OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 22 niedziela zwykła - 28.08.2016

 

1. Serdecznie i gorąco witamy wśród nas Ks. Łukasza Pernala, który decyzją Ks. biskupa został skierowany do pracy w naszej parafii.

2. Jutro w liturgii Kościoła wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Odpust parafialny w Soninie.

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota m-ca września.

4.We środę po mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie zbiórka ministrantów oraz chętnych chłopców do służby przy ołtarzu.

5. We czwartek pierwszy dzień nowego roku szkolnego, który rozpoczniemy Mszą św. o godz. 8.00. Gorąco zapraszamy do tej modlitwy wszystkich uczniów, nauczycieli rodziców i parafian. Na zakończenie Eucharystii poświęcenie tornistrów.

6. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych. O godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie animatorów Ruchu Światło – Życie. Spowiedź św. od 17.00. Na mszę św. o 18.00 zapraszamy oazę młodzieżową.Po eucharystii nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. To zaproszenie kierujemy także  i do tych, którzy chcieliby należeć do wspólnoty oazowej.

7. W sobotę o godz. 16.30, na organistówce odbędzie się spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo do Matki Bożej.

8. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Różańca św. dla dzieci i młodzieży szkolnej. Prosimy młodzież o włączenie się w przygotowanie tej eucharystii. Przed sumą zachęcamy tradycyjnie do odmawiania różańca. Natomiast po mszy św. zmiana tajemnic Różańca św. dla starszych parafian. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornej mszy św. (godz. 17.00)

9. Msze św. w ciągu tygodnia o 7.00 i 18.00.

10. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z ubiegłej niedzieli. Zebrano 5603 zł oraz 200 zł na cmentarz.

11. W poniedziałek odbyło się spotkanie z Radą Duszpasterską. Zdecydowano, że w dalszym ciągu pozostaje w naszej parafii dotychczasowa Rada. Informacje o finansowaniu spraw gospodarczych będą przekazywane na zakończenie kwartału. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21 Niedziela zwykła - 21.08.2016

1. Dzisiaj po południu Dożynki Wiejskie. Mszą św. o godz. 15.00 rozpoczniemy obchody święta Plonów. Dziękować będziemy Bogu za tegoroczny sezon pracy na roli, za to, że ochraniał nas od anomalii pogodowych, od nieszczęść w posługiwaniu się maszynami rolniczymi i za zbiory. Po mszy św. przemarsz na plac dożynkowy, a tam odbędzie się dalsza część obrzędowo – artystyczna. Składka dzisiejsza zostanie przeznaczona na potrzeby parafii.W tygodniu msze św. w naszym kościele o 7.00 i 18.00.


2. Jutro liturgiczne wspomnienie NMP Królowej, we środę święto św. Bartłomieja Apostoła.


3. W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


4. W tym tygodniu pożegnamy w naszej parafii Ks. wikariusza Pawła Głazowskiego i jednocześnie powitamy nowego ks. wikariusza. Będzie nim dotychczasowy wikariusz parafii z Jasienicy Rosielnej ks. Łukasz Pernal.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 20 niedziela zwykła14.08.2016

 

1.      Dziś wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego – patrona trudnych czasów. Modlimy się za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach. O godz. 16.30, Nieszpory.

 

2.      W tygodniu oprócz poniedziałku Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      W poniedziałek (15 VIII), Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w niedzielę (7.30, 9.00, 11.00 i 17.00). Na każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

 

4.      We wtorek (16 VIII), w sposób szczególny modlimy się w intencji Ojca Świętego Franciszka. Po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.

 

5.      W przyszłą niedzielę (21 VIII) – do południa Msze Święte jak zwykle. Na Mszy Świętej o godz. 11.00, ks. Prałat Tadeusz Kocór, dziekan dekanatu Łańcut I, dokona liturgicznego wprowadzenia w urząd proboszcza Ks. Bogusława Kamińskiego. Po południu Dożynki Wiejskie, rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 15.00, po Mszy Świętej przemarsz na plac dożynkowy i tam odbędzie się część obrzędowo-artystyczna. Składka będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00.

 

6.      W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przed Mszą Świętą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00, Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał wiązanki zielne. Zebrane dobrowolne ofiary będą przeznaczone na pomoc ubogim rodzinom naszej parafii. Serdecznie prosimy o ofiarne włączenie się w to dzieło miłosierdzia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 19 niedziela zwykła07.08.2016

 

1.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych. Po sumie do Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

 

2.      Msza Święta w tygodniu codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      We wtorek (9 VIII), święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy.

 

4.      W sobotę (13 VIII), Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00, Msza Święta a po niej procesja z figurką Matki Bożej.

 

5.      W przyszłą niedzielę (14 VIII), wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego – patrona trudnych czasów. Nie zapomnijmy w modlitwach o pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach. Msze Święte jak zwykle. O godz. 16.30, Nieszpory.

 

6.      W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przed Mszą Świętą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00, Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał wiązanki zielne. Zebrane dobrowolne ofiary będą przeznaczone na pomoc ubogim rodzinom naszej parafii. Serdecznie prosimy o ofiarne włączenie się w to dzieło miłosierdzia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 18 niedziela zwykła31.07.2016

 

1.      Dziś o godz. 16.30, Nieszpory.

 

2.      W tym tygodniu pierwsza środa, pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota sierpnia. Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      We wtorek (2 VIII), mamy możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. Każdy, kto w tym dniu (2 sierpnia), nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki, zyskuje odpust zupełny.

 

4.      W środę (3 VIII), po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5.      W czwartek (4 VIII), wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, patrona kapłanów. Prosimy o wspieranie modlitwą wszystkich duszpasterzy, a zwłaszcza proboszczów.

 

6.      W piątek (5 VIII), od godz. 17.00, spowiedź. O godz. 18.00, Msza Święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

7.      W sobotę (6 VIII), Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Markowej o godz. 10.30.

 

8.      W przyszłą niedzielę (7 VIII), Msze Święte jak zwykle. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 9.00, dla dzieci i młodzieży szkolnej a po sumie dla starszych. Po sumie do Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

9.      Miesiąc sierpień jest szczególnym miesiącem dla Polaków, a przede wszystkim dla wierzących. Zaświadczmy swoją postawą powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu o naszej patriotycznej i chrześcijańskiej dojrzałości.

Dzisiaj jest

poniedziałek,
29 sierpnia 2016

(242. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
2013141