OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 17 niedziela zwykła24.07.2016

 

1.      Dziś obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych po Mszy Świętejo godz. 9.00 i 11.00. Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Po południu Organizatorzy Festiwalu Kwiatów, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału we Mszy Świętej o godz. 14.00, a następnie na festyn kwiatowy, który odbędzie się przed budynkiem Ośrodka Kultury. Będzie Msza Święta o godz. 17.00.

 

2.      Msza Święta w tygodniu codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      W poniedziałek (25 VII), święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.

 

4.      We wtorek (26 VII), wspomnienie św. Joachima i Anny – szczególną modlitwą i życzliwością okażmy wdzięczność rodzicom i ludziom starszym.

 

5.      W przyszłą niedzielę (31 VII), Msze Święte jak zwykle. O godz. 16.30, Nieszpory.

Drodzy Parafianie

Składamy serdeczne podziękowania, za ofiarność na składkę w celach parafialnych z trzeciej niedzieli czerwca.  Ze składki zebraliśmy na tacę: 6.409,60zł., i 5 euro a na konto: 650zł.

Przez ostatni miesiąc na cele cmentarza wpłynęło: 2.350zł. Za te składki również składamy szczere podziękowania.

Z pieniędzy konta głównego Parafii, zostały pokryte:

Koszty stałe utrzymania Parafii w ustalonej wysokości.

Koszty koszenia cmentarza i wzgórza kościoła - 150zł.

Stan konta głównego Parafii wynosi: 25.913zł. Przypominamy Parafianom, że z tego konta kwota 13.249zł., została zapożyczona do pokrycia kosztów wybrukowania alejek.

Stan konta pomocniczego na cele cmentarza wynosi: 2.779zł.

 

W pracach przy budynku sanitarno - gospodarczym przy kościele, otrzymaliśmy pozytywną decyzję na rozbiórkę budynku. Jednakże z rozbiórką wstrzymamy się do momentu uzyskania pozwolenia na budowę i wtedy rozpoczniemy wszystkie prace.

 

W czasie wakacji w miarę możliwości, chcemy uporządkować cmentarz i jego najbliższe otoczenie oraz postawić krzyż. Planujemy również  poświęcenie cmentarza.

 

Rada Duszpasterska bardzo dziękuje Parafianom za wszystkie wpłaty na cele budowy nowego cmentarza oraz na cele parafialne. Dzięki tym wpłatom i dzięki Parafianom, którzy uczestniczyli w składkach na te cele, mogliśmy wspólnie doprowadzić do tego, aby przygotować godziwe miejsce pochowania dla nas i wielu następujących po nas pokoleń.

 

Prosimy o szczodrość na składki w celach parafialnych, za każdą ofiarność składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Szczęść Boże

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 16 niedziela zwykła17.07.2016

 

1.      Dziś po sumie do Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

2.      W tygodniu codziennie Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      W poniedziałek (18 VII), o godz. 19.00, na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

4.      W piątek (22 VII), wspomnienie św. Marii Magdaleny.

 

5.      W sobotę (23 VII), świętośw. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.

 

6.      W przyszłą niedzielę (24 VII), do południa Msze Święte jak zwykle. Po południu Organizatorzy XVII Festiwalu Kwiatów, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału we Mszy Świętej o godz. 14.00, a następnie na festyn kwiatowy, który odbędzie się przed budynkiem Ośrodka Kultury w Albigowej. Będzie Msza Święta o godz. 17.00. W związku z obchodzonym 25 lipca wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszłą niedzielę sprawowany będzie, po Mszy Świętejo godz. 9.00 i 11.00, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 15 niedziela zwykła10.07.2016

1.      Dziś o godz. 16.30, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

2.      W tygodniu codziennie Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      W poniedziałek (11 VII), święto św. Benedykta, Patrona Europy.

 

4.      We wtorek (12 VII), o godz. 16.00, spotkanie ministrantów młodszych.

 

5.      W środę (13 VII), Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy Świętej o godz. 18.00, procesja z figurką Matki Bożej. Odpust w Parafii Wysoka o godz. 10.30.

 

6.      W czwartek (14 VII),  liturgiczne wspomnienie św. Kamila de Lellis - patrona opiekujących się chorymi. Duszpasterstwo Opiekunów Osób Niepełnosprawnych – (DOON), zaprasza na Eucharystię o godz. 18.00wszystkich opiekunów osób niepełnosprawnych, oraz osoby wspomagające opiekę (lekarzy, pielęgniarki, rehabilitantów), a także osoby chcące pomagać tym, którzy potrzebują pomocy w swej niepełnosprawności.

 

7.      W sobotę (16 VII),  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.Po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.  Odpust w Parafii Łańcut - Fara o godz. 11.00.

 

8.      W przyszłą niedzielę (17 VII), Msze Święte jak zwykle. Po sumie do Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

Dzisiaj jest

niedziela,
24 lipca 2016

(206. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1965440