OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 13 niedziela zwykła26.06.2016

 

1.      Dziś o godz. 16.30, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Łańcucie w kościele farnym o godz. 16.00, spotkanie organizacyjne i zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy.

 

2.      W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

3.      Msza Święta, oprócz środy, codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W poniedziałek, wtorek i czwartek po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

4.      W środę (29 VI), Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 7.00, 11.00, i 18.00, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Uroczystość św. Piotra i Pawła jest dniem modlitwy za papieża Franciszka. Ofiary zebrane w tym dniu na wszystkich Mszach Świętych są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu odpust w Handzlówce – uroczysta suma o godz. 11.00 - Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

 

5.      W czwartek, w sposób szczególny modlimy się za kapłanów i prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

6.      W piątek od godz. 17.00, spowiedź, o godz. 18.00, Msza Święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

7.      W sobotę po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej.

 

8.      W przyszłą niedzielę Msze Święte jak zwykle, zmiana Tajemnic Różańcowychpo Mszy Świętej o godzinie dziewiątej dla dzieci, młodzieży szkolnej i po sumie dla starszych. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. W tym dniu odpust w Tarnawce – uroczysta suma o godz. 11.00

 

9.      Caritas Archidiecezji Przemyskiej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Wsparcie osób młodych na podkarpackim rynku pracy". Projekt dotyczy osób bezrobotnych, wieku 15 - 29 lat. Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 692 521 109, lub w Świetlicy Środowiskowej Caritas w Łańcucie, ul. Farna 22.

 

10.  Prosimy o dokonanie wpłaty na prenumeratę NIEDZIELI na III kwartał w kwocie 65.00zł.

Drodzy Parafianie

Składamy serdeczne podziękowania, za ofiarność na składkę w celach parafialnych z trzeciej niedzieli czerwca.  Ze składki  zebraliśmy na tacę: 6.304zł. a na konto: 400zł.

Przez ostatni miesiąc na cele cmentarza wpłynęło: 3.360zł. Za te składki również składamy szczere podziękowania.

Z pieniędzy konta głównego Parafii, zostały pokryte:

Koszty stałe utrzymania Parafii w ustalonej wysokości.

Koszty koszenia cmentarza i ogrodu plebańskiego dwa razy rozdrabniaczem - 350zł.,

Koszty dokaszania kosą spalinową wzgórza kościoła i ogrodu plebańskiego - 155zł.,

Materiały do dokaszania i opryskiwania cmentarzy wykonywanych przez Pana Grabarza - 92zł.,

Stan konta głównego Parafii wynosi: 35.286zł.

W związku z tym, że zakończone zostało brukowanie alejek na nowym cmentarzu, zostały one podsumowane i rozliczone. Całkowity koszt tych prac wyniósł 42.249,89zł. Pieniądze te zostały wypłacone z dwóch kont.

Z konta pomocniczego na cele cmentarza zostało wypłacone 29 tys. zł., i pozostało 429zł.

Reszta pieniędzy została zapożyczona chwilowo z konta głównego Parafii i będzie ona sukcesywnie oddawana z wpływających środków na cele cmentarza.

W pracach przy nowym cmentarzu, wykonamy jeszcze równania kamienia na parkingu,  a także dotychczasowy wykonawca dokończy naprawę odbojówki przy budynku sanitarno-gospodarczym.

Zapraszamy Parafian od numeru 274 do 314 do sprzątania kościoła w nadchodzącą sobotę. Prosimy o umycie ławek i pielenie rabat.

W pracach przy budynku sanitarno - gospodarczym przy kościele oczekujemy na decyzję o rozbiórkę starego budynku.

Prosimy o szczodrość w trzecią niedzielę miesiąca a za wszystkie składki składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Szczęść Boże

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 12 niedziela zwykła –  19.06.2016

 

1.      Dziś po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.30, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

2.      W tygodniu Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00Po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

3.      W poniedziałek (20 VI), o godz. 19.00, na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

4.      We wtorek (21 VI), o godz. 17.00, spotkanie kandydatów na ministrantów.

 

5.      W środę (22 VI), o godz. 15.00, spotkanie z Ks. Dziekanem kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy II gimnazjum.

 

6.      W czwartek (23 VI), o godz. 18.00, Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Prosimy, aby dzieci i młodzież przystąpiły do spowiedzi z racji zakończenia roku szkolnego od poniedziałku do czwartku pół godziny przed Mszą Świętą. Rodzice prosimy Was – przypomnijcie dzieciom, aby przez pełne uczestnictwo we Mszy Świętej – przyjmując Chrystusa w Komunii Świętej, podziękowały za rok nauki i z Chrystusem przeżywały czas wakacyjnego wypoczynku. Młodzież gimnazjum prosimy o złożenie indeksów. W tym dniu obchodzimy Dzień Ojca - pamiętajmy w modlitwie  o naszych ojcach.

 

7.      W piątek (24 VI), Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po nabożeństwie młodzież zapraszamy na spotkanie oazowe.

 

8.      W przyszłą niedzielę Msze Święte jak zwykle. O godz. 16.30, nabożeństwoku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

9.      Prosimy o dokonanie wpłaty na prenumeratę NIEDZIELI na III kwartał w kwocie 65.00zł.

 

10.  Pod hasłem „Błogosławieni miłosierni4 lipca 2016 r. na szlak pątniczy wyruszy 36. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. To doskonałe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które pod tym samym hasłem odbędą się jeszcze w lipcu. Zaś w trwającym Roku Miłosierdzia – poprzez realizowane tematy i pątniczą codzienność – Pielgrzymka będzie prawdziwą lekcją miłosierdzia. „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce. Zapisy u Księdza Wiktora Florka - przewodnika grupy Św. Urszuli (Łańcut) - tel. 577 018 480. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 26.06.2016r., o godz. 16.00, w kościele farnym w Łańcucie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.pielgrzymka.przemyska.pl

 

11.  Caritas Archidiecezji Przemyskiej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Wsparcie osób młodych na podkarpackim rynku pracy". Projekt dotyczy osób wieku 15 - 29 lat, bezrobotnych. Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerem 692 521 109, lub w Świetlicy Środowiskowej Caritas w Łańcucie, ul. Farna 22.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 11 niedziela zwykła12.06.2016

 

1.      Dziś wspomnienie bł. 108 Męczenników II wojny światowej, a wśród nich z naszej diecezji: księdza Józefa Achilesa Puchały, Katarzyny Celestyny Faron i Stanisława Starowiejskiego. O godz. 16.30, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

2.      W tygodniu Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.Po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

3.      W poniedziałek (13 VI), nabożeństwo fatimskie. Msza Święta o godz. 18.00, a po niej procesja z figurką Matki Bożej. W tym dniu z racji wspomnienia św. Antoniego Padewskiego będzie poświęcenie lilii.

 

4.      W wtorek (14 VI), o godz. 17.00, spotkanie kandydatów na ministrantów.

 

5.      W czwartek (16 VI),  po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusanowenna do św. Jana Pawła II.

 

6.      W piątek (17 VI), po nabożeństwie młodzież zapraszamy na spotkanie oazowe.

 

7.      W sobotę (18 VI),  o godz. 16.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

8.      W przyszłą niedzielę Msze Święte jak zwykle. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.30, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Składka będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

Dzisiaj jest

niedziela,
26 czerwca 2016

(178. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1933282