OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego24.05.2015

 

1.      Dziś za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu” możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Wraz z dzisiejszą uroczystością kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. O godz. 16.30, nabożeństwo majowe.

 

2.      W poniedziałek (25 V), Święto Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. O godz. 17.30, nabożeństwo majowe. W Husowie odpust o godz. 11.00.

 

3.      W pozostałe dni tygodnia Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej, (oprócz wtorku) nabożeństwo majowe.

 

4.      We wtorek (26 V), Dzień Matki, nie zapomnijmy o modlitwie i życzliwości wobec wszystkich matek. W tym dniu o godz. 17.15, nabożeństwo majowe,o godz. 18.00, Uroczysta Msza Święta, w czasie której Ks. Biskup Adam Szal udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży III klas gimnazjum. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 

5.      W środę o godz. 16.30, w kościele zbiórka kandydatów na ministrantów. Po nabożeństwie spotkanie dla ministrantów.

 

6.      W czwartek (28 V), święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu świętujemy 105 rocznicę konsekracji naszej świątyni.

 

7.      W piątek (29 V), po nabożeństwie spotkanie Oazy.

 

8.      sobotę (30 V), o godz. 16.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

9.      W przyszłą niedzielę (31 V), Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze Święte jak zwykle. Po sumie do nabożeństwa adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 16.30, zakończenie nabożeństw majowych.

 

10.  Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich – zebraliśmy 1.500zł.

 

11.  W niedzielę 31 maja o godz. 9.00, będzie odprawiona Msza Święta w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci zamówiona przez Apostolstwo. W tym dniu członkowie ADS, mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

12.  Jak co roku zapraszamy do uczestnictwa w Koncercie „Jednego serca, jednego Ducha” w Rzeszowie w dniu Bożego Ciała. Chętni do wspólnego wyjazdu mogą się zapisywać u księży lub w zakrystii. Szczegóły wyjazdu podamy w następną niedzielę.

Drodzy Parafianie

Składamy serdeczne podziękowania, za szczodrość na składkę w celach parafialnych z poprzedniej niedzieli.

Ze składki zebraliśmy na tacę: 6598zł, a na  konto: 120zł.

Przez ostatni miesiąc, na konto pomocnicze na cele cmentarza wpłynęło 4590zł. Za te składki również składamy szczere podziękowania.

Z pieniędzy konta głównego Parafii, zostały pokryte koszty stałe utrzymania Parafii w ustalonej wysokości 2998zł, remont ciągniczka do koszenia trawy i kosiarki na kwotę 1600zł, oraz zaległości do Kurii w wysokości 3717zł.

Rada Duszpasterska dofinansowała autobus dla scholki parafialnej w kwocie 450zł, na wyjazd do Przemyśla, na przegląd pieśni religijnej.

Po omawianych wydatkach stan konta głównego parafii wynosi: 182zł.

Za opłaty cmentarne zostały pokryte zaległości wykonanych prac koparko-ładowarką i wywrotką przy budowie cmentarza i na terenie plebanii w wysokości 1500zł a resztę w kwocie 2500zł zobowiązaliśmy się spłacić do końca roku.

Ponieważ na koncie pomocniczym na cele cmentarza jest obecnie kwota 14878 zł, Rada Duszpasterska zamierza w czerwcu rozpocząć wykonanie ogrodzenia siatkowego cmentarza, o ustalonych wcześniej parametrach.

W drodze wyboru wytypowano wykonawcę, z którym będzie przeprowadzone spotkanie robocze w środę. Na spotkaniu będą omówione szczegóły wykonania do umowy oraz zostanie wynegocjowana ostateczna kwota za wykonanie ogrodzenia. Obecna oferta wykonawcy opiewa na kwotę 20500zł, więc liczymy na wpłatę zaległych składek od Parafian, aby zakończyć inwestycję.

Szanowni Parafianie, pracując niemal od 3 miesięcy dokładamy wszelkich starań, aby zgodnie z życzeniem parafian finanse były zrozumiałe i czytelne dla wszystkich, jednocześnie czekają nas wyzwania w postaci uruchomienia cmentarza, oraz wiele prac remontowych w naszym Parafialnym Kościele. Będziemy starali się zbierać ofiary, i dokonywać rozsądnych wyborów co do kolejności prac. Jednakże aby temu sprostać, niezbędna jest ofiarność wszystkich Parafian o którą, serdecznie prosząc gorąco będziemy zabiegać.

Szczęść Boże.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 7 Niedziela  WielkanocyUroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego17.05.2015

 

1.      Dziś po sumie do nabożeństwa adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.30, nabożeństwo majowe, o godz. 17.00, Msza Święta wieczorna. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

2.      W tygodniu Msza Święta rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego. Bardzo prosimy o liczny udział w nabożeństwach, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

 

3.      W poniedziałek (18 V), po nabożeństwie na plebani spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

4.      W środę (20 V), o godz. 16.30, w kościele spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy III gimnazjum. Po nabożeństwie majowym spotkanie Domowego Kościoła, kręgu św. Jana Pawła II.

 

5.      W czwartek (21 V), po nabożeństwie na organistówce spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy III gimnazjum.

 

6.      W piątek (22 V), o godz. 17.00, spotkanie z Ks. Dziekanem kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy III gimnazjum. Po nabożeństwie spotkanie Oazy.

 

7.      W sobotę (23 V), o godz. 16.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Od godz. 17.00, do godz. 18.00, spowiedź przed bierzmowaniem.

 

8.      W przyszłą niedzielę (24 V), Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze Święte jak zwykle. O godz. 16.30, nabożeństwo majoweWraz z tą niedzielą kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

 

9.      Program Peregrynacji Symboli ŚDM - DOTKNĄĆ MIŁOSIERDZIA w Łańcucie. 19 maja 2015 r. (wtorek), godz. 17.00, Powitanie Symboli ŚDM w Łańcucie (Planty), Procesja do kościoła farnego, godz. 17.30, Nabożeństwo majowe, godz. 18.00, Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Jamrozka z udzieleniem błogosławieństwa lektorom z Dekanatu Łańcut I, godz. 19.30, Droga Światła ulicami miasta do kościoła Chrystusa Króla, Apel Jasnogórski. 20 maja 2015r. (środa), godz. 18.00, Msza Święta w kościele św. Michała Archanioła, godz. 19.30, Koncert Ewangelizacyjny, Zespoły Muzyczne i Taneczne z Łańcuta lub okolic, koncert, świadectwa i Taniec Uwielbienia Wspólnoty Shalom.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  -  6 Niedziela Wielkanocy 10.05.2015

 

1.      Dziś o godz. 16.30, nabożeństwo majowe.

 

2.      W tygodniu Msza Święta rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo majowe. Bardzo prosimy o liczny udział w nabożeństwach, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

 

3.      W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Po Mszy Świętej wieczornej procesja oraz nabożeństwo błagalne o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

 

4.      We wtorek po nabożeństwie majowym spotkanie Domowego Kościoła, kręgu św. Jana z Dukli.

 

5.      W środę (13 V), Nabożeństwo Fatimskie. Msza Święta o godz. 18.00, a po niej procesja z figurką Matki Bożej. W ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania na Mszę Świętą i nabożeństwo zapraszamy młodzież gimnazjum wszystkich klas.

 

6.       W czwartek (14 V), święto św. Macieja Apostoła.

 

7.      W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Po nabożeństwie spotkanie Oazy.

 

8.      W sobotę (16 V),święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski - Święto Patronalne Akcji Katolickiej. Jest to również dzień szczególnej modlitwy się w intencji Ojca Świętego Franciszka. W czasie nabożeństwa nowennado św. Jana Pawła II. O godz. 16.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

9.      W przyszłą niedzielę (17 V), Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak zwykle. Po sumie do nabożeństwa adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.30, nabożeństwo majowe, ogodz. 17.00, Msza Święta wieczorna. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej. Składka będzie przeznaczona na potrzeby parafii. W Głuchowie odpust o godz. 11.00.

 

 

10.  Centrum Kultury Gminy Łańcut, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i Samorząd Wiejski w Cierpiszu zapraszają na Przegląd Pieśni Maryjnej „Cześć Maryi”, w dniu 17 maja 2015r., o godz. 14.00, Msza Święta, o godz. 15.00, Koncert, o godz. 17.30, Festyn Parafialny.

Dzisiaj jest

czwartek,
28 maja 2015

(148. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

św. Germana, biskupa Paryża - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Augustyna, Jaromira

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1575914