OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 5 Niedziela  Wielkanocy24.04.2016

 

1.      Dziś na wezwanie Ojca Świętego Franciszka w kościołach całej Europy, odbywa się zbiórka do puszek pieniędzy na rzecz Ukrainy. Po południu o godz. 16.30, Nieszpory.

 

2.      W tygodniu Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      W poniedziałek (25 IV), święto św. Marka Ewangelisty – będziemy się modlić o urodzaje, Boże błogosławieństwo w naszych pracach.

 

4.      W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 16.30, zapraszamy do kościoła dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

 

5.      W czwartek (28 IV), po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

6.      W piątek (29 IV), święto św. Katarzyny Sieneńskiej, od godz. 16.00, do godz. 17.30, spowiedź przed I Komunią Świętą. O godz. 19.00, w Szkole Podstawowej konferencja ewangelizacyjna, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież i małżonków.

 

7.      W sobotę (30 IV), o godz. 16.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

8.      W przyszłą niedzielę, Msze Święte jak zwykle. Na sumie uroczystość I Komunii Świętej. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu o godz. 16.30, nabożeństwo majowe i o godz. 17.00, Msza wieczorna. Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 9.00, dla dzieci, młodzieży szkolnej i dla starszych. Składka będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

9.      Prosimy o dokonanie wpłaty na prenumeratę NIEDZIELI na II kwartał.

Drodzy Parafianie!

Składamy serdeczne podziękowania, za ofiarność na składkę w celach parafialnych z trzeciej niedzieli kwietnia. Ze składki  zebraliśmy na tacę: 6.342zł., a na konto: 100zł.

Przez ostatni miesiąc na cele cmentarza wpłynęło: 950zł. Za te składki również składamy szczere podziękowania.

Z pieniędzy konta głównego Parafii, zostały pokryte:

Koszty stałe utrzymania Parafii w ustalonej wysokości – 3.000zł.

Przegląd i wymiany oleju w kosiarkach parafialnych – 779zł.

Stan konta głównego Parafii wynosi: 29.254zł.

Stan konta pomocniczego na cele cmentarza wynosi obecnie: 25.379zł.

W pracach przy nowym cmentarzu, wybraliśmy firmę do wybrukowania alejek. Planujemy wybrukować główną alejkę do końca budynku gospodarczo - sanitarnego, oraz alejkę boczną prowadzącą do pomnika. Naszym zdaniem, zaspokoi to obecne potrzeby komunikacji przy ewentualnych pochówkach. Planowana powierzchnia to około 580 metrów kwadratowych i do wybrukowania tego na obecnym podłożu potrzebujemy ok 46 tys. złotych brutto. Dlatego prosimy rodziny, które nie dokonały jeszcze zaległych wpłat na cele cmentarza o możliwie szybkie wpłaty. Przypominamy naszym Parafianom, że cmentarz posłuży  naszym potomkom, wiec mimo iż obecne pokolenia mają jeszcze zapewniony pochówek na starym cmentarzu, to następne będą  korzystać z nowego. Dlatego pragniemy aby w tej inwestycji uczestniczyła cała społeczność Parafii.

Uzyskaliśmy projekt decyzji o zagospodarowaniu przestrzennym pod budowę budynku sanitarno - gospodarczego przy kościele. Jeśli uzyskiwanie dokumentów pójdzie zgodnie z planem, to z końcem czerwca będziemy mogli przystąpić do rozbiórki starej strażnicy a na początku sierpnia rozpocząć budowę nowego budynku. W tym celu poszukujemy wykonawców rozbiórki, następnie prac budowlanych oraz wykonawców pokrycia dachowego. Zapraszamy osoby chętne do współpracy a szczególnie lokalnych wykonawców takich prac, o zgłaszanie się do Rady Duszpasterskiej.

Prosimy o szczodrość w trzecią niedzielę miesiąca a za wszystkie składki składamy serdeczne Bóg Zapłać. Szczęść Boże

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 4 Niedziela  Wielkanocy17.04.2016

 

1.      Dziś niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Na sumie pogrzeb śp. Czesławy Gargała. Po wyjściu z kościoła procesji pogrzebowej, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej wieczornej. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

2.      W tygodniu Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      W poniedziałek o godz. 19.00, na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

4.      W piątek o godz. 19.00, w Szkole Podstawowej konferencja ewangelizacyjna, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież i małżonków.

 

5.      W sobotę (23 IV), uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Patrona Polski. Módlmy się w intencji ojczyzny. O godz. 16.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

6.      W przyszłą niedzielę Msze Święte jak zwykle. Nieszpory o godz. 16.30.

 

7.      Prosimy o dokonanie wpłaty na prenumeratę NIEDZIELI na II kwartał w kwocie 65.00zł. Przypominamy, że można nabywać: tygodnik NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY w cenie 5zł, miesięcznik MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY w cenie 4zł oraz miesięcznik MIŁUJCIE SIĘ w cenie 2,50zł, oraz bezpłatny egzemplarz DOBRE NOWINY, podejmujący temat miłosierdzia. Te oraz inne czasopisma znajdują się na stoliku za ławkami.

 

8.      W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 16.30, zapraszamy do kościoła dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

 

9.      W dniach od 22 do 24 kwietnia odbędą się rekolekcje przed bierzmowaniem. Omadlajmy w rodzinach i indywidualnie to wydarzenie wiary i szczególnego działania Boga.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 3 Niedziela  Wielkanocy10.04.2016

 

1.      Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego celem jest zachęcenie do czytania Pisma Świętego. Księga, która stoi na półce, nie tylko jest jedną z wielu ksiąg ładnie wyglądających, ale jest tą księgą, która zawiera żywe słowo Boga – jest listem Boga do człowieka. Z racji zakończenia Tygodnia Miłosierdzia zbiórka do puszek przeznaczona jest na Caritas. Po południu o godz. 16.30, nieszpory i o godz. 17.00, Msza Święta wieczorna.

 

2.      W tygodniu Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      W poniedziałek (11 IV), o godz. 19.00, spotkanie Domowego Kościoła, kręgu św. Jana z Dukli.

 

4.      W piątek (15 IV),  o godz. 19.00, w Szkole Podstawowej konferencja ewangelizacyjna, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież i małżonków.

 

5.      W sobotę (16 IV), o godz. 16.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.  Bardzo prosimy o liczny udział w nabożeństwie, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

 

6.      W przyszłą niedzielę (niedziela Dobrego Pasterza), rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Msze Święte jak zwykle. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Składka będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

 

7.      Komunikat Dyrektora i Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Szanowni Rolnicy! W roku 2016 już po raz trzynasty możecie Państwo ubiegać się o przyznanie płatności bezpośrednich, płatności ONW i płatności rolno środowiskowych, dlatego też przypominam, że wnioski o przyznanie tych płatności można składać na jednym formularzu od 15 marca do 16 maja 2016 roku. Wnioski można przesłać pocztą lub złożyć je osobiście w biurach powiatowych Agencji. Złożenie wniosku po 16 maja ale przed 10 czerwca 2016 roku skutkować będzie pomniejszeniem płatności o 1 % za każdy dzień roboczy opóźnienia. Zachęcam zatem do terminowego składania wniosków do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Z wyrazami szacunku Teresa Pamuła Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dzisiaj jest

piątek,
29 kwietnia 2016

(120. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Piatek. Swieto sw. Katarzyny Sienenskiej, dziewicy i doktora Kosciola.

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1881735