OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 niedziela wielkanocy – 21.05.2017

 

 1. Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. wieczornej. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe. Po Mszy św. wieczornej na plebanii odbędzie się spotkanie dla członków Akcji Katolickiej (godz. 18.00).
 1. W tym tygodniu: poniedziałek, wtorek i we środę przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe). Modlić się będziemy o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli. W poniedziałek Msza św. o godz. 19.30 w dzielnicy Honie (przy kapliczce obok Domu Strażaka). Wtorek o godz. 19.30 w dzielnicy Granica (przy kapliczce u pana Stanisława Reizera). Środa o godz. 19.30 w dzielnicy……..w sąsiedztwie p. Zofii Cwynar, nr 712 „B”. Prosimy mieszkańców okolicznych miejsc do wzięcia udziału we Mszy świętej.
 1. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 1. W sobotę po Mszy św. wieczornej, w kościele katecheza dla wszystkich uczniów Gimnazjum. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa!
 1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Msze św. codziennie o godz. 7.00 oraz 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 18.30. Gorąco zachęcamy do udziału w "majówkach".
 3. Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                    wtorek  (16.30) – zbiórka dla kandydatów na ministrantów

                    piątek – OAZA młodzieżowa

                    sobota – ODB

 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Grzegorz, Tadeusz Głowa, kawaler, s. Janusza i Elżbiety Noga, ur. w Łańcucie, zam. w Łańcucie, parafia pw. św. Michała Archanioła oraz Łucja, Maria Szylar, panna, c. Edwarda i Bogusławy Głuszek, ur. w Łańcucie, zam. w Handzlówce, należąca do parafii Albigowa – zap. I.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 niedziela wielkanocy – 14.05.2017

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klasy IV SP przeżywać będą I rocznicę Komunii św.
 1. Codziennie nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej, dzisiaj o 16.30. gorąco zapraszamy.
 2. W gablocie przy wejściu bocznym do kościoła znajdują się informacje dotyczące wakacyjnego wypoczynku dla dzieci. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 1. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Jest to jednocześnie Dzień Papieski w naszej parafii.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie dla członków  Akcji Katolickiej.
 1. Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                    niedziela – „Wieczernik” (19.00)

                    wtorek oraz czwartek  (16.30) – zbiórka dla kandydatów na ministrantów                                                             (zapraszamy chłopców z kl.III SP)

                    piątek – OAZA młodzieżowa

 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
 1. Ze strony wiernych z naszej parafii pojawiła się inicjatywa powołania do istnienia trwającego w wielu parafiach tzw. Ruchu Matek w Modlitwie. Powstał on 21 lat temu w Wielkiej Brytanii. Obecnie działa w ponad 90 krajach, w Polsce od 2002 roku. Jego celem jest modlitwa matek w intencji ich dzieci o rozwiązywanie ich problemów i usunięcie zagrożeń, które w obecnie trudnych czasach dotykają młode pokolenie. Chętne matki do członkostwa w tym ruchu prosimy o przybycie na krótkie spotkanie w piątek 19.05 – po nabożeństwie majowym.
 1. Po Mszy św. dzieci zapraszamy do ołtarza na indywidualne błogosławieństwo.

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 niedziela wielkanocy – 07.05.2017

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii na sumie o godz. 11.00 Uroczystość I Komunii Świętej. Wszystkie dzieci oraz ich rodziny polecajmy Panu Bogu w modlitwie. Przez cały najbliższy tzw. „Biały Tydzień”, zapraszamy dzieci wraz z ich rodzinami do wspólnego dziękczynienia za dar i łaskę I spowiedzi i Komunii Świętej.
 1. W liturgii przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.  Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni Letnie).
 1. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka. Osobę Solenizanta otaczajmy naszą modlitwą.
 1. Trwa miesiąc maj. Gorąco zachęcamy wszystkich wiernych do licznego udziału w nabożeństwach majowych, a szczególnie we Mszy św., która jest sprawowana codziennie o 7.00 oraz 18.00 - po niej majówka.
 1. Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                    wtorek – schola młodzieżowa (19.00)

                    piątek – OAZA młodzieżowa

                    sobota – ODB (16.30) 

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Kamil Pudło oraz Andżelika Studzińska,      zap. II

----------------------------------------

Artur, Adam Statkiewicz oraz Joanna, Magdalena Firszt,         zap. II

 

Kamil, Antoni Fałda oraz Katarzyna, Maria Musz,         zap. II

----------------------------------

Jakub Reizer oraz Maria Grad,           zap. II

----------------------------------

 

 

Albigowa, dnia 4 maja 2017r.

 

 

Zapytanie ofertowe

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Albigowej 844, 37 – 122 Albigowa, zaprasza do składania ofert na wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej  w zakresie występowania na budynku kościoła w Albigowej  chronionych gatunków zwierząt objętych ochroną gatunkową na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem ptaków i nietoperzy.

 

1.      Opis przedmiotu zamówienia.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Albigowej zamierza przeprowadzić na budynku kościoła prace termo modernizacyjne, przewidziane do dofinansowania ze środków NFOŚiGW w ramach programu „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”

 W związku z powyższym konieczne jest wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej dla budynku kościoła w Albigowej w zakresie występowania chronionych gatunków zwierząt objętych ochroną gatunkową na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem ptaków i nietoperzy.

Inwentaryzacja powinna zostać wykonana przez osobę posiadającą uprawnienia ornitologiczne.

Na podstawie ww. inwentaryzacji przewiduje się przygotowanie niezbędnych załączników do dokumentacji aplikacyjnej.

 

2.      Miejsce i termin składnia ofert:

Kancelaria Parafii Rzymskokatolickiej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Albigowej

Województwo:        Podkarpackie,

Gmina:                    Łańcut,

Miejscowość:          Albigowa:  844

Kod pocztowy:       37-122

E-mail:                    albigowa@parafia.info.pl    lub   boguslawkam2@wp.pl

 

 

3.      Termin składania ofert:                12.05.2017r.

 

4.      Termin realizacji zamówienia      31.08.2017r.

 

5.      Opis sposobu przygotowania oferty.

 

Ofertę należy złożyć zgodnie z formularzem oferty załączonym do przedmiotowego zapytania. Oferta powinna być przedstawiona w zamkniętej kopercie z dopiskiem: Oferta na wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej.

 

6.      Kryterium oceny ofert.

 

100 % cena

 

Dodatkowych informacji w przedmiocie zamówienia udziela ks. Bogusław Kamiński – proboszcz parafii Albigowa.

 

 

Wzór oferty

 

 

 

Imię nazwisko

 

Nazwa firmy

 

Adres

 

Telefon

 

e -mail

 

Nr uprawnień

 

Termin wy konania inwentaryzacji

 

Cena netto za oferowana usługę

 

Cena brutto za oferowana usługę

 

Podatek VAT

 

 

 

 

 

 

Podpis osoby uprawnionej

 

 

 

…………………………………

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 niedziela wielkanocy – 30.04.2017

 

 1. Dziś Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do częstej lektury Pisma Świętego.
 1. Za tydzień wypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Zmiana tajemnic różańca świętego po Mszy św. o godz. 9.00 i przed sumą
 1. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj. Bardzo gorąco zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00, a po niej na „majówkę”. Prosimy o liczny udział w tych maryjnych nabożeństwach szczególnie dzieci. Dla dzieci są przygotowane niespodzianki. Msza św. rano o godz. 7.00.
 1. We wtorek o godz. 19.00, w budynku plebanii odbędzie się kolejne spotkanie dla Członków Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy.
 1. We środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.30, 11.00 i 17.00.  O godz. 16.30 nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to ważny dzień dla Kościoła i naszej Ojczyzny.  Udekorujmy na ten miesiąc nasze domy symbolami maryjnymi oraz flagami.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedz św. w piątek od godz. 16.00 dla dzieci pierwszokomunijnych wraz z ich rodzinami oraz dla pozostałych wiernych. Spowiedz św. dla chorych od 9.00.
 1. W najbliższą niedzielę w naszej parafii o godz. 11.00 przeżywać będziemy podniosłą uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci z klas III. Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu liturgicznym i otoczmy modlitwą wszystkie dzieci i ich rodziny.
 1. We czwartek zbiórka dla ministrantów o godz. 17.00, w piątek OAZA młodzieżowa.  
 1. We czwartek po nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie rodziców, których dzieci w tym roku przeżywać będą I rocznicę spowiedzi i Komunii świętej.
 1. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 9.464 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 2. Dobiegły końca prace budowlane przy nowych sanitariatach. W tym tygodniu budynek zostanie oddany do użytku. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom oraz tym, którzy pracowali przy jego budowie.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:


Kamil Pudło, kawaler, s. Roberta i Ireny Kraska, ur. w Rzeszowie, zam. w Woli Małej oraz Andżelika Studzińska, panna, c. Dariusza i Małgorzaty Międlar, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej, zap. I     

---------------------------

Artur, Adam Statkiewicz, kawaler, s. Adama i +Ewy Dzwonnik, ur. w Przemyślu, zam. w Łańcucie, oraz Joanna, Magdalena Firszt, panna, c. Antoniego i Genowefy Południak, ur. w Rzeszowie, zam. w Albigowej, zap. I

---------------------------

Kamil, Antoni Fałda, kawaler, s. Marka i Ewy Dyrda,ur. w Łańcucie, zam. w Rakszawie oraz Katarzyna, Maria Musz, panna, c. Stanisława i Jadwigi Kruk, ur. w Rzeszowie, zam. w Albigowej, zap. I

---------------------------

Jakub Reizer, kawaler, s. Wojciecha i Danuty Józefczyk, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Maria Grad, panna, c. Stanisława i Małgorzaty Bartman, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej, zap. I

---------------------------

Andrzej, Piotr Sitek,  oraz Jolanta, Elżbieta Hanf, zap. II

---------------------------------

Damian Kluz, oraz Izabela Ustrzyk , zap. II

II NIEDZIELA  WIELKANOCY  - MIŁOSIERDZI BOŻEGO: 23.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po sumie procesja wokół kościoła a po niej popołudniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do wieczornej Mszy św. O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Można codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na Terenia Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 1. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie Św. Wojciecha – Patrona Polski, we wtorek św. Święto, św. Marka Ewangelisty, w sobotę św. Katarzyny Sieneńskiej.
 2. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną. Bedzie to Pierwszy Narodowy Dzień Czytania PISMA  ŚWIĘTEGO, pod hasłem "Bierz i czytaj". Lekturą będzie List Św. Pawła Apostoła do Galatów. Przed każdą Mszą św. 10 min.  lektor bedzie czytał wspomniany List. Zapraszamy do wspólnej lektury.
 1. Msze św. w tygodniu o 7.00 i 18.00.
 1. Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                    Wtorek – próba scholi młodzieżowej (19.00)

                    Piątek – OAZA młodzieżowa

                    Sobota – ODB

                    Niedziela – „Wieczernik” (19.00)

 1. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na „Caritas”.
 1. W sobotę po Mszy św. wieczornej kolejna katecheza dla młodzieży gimnazjalnej – wszystkie oddziały. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa!

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Andrzej, Piotr Sitek, kawaler, s. Pawła i Jolanty Musz, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Jolanta, Elżbieta Hanf, panna, c. Bogusława i Danuty Flak, ur. w Rzeszowie, zam. w Malawie, zap. I

 

 

Damian Kluz, kawaler, s. Stanisława i Renaty Inglot , ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Izabela Kustrzyk, panna, c. Ryszarda, ur. w Tomaszowie Lubelskim, zam. w Hucie Różanieckiej, zap. I

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO : 16.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Msze św. w dniu dzisiejszym są jeszcze o godz. 9.00 i 11.00 (nie będzie Mszy św. o 17.00).
 1. Jutro poniedziałek wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny. Po sumie nowenna i procesja wokół kościoła.
 1. Rozpoczynamy tzw. biały tydzień – Octawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Msze św. w tygodniu o 7.00 oraz 18.00.
 1. Codziennie po Mszy św. wieczornej aż do przyszłej niedzieli trwać będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 1. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po południu o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na Godzinę Miłosierdzia. Jest to zarazem patronalne święto „Caritas”. Po Mszy św. zbiórka do puszek na „Caritas”.

        7. W przyszłą  niedzielę składka inwestycyjna.

Dzisiaj jest

środa,
24 maja 2017

(144. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Środa, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
2338216