OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 Niedziela Wielkiego Postu01.03.2015

 

1.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca – zmiana Tajemnic Różańcowych. Po sumie do nabożeństwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.00, Gorzkie Żale, i po nabożeństwie Msza Święta. Zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”.

 

2.      W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 17.00, oprócz piątku i soboty.

 

3.      W poniedziałek o godz. 18.00, na spotkanie Szkolnego Koła Caritas.

 

4.      We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie ministrantów.

 

5.      W środę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00, zapraszamy na spotkanie przygotowujące do udziału w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Brzozowie.

 

6.      W piątek o godz. 17.00, Droga Krzyżowa a po niej Msza Święta. Po Mszy Świętej młodzież zapraszamy na spotkanie OAZY. O godz. 20.00, Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież.

 

7.      W sobotę Msza Święta rano o godz. 7.00, a o godz. 8.00, rozpoczynamy REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNEMódlmy się w rodzinach o błogosławione owoce tego świętego czasu. Plan rekolekcji:

 

Sobota – 07.03.2015r.

Godz.   8.00    Msza Święta z nauką dla chorych i starszych.

Godz. 11.00    Msza Święta z nauką stanową dla mężczyzn.

Godz. 15.00    Msza Święta z nauką stanową dla kobiet.

Godz. 17.30    Nabożeństwo wynagrodzenia
                                    Niepokalanemu Sercu NMP
.

Godz. 18.00    Msza Święta z nauką stanową dla młodzieży.


Niedziela – 08.03.2015r.

Godz.    7.30  Msza Święta – z nauką ogólną.

Godz.    9.00  Msza Święta – z nauką ogólną.

Godz.  11.00  Msza Święta – z nauką ogólną.

Godz.  16.00  Gorzkie Żale – z nauką ogólną

Godz.  17.00  Msza Święta – bez kazania.


Poniedziałek – 09.03.2015r.

 

Godz. 18.00    Msza Święta z nauką ogólną
                                      i zakończenie Rekolekcji św.

 

8.      W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

 

9.      W przyszłą i następną niedzielę po wszystkich Mszach Świętych, możemy nabyć świece wielkanocne po 5zł. Dochód uzyskany z tej akcji zostanie przez Parafialny Zespół Caritas przekazany najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej parafii.

 

10.  Organizatorzy informują, że 5 marca tj. w czwartek, o godz. 18.00, w Starym Młynie odbędzie się „Randka małżeńska”. Zapisać można się do wtorku włącznie. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy małżonków naszej parafii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1 Niedziela Wielkiego Postu22.02.2015

 

1.      Dziś z racji liturgicznego Święta Katedry Świętego Piotra – w modlitwie łączymy się z następcą św. Piotra, papieżem Franciszkiem. Po południuo godz. 16.00, Gorzkie Żale, i po nabożeństwie Msza Święta.

 

2.      W tygodniu Msza Święta rano o godz. 7.00, i wieczorem oprócz piątku o godz. 17.00.

 

3.      W środę po Mszy Świętej wieczornej na spotkanie zapraszamy Szkolne Koło Caritas.

 

4.      W piątek o godz. 17.00, Droga Krzyżowa a po niej Msza Święta. Po Mszy Świętej młodzież zapraszamy na spotkanie OAZY. O godz. 20.00, Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież. Prosimy o liczny i gorliwy udział w nabożeństwach Wielkiego Postu: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

 

5.      W sobotę o godz. 15.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

6.      W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca – zmiana Tajemnic Różańcowych, po Mszy Świętej o godzinie dziewiątej dla dzieci i młodzieży szkolnej a po Sumie dla starszych. Msze Święte do południa jak zwykle. Po sumie do nabożeństwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.00, Gorzkie Żale, i po nabożeństwie Msza Święta. Zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”- jest to dzieło powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.

 

7.      REKOLEKCJE WIELKOPOSTNEszkolne odbędą się w dniach od 23 do 25 lutego; parafialne od 7 do 9 marca, a parafialna spowiedź wielkopostna 24 marca. Omadlajmy w rodzinach i indywidualnie te wydarzenia wiary i szczególnego działania Boga w naszych sercach.

 

8.      Młodych, którzy ukończyli 15 lat, zapraszamy do udziału w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które odbędzie się w Brzozowie w dniach od 27-28 marca. Aby uczestniczyć w spotkaniu należy dokonać zgłoszenia we własnej parafii lub u własnego katechety, wziąć udział w katechezach przygotowujących i podpisać „Kartę zgłoszenia”.

 

9.      Składamy serdeczne, Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na potrzeby parafii. Zebraliśmy 4.060zł.

 

10.  Komunikat Policji: Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. Ich ofiarami padają najczęściej osoby starsze i samotne. Oszuści modyfikują działania i stosują metody „na policjanta, pracownika instytucji państwowych, czy pracowników społecznych zbierających pieniądze na cele społeczne”. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa i wyłudzają pieniądze. Zawsze o oszustwie, kradzieży czy o swoich podejrzeniach należy powiadomić Policję. Trzeba pamiętać, że numer alarmowy Policji 997, jest numerem całkowicie darmowym. Szybka i dokładna informacja może uchronić innych ludzi przed stratą, a przestępców doprowadzić przed sąd. Biorąc powyższe pod uwagę, Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie apeluje o zachowanie należytej ostrożności. Podpisał: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie komendant mgr Grzegorz Błaszczyk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 Niedziela zw.15.02.2015

 

1.      Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”, i trwać będzie do soboty 21 lutego. Po Mszach Świętych można będzie wziąć deklaracje abstynenckie, które są położone na bocznych ołtarzach i za ławkami na stoliku - po wypełnieniu prosimy złożyć je na tacę w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny. Po sumie do Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

2.      W tygodniu Msza Święta rano o godz. 7.00, i wieczorem oprócz piątku o godz. 17.00.

 

3.      W poniedziałek (16 II), po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II. Przypominamy, że każdego 16 dnia miesiąca, gromadzimy się na nowennie do św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. O godz. 19.00, spotkanie Kręgu Domowego Kościoła św. Jana z Dukli.

 

4.      W środę (18 II), przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym i prosimy Boga, by ją stosować w życiu. Umartwienia podejmujemy jako wyraz ducha pobożności i miłości bliźniego.

 

5.      W Środę Popielcową Msza Święta rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post ilościowy, czyli tylko jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku niezwiązani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzani w autentycznego ducha pokuty. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania poświęconego popiołu dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w nabożeństwie jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.

 

6.      Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają: Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

 

7.      W czwartek o godz. 19.00, spotkanie Kręgu Domowego Kościoła św. Jana Pawła II.

 

8.      W piątek (20 II), o godz. 17.00, Droga Krzyżowa a po niej Msza Święta. Po Mszy Świętej młodzież zapraszamy na spotkanie OAZY. O godz. 20.00, Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież. Prosimy o liczny i gorliwy udział w nabożeństwach Wielkiego Postu: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

 

9.      W sobotę o godz. 15.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

10.  W przyszłą niedzielę (22 II), Msze Święte do południa jak zwykle. Po południu o godz. 16.00, Gorzkie Żale, i po nabożeństwie Msza Święta.

 

11.  Przypominamy Pięć Przykazań Kościelnych w aktualnym brzmieniu:

1.      W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.

2.      Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.

3.      Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.

4.      Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.

5.      Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

 

12.  Zgubiono koło kościoła telefon. Znalazcę prosimy o zwrot. Można podać do księży lub na policję w Łańcucie. Po uruchomieniu przez znalazcę telefon zostanie namierzony przez policję a posiadacz stanie się podejrzanym o przywłaszczenie sobie cudzej rzeczy.

Dzisiaj jest

piątek,
06 marca 2015

(65. dzień roku)

Zegar

Narodził się wam Zbawiciel

Święta

Imieniny:
Róży, Wiktora

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1484514

Blok reklamowy