OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej22.05.2016

 

1.      Dziś kończy się okres spowiedzi wielkanocnej, po południu o godz. 16.30nabożeństwo majowe.

 

2.      W tym tygodniu Msza Święta oprócz czwartku, rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Bardzo prosimy o liczny udział w nabożeństwach, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

 

3.      W środę(25 V), na Mszę Świętą i spotkanie zapraszamy ministrantów.

 

4.      W czwartek (26 V), Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana (Boże Ciało). Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 11.00 – po tej Mszy Świętej procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, o godz. 16.30, nabożeństwo majowe, a o godz. 17.00, Msza Święta. Tradycyjnie prosimy o przygotowanie przy kapliczkach czterech ołtarzy. Dzieci klas III i IV, zapraszamy do sypania kwiatów. Jest to również Dzień Matki,nie zapomnijmy o modlitwie i życzliwości wobec wszystkich matek.

 

5.      W czasie oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00, Msza Święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentulitania procesja wokół kościoła.

 

6.      W sobotę (28 V), ROCZNICA KONSEKRACJI NASZEJ ŚWIĄTYNI.

 

7.      W przyszłą niedzielę (29 V), Msze Święte jak zwykle. Po południu o godz. 16.30, nabożeństwo majowe.

 

8.      Zapraszamy do uczestnictwa w Koncercie „Jednego serca, jednego Ducha” w Rzeszowie w dniu Bożego Ciała. Chętni do wspólnego wyjazdu mogą się zapisywać u księży lub w zakrystii. Wyjazd z parkingu poniżej kościoła o godz. 18.00. Koszt wyjazdu 10zł.

 

9.      Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, pod przewodnictwem O. Józefa Witko w naszej parafii, będzie odprawiona 2 czerwca (czwartek), o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

Drodzy Parafianie!

Składamy serdeczne podziękowania, za ofiarność na składkę w celach parafialnych z trzeciej niedzieli maja. Ze składki  zebraliśmy na tacę: 6514zł., a na konto: 210zł.

Przez ostatni miesiąc na cele cmentarza wpłynęło: 700zł. Za te składki również składamy szczere podziękowania.

Z pieniędzy konta głównego Parafii, zostały pokryte:

Koszty stałe utrzymania Parafii w ustalonej wysokości.

Wykonanie mapek do celów projektu i pozwolenia na budowę budynku sanitarnego: 800 zł.

Stan konta głównego Parafii wynosi: 32.178zł.

Stan konta pomocniczego na cele cmentarza wynosi obecnie: 26.070zł.

W pracach przy nowym cmentarzu, rozpoczęte zostało brukowanie alejek. Wybrukowane będą: aleja główna od drogi do końca budynku sanitarno - gospodarczego, oraz pierwsza alejka boczna prowadząca do pomnika. Zaspokoi to podstawowe potrzeby komunikacji przy najbliższych pochówkach. W tym roku planujemy postawienie Krzyża na cmentarzu w wyznaczonym miejscu oraz ogłoszenie regulaminu cmentarza. Regulamin będzie zatwierdzony na najbliższej Radzie Duszpasterskiej na koniec czerwca.

Aby zapłacić obecne prace brukarskie tymczasowo będziemy się posiłkować pieniędzmi z konta głównego Parafii ale w drugiej połowie roku, bedą one nam potrzebne do budowy  budynku   sanitarno - gospodarczego przy kościele.

Po raz kolejny prosimy Rodziny, które jeszcze nie uzupełniły wszystkich wpłat na cele cmentarza o ich dokonanie. Serdecznie  zapraszamy Parafian, którzy dodatkowo chcieli by wykazać się hojnością, do wspierania naszej wspólnej inwestycji. Wynagrodzimy to modlitwą za darczyńców. W pracach przy budynku sanitarno - gospodarczym przy kościele oczekujemy na uprawomocnienie warunków zabudowy.

Ponieważ członkowie Rady Duszpasterskiej są przedstawicielami Parafian, w przyszłym miesiącu przygotujemy plan wizyt prowadzonych przez członków rady w celu przekazania rodzinom, które z nie znanych nam przyczyn nie biorą udziału w solidarnym zaangażowaniu przy budowie nowego cmentarza, aby przekazać szczegółowe  informacje na  temat inwestycji na cmentarzu, oraz uczestnictwie w składkach na ten cel.

Prosimy o szczodrość w trzecią niedzielę miesiąca a za wszystkie składki składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Szczęść Boże

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego15.05.2016

 

1.      Dziś po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu o godz. 16.30, nabożeństwo majowe i o godz. 17.00, Msza wieczorna. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

2.      W poniedziałek (16 V), Święto Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. O godz. 17.30, nabożeństwo majowe. W czasie nabożeństwa nowenna do św. Jana Pawła II. W tym dniu przeżywamy także święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski - jest to również święto Patronalne Akcji Katolickiej, oraz dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. O godz. 19.00, na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W Husowie odpust o godz. 11.00.

 

3.      W pozostałe dni tygodnia Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo majowe.Bardzo prosimy o liczny udział w nabożeństwach, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

 

4.      We wtorek (17 V), o godz. 19.00, spotkanie kręgu Domowego Kościoła św. Jana z Dukli.

 

5.      W środę (18 V),  o godz. 19.30, spotkanie kręgu Domowego Kościoła św. Jana Pawła II.

 

6.      W czwartek (19 V), święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zachęcając do licznego udziału w obchodach ku czci Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, prosimy o modlitwę o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej. O godz. 17.00, spotkanie dla kandydatów na ministrantów.

 

7.      W piątek po nabożeństwie młodzież zapraszamy na spotkanie oazowe.

 

8.      W sobotę o godz. 16.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

9.      W przyszłą niedzielę (22 V), Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze Święte jak zwykle. Po południu o godz. 16.30, nabożeństwo majowe i o godz. 17.00, Msza wieczorna. Wraz z tą niedzielą kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Składka będzie przeznaczona na parafie potrzebujące szczególnej pomocy.

 

10.  Centrum Kultury Gminy Łańcut, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i Samorząd Wiejski w Cierpiszu zapraszają na VIII Przegląd Pieśni Maryjnej „Cześć Maryi”, w dniu 22 maja 2016r., o godz. 14.00, Msza Święta, o godz. 15.00, Koncert i Rodzinny Festyn Parafialny.

 

11.  Jak co roku zapraszamy do uczestnictwa w Koncercie „Jednego serca, jednego Ducha” w Rzeszowie w dniu Bożego Ciała. Chętni do wspólnego wyjazdu mogą się zapisywać u księży lub w zakrystii. Wyjazd z parkingu poniżej kościoła o godz. 18.00. Koszt wyjazdu 10zł.

 

12.  Zaproszenie na Ingres abp Adama Szala, Metropolity Przemyskiego. W dniu 30 kwietnia 2016 roku Ojciec Święty Franciszek powierzył nasz Kościół przemyski nowemu Pasterzowi, Księdzu Biskupowi Adamowi Szalowi, który przez 16 lat pełnił funkcję biskupa pomocniczego. Cieszymy się wszyscy, że nowy metropolita przejmie kierowanie diecezją, którą bardzo dobrze zna, bo w niej się urodził, wychował, dla niej był święcony na kapłana i w której posługuje bardzo ofiarnie jako biskup. Pragniemy przyjąć go całym sercem jako ojca i pasterza, który prowadzić nas będzie ścieżkami wiary na drogach codzienności. Otaczajmy go naszą nieustanną modlitwą, aby Jego posługa przynosiła jak najwięcej duchowych owoców dla dobra całego Kościoła. Modlitwą chcemy także objąć odchodzącego na emeryturę Księdza Arcybiskupa Józefa i wyrazić mu naszą wdzięczność za 23 lata pasterzowania. Uro­czysty ingres Księdza Arcybiskupa Adama będzie miał miejsce w sobotę 21 maja br. o godz. 10.00. Uroczystość rozpocznie się w kościele Ojców Franciszkanów, skąd udamy się w procesji do Archikatedry. Na to ważne wydarzenie zapraszam kapłanów, osoby życia konsekro­wanego, przedstawicieli ruchów, grup, stowarzyszeń kościelnych i wszystkich wiernych. Niech będą obecni członkowie Ruchu Światło-Życie, Kręgów Domowego Kościoła, Akcji Katolickiej, RAM-u, KSM-u i pozostałych grup parafialnych. Chorych proszę o modlitwę i duchową obecność, która będzie możliwa dzięki posłudze mediów katolickich. Zapraszam zatem Was wszystkich, Siostry i Bracia, na to niezwykle ważne wydarzenie w życiu naszego lokalnego Kościoła. Niech będzie to dzień powszechnej modlitwy za nowego Pasterza i okazania mu naszej bliskości. BISKUP WIKARIUSZ GENERALNY Stanisław Jamrozek.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 7 Niedziela  WielkanocyUroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego08.05.2016

 

1.      Dziś dzień święceń diakonów, prosimy o modlitwę za kandydatów. Na sumie rocznica I Komunii Świętej dla dzieci IV klas. O godz. 16.30, nabożeństwo majoweinowenna do Ducha Świętego.W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze, w dzisiejszą niedzielę przeżywamy dzień solidarności z ofiarami kataklizmu oraz wspieramy poszkodowanych składając ofiary do puszek.

 

2.      W tygodniu Msza Święta rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej oprócz czwartku, nabożeństwo majowe inowenna do Ducha Świętego. Bardzo prosimy o liczny udział w nabożeństwach, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

 

3.      W poniedziałek (9 V), Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika Patrona Polski. W Kosinie odpust, o godz.11.00.

 

4.      W czwartek (12 V), o godz. 17.15, nabożeństwo majowe,o godz. 18.00, Uroczysta Msza Święta, której przewodniczył będzie iudzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży III klas gimnazjum Ks. Biskup Stanisław Jamrozek. Na Mszę Świętą obowiązkowo zapraszamy młodzież gimnazjum z klas pierwszych i z klasy drugiej.

 

5.      W piątek (13 V), Nabożeństwo Fatimskie. Msza Święta o godz. 18.00, a po niej procesja z figurką Matki Bożej do Groty. Na nabożeństwo zapraszamy Oazę.

 

6.      W sobotę (14 V), święto św. Macieja Apostoła. Jest to również Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego - w naszej diecezji święcenia kapłańskie. W tym dniu o godz. 16.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

7.      W przyszłą niedzielę (15 V), Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Msze Święte jak zwykle. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu o godz. 16.30, nabożeństwo majowe i o godz. 17.00, Msza Święta wieczorna. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej. Składka będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

 

8.      Dyrekcja i grono pedagogiczne Medyczno - Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łańcucie, informuje, iż w dniu 13 maja 2016r., w godzinach od 8.00 do 12.00, zostanie przeprowadzona akcja honorowego oddawania krwi przy Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Serdecznie zapraszamy osoby chętne do podzielenia się bezcennym darem – krwią.

Dzisiaj jest

czwartek,
26 maja 2016

(147. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Czwartek. Uroczystosc Najswietszego Ciala i Krwi Chrystusa.

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1905744