OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  22 Niedziela zw.31.08.2014

1.      Dziś po południu w naszej parafii Gminne Dożynki - rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 14.00, o godz. 17.00, Msza Święta wieczorna. W Krzemienicy odpust o godz. 11.00.

2.      W tym tygodniu pierwsza środa, pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

3.      W poniedziałek (1 IX), uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Mszą Świętą o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkie dzieci „zerówki”, szkoły podstawowej, młodzież gimnazjum, grono pedagogiczne i rodziców. Dzieci klas I szkoły podstawowej prosimy, aby przyniosły do błogosławieństwa tornistry i przybory szkolne.

4.      We wtorek na spotkanie w kościele po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania z pierwszej klasy gimnazjum.

5.      W środę po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie na spotkanie w kościele zapraszamy rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania z trzeciej klasy gimnazjum.

6.      W czwartek w sposób szczególny modlimy sięza kapłanów oraz nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Świętej zbiórka ministrantów, obecność obowiązkowa dla wszystkich ministrantów. Zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów.

7.      W piątek, spowiedź od godz. 17.00. O godz. 18.00, Msza Święta i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu młodzież zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną i spotkanie rozpoczynające rok formacyjny. To zaproszenie kierujemy także do młodych, którzy chcieliby przystąpić do Oazy.

8.      W sobotę po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej.

9.      W przyszłą niedzielę (7 IX), Msze Święte jak zwykle. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 9.00, dla dzieci i młodzieży szkolnej a po sumie dla starszych. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej. wieczornej.

10.  W przyszły poniedziałek (8 IX), Uroczystość Odpustowa Matki Bożej Siewnej. Odpust to szczególny dzień łaski, przeżyjmy go uroczyście. Jako święto patronalne naszej parafii daje nam możliwość zyskania odpuszczenia kar doczesnych z możliwością ofiarowania za zmarłych. Odpust w parafii winien także być okazją do kultywowania tradycyjnej gościnności oraz podtrzymywania związków rodzinnych – zaprośmy na tę uroczystość naszych bliskich.

Msze Święte o godz. 7.00, główna Msza Święta odpustowa o godz. 11.00, - na tej Mszy Świętej będzie poświęcenie ziarna na zasiew. W czasie Mszy Świętej będzie można skorzystać ze spowiedzi, do której serdecznie zachęcamy. Po Mszy Świętej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00. Do ubogacenia liturgii uroczystości odpustowej zapraszamy Akcję Katolicką, Kręgi Domowego Kościoła, Oazę, Róże Różańcowe, chór, orkiestrę, osoby, które noszą obrazy i chorągwie oraz wszystkie dziewczynki z klasy IV i V szkoły podstawowej prosimy do sypania kwiatów. Wszystkich zaś prosimy o piękny i czynny udział najpierw w Eucharystii a potem w procesji.

11.  Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na pomoc rodzinom dotkniętym kataklizmem – zebraliśmy 5.850zł.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21 niedziela zwykła  –  24.08.2014

1.      Dziś zbiórka do puszek dla rodzin, które ucierpiały w kataklizmie i stanęły w obliczu wydatków przy odbudowie swoich domów.

2.      W tygodniu codziennie Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

3.      We wtorek (26 VIII), Uroczystość NMP Częstochowskiej.

4.      W piątek (29 VIII), wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W Soninie w „starym kościele” odpust o godz. 17.00.

5.      W przyszłą niedzielę (31 VIII), przypada rocznica zalegalizowania „Solidarności”.  Msze Święte do południa jak zwykle. Po południu w naszej parafii Gminne Dożynki rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 14.00, o godz. 17.00, Msza Święta wieczorna. W tym dniu odpust w Krzemienicy o godz. 11.00.

6.      Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli w trzecią niedzielę ofiary na potrzeby parafii - zebraliśmy 4.440zł.

7.      Dzieci i młodzież prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania przed rozpoczęciem roku szkolnego. Przypominamy, że ze spowiedzi można skorzystać pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 20 niedziela zwykła17.08.2014

1.      Dziś po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej wieczornej. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

3.      W piątek (22 VIII). Odpust w Rogóżnie o godz. 11.00.

4.      W przyszłą niedzielę Msze Święte jak zwykle.

5.      W ostatnich dniach w wyniku gwałtownych zjawisk pogodowych ucierpiało ponad 200 rodzin mieszkających, głównie w Kraczkowej oraz Krzemienicy i Malawie (diecezja rzeszowska). Skala zniszczeń jest trudna jeszcze do oszacowania, wiadomo, że remonty domów i zabudowań gospodarczych pociągnął za sobą niemałe nakłady finansowe. Solidaryzując się z poszkodowanymi pragniemy pomóc rodzinom, które ucierpiały w kataklizmie i stanęły w obliczu nieplanowanych wydatków przy zabezpieczeniu i odbudowie swoich domów. Wobec powyższego Metropolita Przemyski, Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik prosi o zebranie do puszek ofiary na ten cel. W naszej parafii zbiórka odbędzie się przyszłą niedzielę 24 sierpnia.

środa,
03 września 2014