OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 29 Niedziela zw. 19.10.2014

 

1.      Dziś Światowa Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny którego tematem będą słowa: „Z Ewangelią do narodów”. Dziś także przypada wspomnienie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa różańcowego, które rozpocznie się o godz. 16.30. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

2.      W tygodniu Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 17.00. Po Mszy świętej nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian serdecznie prosimy o liczny udział w nabożeństwie.

 

3.      W poniedziałek (20 X), z racji liturgicznego wspomnienia świętego Jana Kantego, polecajmy w naszych modlitwach wszystkich studentów i nauczycieli akademickich. Po nabożeństwie o godz. 19.00, spotkanie Kręgu Domowego Kościoła św. Jana z Dukli.

 

4.      We wtorek (21 X), liturgiczne wspomnienie bł. Jakuba Strzemię. Po nabożeństwie spotkanie ministrantów.

 

5.      W środę (22 X), liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

 

6.       W piątek (24 X), liturgiczne wspomnienie bł. Jana Wojciecha Balickiego. Po nabożeństwie, młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy.

 

7.      W sobotę (26 X),  o godz. 15.30, spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

8.      W przyszłą niedzielę (26 X),  Msze Święte jak zwykle. O godz. 16.30, nabożeństwo różańcowe. Składka przeznaczona będzie na misje.

 

9.      Na nabożeństwach październikowych do świecenia świec w tym tygodniu prosimy następujące róże: w poniedziałek św. Zofii, we wtorek św. Urszuli, w środę św. Jana Pawła II, w czwartek św. Ojca Pio, w piątek Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę św. Faustyny, w niedzielę św. Jana Bosko.

 

10.  Składamy serdeczne, Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na zakup węgla do ogrzewania kościoła. Zebraliśmy 4170zł.

 

11.  W niedzielę 26 października, godz. 17.00 - I Łańcucki Korowód Świętości: „Poszli w ciemno za światłem”. Korowód Świętości ma podkreślać, że święty to nie żadna wyimaginowana postać oglądana na obrazach wiszących w kościołach, ale zwyczajny człowiek przeżywający swoje życie wraz z Chrystusem. Do szczególnego włączenia się w procesję zachęcamy przedstawicieli okolicznych parafii i wspólnot religijnych. Zapraszamy ich do uczestnictwa w procesji z relikwiami czczonymi w danej wspólnocie, z figurą lub obrazem świętego. Oprócz relikwii i wizerunków świętych chcielibyśmy, aby także wielu uczestniczyło w korowodzie w stroju i charakteryzacji przypominającej danego świętego. Zwrócimy uwagę aby nie budzić przy tym poczucia groteskowości. Wszystkich uczestników nabożeństwa prosimy o przyniesienie na procesję świec lub zniczy. Przebieg Korowodu Świętych: Rozpoczęcie – plac przed kościołem Św. Michała Archanioła. W kościele gromadzą się delegacje z relikwiami oraz asystą towarzyszącą, wprowadzenie, odczytanie Słowa Bożego, uroczyste wniesienie relikwii świętych przez poszczególne delegacje. Przy śpiewie pieśni wyruszamy w kierunku kościoła farnego zatrzymując się przy pięciu stacjach. W czasie drogi śpiewane są pieśni uwielbienia, a także fragmenty litanii do wszystkich świętych. Zwieńczenie Korowodu Świętych na placu przed kościołem farnym. Po śpiewie Te Deum modlitwa do Matki Bożej i błogosławieństwo. Na Rynku miasta Teatr Ognia DRACO z Sandomierza: „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię…”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 28 Niedziela zw. 12.10.2014

 

1.      Dziś „Dzień Papieski” pod hasłem: „Świętymi bądźcie”. O godz. 16.00, serdecznie zapraszamy na czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież. Z racji Dnia Papieskiego zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji «Dzieło Nowego Tysiąclecia». Dzięki tym ofiarom utalentowana młodzież z niezamożnych rodzin będzie mogła otrzymywać stypendia. Składka będzie przeznaczona na zakup węgla do ogrzewania kościoła.

 

2.      W tygodniu Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo różańcowe. Serdecznie prosimy o liczny udział w nabożeństwie.

 

3.      W poniedziałek (13 X),  Po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo Fatimskie - procesja z figurką Matki Bożej. Na Mszę Świętą, nabożeństwo zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy III gimnazjum.

 

4.      We wtorek (14 X), Święto Edukacji - w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji nauczycieli i wychowawców.

 

5.      W środę (15 X), wspomnienie św. Teresy od Jezusa.

 

6.      W czwartek (16 X), w sposób szczególny modlimy się w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika z racji rocznicy jego święceń biskupich. W czasie nabożeństwa różańcowego nowenna do św. Jana Pawła II.

 

7.      W piątek (17 X), po nabożeństwie, młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy.

 

8.      W sobotę (18 X), święto świętego Łukasza, modlimy się w intencji Służby Zdrowia. W tym dniu wypada rocznica śmierci ks. biskupa Stefana Moskwy– polecajmy Jego duszę w naszych modlitwach. O godz. 15.30, spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

9.      W przyszłą niedzielę (19 X), przypada wspomnienie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, rozpocznie się Tydzień Misyjny, którego tematem będą słowa: „Z Ewangelią do narodów”. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa różańcowego, które rozpocznie się o godz. 16.30. Składka przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

10.  Na nabożeństwach październikowych w tym tygodniu do świecenia świec prosimy następujące róże: we wtorek św. Rity, w środę św. Teresy, w czwartek Jadwigi, w piątek św. Katarzyny, w sobotę św. Magdaleny, w niedzielę św. Antoniego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 27 Niedziela zw.05.10.2014

 

1.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do Nabożeństwa Różańcowego, które rozpocznie się o godz. 16.30. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

2.      W tygodniu Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 17.00. Po Mszy świętej nabożeństwo różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. Zwracamy się szczególnie do dzieci i młodzieży prosząc o liczny udział w nabożeństwie różańcowym.

 

3.      We wtorek (7 X), wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Po nabożeństwie różańcowym, na organistówce spotkanie Szkolnego Koła Caritas.

 

4.      W środę (8 X), na Mszę Święta, nabożeństwo i spotkanie formacyjne zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy I gimnazjum.

 

5.      W czwartek (9 X), na Mszę Święta, nabożeństwo i spotkanie formacyjne zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy II gimnazjum.

 

6.      W piątek (10 X), po nabożeństwie, młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy.

 

7.      W sobotę (11 X),  o godz. 15.30, spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

8.      W przyszłą niedzielę (12 X), „Dzień Papieski” pod hasłem: „Świętymi bądźcie”. Msze Święte jak zwykle. O godz. 16.00, serdecznie zapraszamy na czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież. Z racji Dnia Papieskiego odbędzie się zbiórka do puszek przeprowadzona przez Szkolne Koło Caritas, na fundusz stypendialny Fundacji «Dzieło Nowego Tysiąclecia». Dzięki tym ofiarom utalentowana młodzież z niezamożnych rodzin będzie mogła otrzymywać stypendia. Składka będzie przeznaczona na zakup węgla do ogrzewania kościoła.

 

9.      Na nabożeństwach październikowych w tym tygodniu do świecenia świec prosimy następujące róże: w poniedziałek św. Jana Bosko, we  wtorek św. Rodziny z Nazaretu, w środę św. Józefa, w czwartek św. Elżbiety, w piątek św. Barbary, w sobotę św. Anny, w niedzielę św. Marii Magdaleny.

  

10.  Serdecznie dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie za użyczenie samochodu ze zwyżką i Ochotniczej Straży Pożarnej w Albigowej za wyczyszczenie rynien na kościele.

Dzisiaj jest

wtorek,
21 października 2014

(294. dzień roku)

Zegar

Alleluja Jezus żyje!

Święta

bł. Jakuba Strzemię, biskupa - wspomnienie obowiązkowe

Dziś także:
Tydzień modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

Imieniny:
Hilarego, Urszuli

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1355464

Blok reklamowy