XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA  - 16.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. W modlitwie polecamy pracowników mediów oraz materialnie wspieramy Diecezjalne Radio FARA. O godz. 16.30 Nowenna do Św. Jana Pawła II
 1. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne członków Apostolstwa Dobrej Śmierci przed zbliżającym się Jubileuszem 25 lecia istnienia, które będziemy świętować w niedzielę 30. 09. 2018 wraz z krajowym duszpasterzem Apostolstwa.
 1. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców (uczniowie klas: VI – VIII oraz III Gimnazjum), kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 1. We czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. W piątek liturgiczne wspomnienie św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 1. W tym tygodniu przeżywamy Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 1. Zapraszamy na spotkania następujące wspólnoty modlitewne:

-  zbiórka dla ministrantów: środa kl. IV – VI, (godz. 17.00) oraz od kl. VII (godz. 18.30)

- Oaza Dzieci Bożych: sobota (godz. 16.30), Oaza Młodzieżowa sobota (godz. 18.30)

- Krąg DK, im Jana Pawła II - środa (godz. 19.00) 

 1. Błogosławieństwo dzieci
 
 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Damian, Tymoteusz Pluta pochodzący z Tarnowa oraz Celina, Helena Cisek pochodząca z Węglisk, zap. I

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  - 09.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w polskim Kościele VIII Tydzień Wychowania, pod hasłem „W poszukiwaniu drogi”. W modlitwie polecamy temu bardzo ważnemu dziełu naszą młodzież i dzieci. 
 1. We wtorek, po Mszy św. wieczornej kolejna Nowenna z racji 11 dnia miesiąca, przygotowująca nas do obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 1. We czwartek (13.09), po Mszy św. wieczornej procesja fatimska z odmówieniem różańca.
 1. W piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej, w budynku plebanii odbędzie się spotkanie dla wszystkich członków Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszam.
 1. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 1. Przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona w intencji Koła Gospodyń Wiejskich Albigowa – Honie, z okazji 60 rocznicy istnienia. Natomiast przed Mszą św. wieczorną (16.30), Nowenna do św. Jana Pawła, z ucałowaniem relikwii.
 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie następujące wspólnoty modlitewne:

- kandydaci na ministrantów: wtorek i sobota (16.30)

- „Wieczernik”: wtorek (po Mszy św. wieczornej)

- Oaza Dzieci Bożych: czwartek (kl III – VI SP – godz. 16.30)

- Oaza Młodzieżowa: piątek (od kl. VII – po Mszy św. wieczornej)

- ognisko dla ministrantów, ODB, OM: sobota (po Mszy św. wieczornej – do 21.00) 

 1. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Róż Żywego Różańca, do Kalwarii Pacławskiej, w dniu (29.09.2018). Są jeszcze wolne miejsca.
 1. Składam serdeczne podziękowanie wszystkich naszym Gościom i Parafianom za udział w Odpuście Parafialnym.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mateusz, Jakub Kluz oraz Magdalena Natalia Kopala, zap. II

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  - 02.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniowa adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, po nim Eucharystia o godz. 17.00
 1. W dniach 1 – 2 września odbywają się Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze.
 1. Jutro uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019. Msza św. o godz. 8.00, na którą zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Następnie w budynku  Szkoły Podstawowej odbędą się dalsze uroczystości powitania Nowego Roku Szkolnego oraz spotkania z wychowawcami klas. Dzieciom z klas pierwszych zostaną poświęcone tornistry.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca września. W piątek odwiedziny chorych. Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi świętej na rozpoczęcie roku szkolnego: czwartek od 17.30, piątek od 17.00 
 1. W pierwsze piątki każdego miesiąca będzie miała miejsce wieczorna adoracja przed Najświętszym Sakramentem, która rozpocznie się po wieczornej Mszy św. i zakończy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. 
 1. We środę Nowenna do MBNP, następnie spotkanie dla „Matek w Modlitwie
 1. W sobotę Święto Narodzenia NMP. Jest to dzień Odpustu Parafialnego w naszej wspólnocie. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, główna - suma odpustowa o godz. 11.00 oraz po południu o godz. 17.00.
 1. We środę po Mszy św. wieczornej zbiórka dla ministrantów, dla kandydatów w poniedziałek i we środę o godz. 16.00
 1. W dniach 9 – 12 września, w Domu rekolekcyjnym w Lipniku (k. Kańczugi),  odbędą się rekolekcje zamknięte dla członków Wspólnoty Łańcucha Apostolskiej Miłości. Z naszej parafii również należą osoby do tej wspólnoty. Szczegółowych informacji można uzyskać w zakrystii.
 1. Tegoroczna Pielgrzymka Archidiecezjalna Róż Żywego Różańca odbędzie się 29 września do Kalwarii Pacławskiej. Już przyjmujemy zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

      Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mateusz, Jakub Kluz pochodzący z Albigowej oraz Magdalena Natalia Kopala pochodząca z Albigowej, zap. I

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA  - 26.08.2018

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Dzisiaj Kościół oddaje cześć Matce Bożej w Jej Jasnogórskim Wizerunku.
 1. W jarosławskiej Kolegiacie dzisiaj XXXV Dożynki Archidiecezjalne. O godz. 12.30 uroczysta Msza św. Także dzisiaj odbywają się Gminne Dożynki w Handzlówce.
 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek św. Monikę, we wtorek św. Augustyna, we środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 1. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Witamy miesiąc wrzesień. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej.
 1. Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci ufundowali nową, piękną gotycką monstrancję do naszego kościoła. Jest to dar ołtarza z racji przypadającego w tym roku jubileuszu 25 lat istnienia tej modlitewnej formacji. W przyszła niedzielę zostanie poświęcona. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 1. W tym tygodniu wmontowano cztery odnowione witraże w prezbiterium naszego kościoła.
 1. Przed nami ostatni tydzień wakacji. Polecamy w modlitwie powracających z wakacyjnych urlopów, uprosząc dla nich bezpieczeństwo na drodze.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA  - 19.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa adoracja, którą zakończy nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Pana Jezusa w osobistej modlitwie.
 1. We środę wspomnienie NMP Krolowej.
 1. W piątek święto św. Bartłomieja, Apostoła, a za tydzień w niedzielę, Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 1. Bóg zapłać wszystkim osobom, które zorganizowały akcję wiązanek zielnych, w dniu 15 sierpnia, szczególnie paniom z Caritas Parafialnej.
 1. Dzisiaj składka inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA  - 12.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii Święto Plonów – Dożynki 2018. We Mszy św. o godz. 15.00 dziękować będziemy Panu Bogu za tegoroczne plony i wszelki urodzaj. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym dziękczynieniu.
 2. W poniedziałek (13.08), po Mszy św. wieczornej procesja i różaniec fatimski.
 1. We środę (15.08), Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek niedzielny Mszy świętych. W czasie każdej Eucharystii błogosławieństwo ziół i kwiatów. Na sumę zapraszamy delegacje z wieńcami. Przed Mszą św. o godz. 9.00 0raz 11.00 Caritas Parafialna będzie rozprowadzała wiązanki ziół i kwiatów (za dowolną opłatą), z których dochód zostanie przeznaczony na potrzebujących w parafii. Prosimy chętne osoby, do wykonania wspomnianych kompozycji zielnych, by skontaktowały się z inicjatorkami tej akcji charytatywnej.
 1. We czwartek Nowenna do św. Jana Pawła II oraz ucałowanie relikwii.
 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Lichenia i Torunia w dniach: 31 .08 – 01. 09. 2018. Zapisy przyjmuje Pani dr Maria Trojnar do 24.08,  w Ośrodku Zdrowia.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  - 05.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, po nim Msza św.
 1. Jutro święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. 0 godz. 7.00 oraz 18.00
 1. We czwartek liturgiczne wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy, w piątek święto św. Wawrzyńca.
 1. W sobotę Po Mszy św. wieczornej kolejna Nowenna z racji 11 dnia miesiąca, przygotowująca nas do obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 1. W niedzielę 12 sierpnia b.r.  w naszej parafii odbędą się Dożynki Wiejskie. Mszą św. o godz. 15.00 rozpoczniemy obchody Święta Plonów. Dziękować będziemy Bogu za tegoroczny sezon pracy na roli i za zbiory. Zapraszamy Parafian do licznego uczestnictwa w tych uroczystościach.
 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

 

Dzisiaj jest

piątek,
21 września 2018

(264. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Liturgia słowa

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
3038883