wieczornej

 

2. We środę zbiórka dla ministrantów o godz. 16.30

 

3. W najbliższy czwartek (8 IX) święto Narodzenia NMP. W naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa. Msze św. o godz: 7.00, suma odpustowa o 11.00 oraz 18.00. Po sumie poświęcenie ziarna pod zasiew a następnie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Gorąco zapraszam wszystkich Parafian do czynnego udziału w tych uroczystościach odpustowych, a poszczególne grupy formacyjne do bezpośredniego przygotowania liturgii.

 

4. Młodzież oazowa w najbliższy piątek rozpoczyna mszą św. o godz. 18.00 swoją formację w kolejnym roku. Zapraszamy młodzież z kl. I gimnazjum.

 

5. W sobotę o godz. 16.30 spotkanie dla ODB, zaś po mszy św. wieczornej ognisko dla dzieci i młodzieży oazowej.

 

6. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 

7. Członków Żywego Różańca zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce Róż Żywego Różańca, która w tym roku odbędzie się 24.09 do Matki Bożej Pocieszenia w Kombornii. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

 

8. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy w minionym tygodniu pracowali przy kościele oraz przy plebanii.

 

9. Wszystkie osoby zainteresowane projektem i lokalizacją nowego budynku Przedszkola, mogą zapoznać się z tym tematem w biurze sołtysa i na placu przyszłej budowy, dzisiaj w godzinach: 8.30 – 13.00. (projekt budowy przedszkola znajduje się w gablocie tablicy ogłoszeń przy kościele). Na to spotkanie zapraszają radni oraz p. sołtys.

 

10. Zarząd Chóru „Alcanto” w Albigowej zaprasza członków chóru oraz wszystkich chętnych (głosy żeńskie i męskie), do wstępowania w szeregi dotychczasowego składu. Pierwsza próba powakacyjna odbędzie się we wtorek 6.09,  o godz. 19.00 w GOK-u. Próby orkiestry odbywać się będą w piątki o godz. 20.00 w GOK-u.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 22 niedziela zwykła - 28.08.2016

 

1. Serdecznie i gorąco witamy wśród nas Ks. Łukasza Pernala, który decyzją Ks. biskupa został skierowany do pracy w naszej parafii.

2. Jutro w liturgii Kościoła wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Odpust parafialny w Soninie.

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota m-ca września.

4.We środę po mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie zbiórka ministrantów oraz chętnych chłopców do służby przy ołtarzu.

5. We czwartek pierwszy dzień nowego roku szkolnego, który rozpoczniemy Mszą św. o godz. 8.00. Gorąco zapraszamy do tej modlitwy wszystkich uczniów, nauczycieli rodziców i parafian. Na zakończenie Eucharystii poświęcenie tornistrów.

6. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych. O godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie animatorów Ruchu Światło – Życie. Spowiedź św. od 17.00. Na mszę św. o 18.00 zapraszamy oazę młodzieżową.Po eucharystii nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. To zaproszenie kierujemy także  i do tych, którzy chcieliby należeć do wspólnoty oazowej.

7. W sobotę o godz. 16.30, na organistówce odbędzie się spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo do Matki Bożej.

8. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Różańca św. dla dzieci i młodzieży szkolnej. Prosimy młodzież o włączenie się w przygotowanie tej eucharystii. Przed sumą zachęcamy tradycyjnie do odmawiania różańca. Natomiast po mszy św. zmiana tajemnic Różańca św. dla starszych parafian. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornej mszy św. (godz. 17.00)

9. Msze św. w ciągu tygodnia o 7.00 i 18.00.

10. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z ubiegłej niedzieli. Zebrano 5603 zł oraz 200 zł na cmentarz.

11. W poniedziałek odbyło się spotkanie z Radą Duszpasterską. Zdecydowano, że w dalszym ciągu pozostaje w naszej parafii dotychczasowa Rada. Informacje o finansowaniu spraw gospodarczych będą przekazywane na zakończenie kwartału. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21 Niedziela zwykła - 21.08.2016

1. Dzisiaj po południu Dożynki Wiejskie. Mszą św. o godz. 15.00 rozpoczniemy obchody święta Plonów. Dziękować będziemy Bogu za tegoroczny sezon pracy na roli, za to, że ochraniał nas od anomalii pogodowych, od nieszczęść w posługiwaniu się maszynami rolniczymi i za zbiory. Po mszy św. przemarsz na plac dożynkowy, a tam odbędzie się dalsza część obrzędowo – artystyczna. Składka dzisiejsza zostanie przeznaczona na potrzeby parafii.W tygodniu msze św. w naszym kościele o 7.00 i 18.00.


2. Jutro liturgiczne wspomnienie NMP Królowej, we środę święto św. Bartłomieja Apostoła.


3. W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


4. W tym tygodniu pożegnamy w naszej parafii Ks. wikariusza Pawła Głazowskiego i jednocześnie powitamy nowego ks. wikariusza. Będzie nim dotychczasowy wikariusz parafii z Jasienicy Rosielnej ks. Łukasz Pernal.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 20 niedziela zwykła14.08.2016

 

1.      Dziś wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego – patrona trudnych czasów. Modlimy się za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach. O godz. 16.30, Nieszpory.

 

2.      W tygodniu oprócz poniedziałku Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      W poniedziałek (15 VIII), Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w niedzielę (7.30, 9.00, 11.00 i 17.00). Na każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

 

4.      We wtorek (16 VIII), w sposób szczególny modlimy się w intencji Ojca Świętego Franciszka. Po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.

 

5.      W przyszłą niedzielę (21 VIII) – do południa Msze Święte jak zwykle. Na Mszy Świętej o godz. 11.00, ks. Prałat Tadeusz Kocór, dziekan dekanatu Łańcut I, dokona liturgicznego wprowadzenia w urząd proboszcza Ks. Bogusława Kamińskiego. Po południu Dożynki Wiejskie, rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 15.00, po Mszy Świętej przemarsz na plac dożynkowy i tam odbędzie się część obrzędowo-artystyczna. Składka będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00.

 

6.      W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przed Mszą Świętą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00, Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał wiązanki zielne. Zebrane dobrowolne ofiary będą przeznaczone na pomoc ubogim rodzinom naszej parafii. Serdecznie prosimy o ofiarne włączenie się w to dzieło miłosierdzia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 19 niedziela zwykła07.08.2016

 

1.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych. Po sumie do Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

 

2.      Msza Święta w tygodniu codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      We wtorek (9 VIII), święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy.

 

4.      W sobotę (13 VIII), Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00, Msza Święta a po niej procesja z figurką Matki Bożej.

 

5.      W przyszłą niedzielę (14 VIII), wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego – patrona trudnych czasów. Nie zapomnijmy w modlitwach o pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach. Msze Święte jak zwykle. O godz. 16.30, Nieszpory.

 

6.      W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przed Mszą Świętą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00, Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał wiązanki zielne. Zebrane dobrowolne ofiary będą przeznaczone na pomoc ubogim rodzinom naszej parafii. Serdecznie prosimy o ofiarne włączenie się w to dzieło miłosierdzia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 18 niedziela zwykła31.07.2016

 

1.      Dziś o godz. 16.30, Nieszpory.

 

2.      W tym tygodniu pierwsza środa, pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota sierpnia. Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      We wtorek (2 VIII), mamy możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. Każdy, kto w tym dniu (2 sierpnia), nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki, zyskuje odpust zupełny.

 

4.      W środę (3 VIII), po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5.      W czwartek (4 VIII), wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, patrona kapłanów. Prosimy o wspieranie modlitwą wszystkich duszpasterzy, a zwłaszcza proboszczów.

 

6.      W piątek (5 VIII), od godz. 17.00, spowiedź. O godz. 18.00, Msza Święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

7.      W sobotę (6 VIII), Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Markowej o godz. 10.30.

 

8.      W przyszłą niedzielę (7 VIII), Msze Święte jak zwykle. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 9.00, dla dzieci i młodzieży szkolnej a po sumie dla starszych. Po sumie do Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

9.      Miesiąc sierpień jest szczególnym miesiącem dla Polaków, a przede wszystkim dla wierzących. Zaświadczmy swoją postawą powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu o naszej patriotycznej i chrześcijańskiej dojrzałości.

Dzisiaj jest

sobota,
25 marca 2017

(84. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Sobota, Rok A, I Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
2250568