OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  30 Niedziela zw.26.10.2014

 

1.      Dziś razem z nami modlą się i przeprowadzą animację misyjną siostry ze Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. Dziękując za obecność z radością witamy je w naszej wspólnocie parafialnej. Z racji kończącego się Tygodnia Misyjnego składka na tacę przeznaczona jest na misje. Po Mszy Świętej ministranci będą rozdawać karteczki na wypominki. Prosimy o czytelne ich wypełnianie i składanie na tacę lub w zakrystii. Sam Bóg wzywa nas: „Godne i sprawiedliwe jest modlić się za zmarłych”. Z miłością podejmijmy ten dar wspólnotowej modlitwy za zmarłych. Po południu nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

 

2.      W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta codziennie oprócz soboty rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 17.00. Do piątku po Mszy świętej nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian serdecznie prosimy o liczny udział w nabożeństwie.

 

3.      W poniedziałek (27 X),  po nabożeństwie zbiórka ministrantów.

 

4.      We wtorek (28 X), święto świętych Szymona i Judy Tadeusza Apostołów. Po nabożeństwie spotkanie Szkolnego Koła Caritas.

 

5.      W środę (29 X), o godz. 19.00, spotkanie Kręgu Domowego Kościoła św. Jana Pawła II.

 

6.      W piątek (31 X), zakończenie nabożeństw różańcowych. Od godz. 16.00, spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Po nabożeństwie, młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy.

 

7.      W sobotę (1 XI), Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i o godz. 14.00, po tej Mszy Świętej. procesja na cmentarz. Na cmentarzu będzie zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży. (Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00).

 

8.      W niedzielę (2 XI), Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny.  Msze Święte jak zwykle. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.30, nabożeństwo różańcowe:będziemy się modlić za wszystkich zmarłych parafian, o godz. 17.00, Msza Święta. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

 

9.      Składamy serdeczne, Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli w trzecią niedzielę ofiary na potrzeby parafii. Zebraliśmy 4710zł.

 

10.  Na nabożeństwach październikowych w tym tygodniu do świecenia świec prosimy następujące róże: w poniedziałek św. Anny, we wtorek św. Rity, w środę św. Heleny, w czwartek św. Rodziny z Nazaretu, w piątek św. Józefa.

 

11.  Mamy możliwość zyskania odpustów dla zmarłych:
W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty, przyjęcie Komunii sakramentalnej, pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego. 

W miesiącu listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zamarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 XI, odpust jest zupełny, w pozostałych zaś dniach odpust cząstkowy. Warunki zyskania odpustu zupełnego podano wyżej, z tym, że spowiedź sakramentalna wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 29 Niedziela zw. 19.10.2014

 

1.      Dziś Światowa Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny którego tematem będą słowa: „Z Ewangelią do narodów”. Dziś także przypada wspomnienie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa różańcowego, które rozpocznie się o godz. 16.30. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

2.      W tygodniu Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 17.00. Po Mszy świętej nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian serdecznie prosimy o liczny udział w nabożeństwie.

 

3.      W poniedziałek (20 X), z racji liturgicznego wspomnienia świętego Jana Kantego, polecajmy w naszych modlitwach wszystkich studentów i nauczycieli akademickich. Po nabożeństwie o godz. 19.00, spotkanie Kręgu Domowego Kościoła św. Jana z Dukli.

 

4.      We wtorek (21 X), liturgiczne wspomnienie bł. Jakuba Strzemię. Po nabożeństwie spotkanie ministrantów.

 

5.      W środę (22 X), liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

 

6.       W piątek (24 X), liturgiczne wspomnienie bł. Jana Wojciecha Balickiego. Po nabożeństwie, młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy.

 

7.      W sobotę (26 X),  o godz. 15.30, spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

8.      W przyszłą niedzielę (26 X),  Msze Święte jak zwykle. O godz. 16.30, nabożeństwo różańcowe. Składka przeznaczona będzie na misje.

 

9.      Na nabożeństwach październikowych do świecenia świec w tym tygodniu prosimy następujące róże: w poniedziałek św. Zofii, we wtorek św. Urszuli, w środę św. Jana Pawła II, w czwartek św. Ojca Pio, w piątek Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę św. Faustyny, w niedzielę św. Jana Bosko.

 

10.  Składamy serdeczne, Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na zakup węgla do ogrzewania kościoła. Zebraliśmy 4170zł.

 

11.  W niedzielę 26 października, godz. 17.00 - I Łańcucki Korowód Świętości: „Poszli w ciemno za światłem”. Korowód Świętości ma podkreślać, że święty to nie żadna wyimaginowana postać oglądana na obrazach wiszących w kościołach, ale zwyczajny człowiek przeżywający swoje życie wraz z Chrystusem. Do szczególnego włączenia się w procesję zachęcamy przedstawicieli okolicznych parafii i wspólnot religijnych. Zapraszamy ich do uczestnictwa w procesji z relikwiami czczonymi w danej wspólnocie, z figurą lub obrazem świętego. Oprócz relikwii i wizerunków świętych chcielibyśmy, aby także wielu uczestniczyło w korowodzie w stroju i charakteryzacji przypominającej danego świętego. Zwrócimy uwagę aby nie budzić przy tym poczucia groteskowości. Wszystkich uczestników nabożeństwa prosimy o przyniesienie na procesję świec lub zniczy. Przebieg Korowodu Świętych: Rozpoczęcie – plac przed kościołem Św. Michała Archanioła. W kościele gromadzą się delegacje z relikwiami oraz asystą towarzyszącą, wprowadzenie, odczytanie Słowa Bożego, uroczyste wniesienie relikwii świętych przez poszczególne delegacje. Przy śpiewie pieśni wyruszamy w kierunku kościoła farnego zatrzymując się przy pięciu stacjach. W czasie drogi śpiewane są pieśni uwielbienia, a także fragmenty litanii do wszystkich świętych. Zwieńczenie Korowodu Świętych na placu przed kościołem farnym. Po śpiewie Te Deum modlitwa do Matki Bożej i błogosławieństwo. Na Rynku miasta Teatr Ognia DRACO z Sandomierza: „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię…”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 28 Niedziela zw. 12.10.2014

 

1.      Dziś „Dzień Papieski” pod hasłem: „Świętymi bądźcie”. O godz. 16.00, serdecznie zapraszamy na czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież. Z racji Dnia Papieskiego zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji «Dzieło Nowego Tysiąclecia». Dzięki tym ofiarom utalentowana młodzież z niezamożnych rodzin będzie mogła otrzymywać stypendia. Składka będzie przeznaczona na zakup węgla do ogrzewania kościoła.

 

2.      W tygodniu Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo różańcowe. Serdecznie prosimy o liczny udział w nabożeństwie.

 

3.      W poniedziałek (13 X),  Po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo Fatimskie - procesja z figurką Matki Bożej. Na Mszę Świętą, nabożeństwo zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy III gimnazjum.

 

4.      We wtorek (14 X), Święto Edukacji - w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji nauczycieli i wychowawców.

 

5.      W środę (15 X), wspomnienie św. Teresy od Jezusa.

 

6.      W czwartek (16 X), w sposób szczególny modlimy się w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika z racji rocznicy jego święceń biskupich. W czasie nabożeństwa różańcowego nowenna do św. Jana Pawła II.

 

7.      W piątek (17 X), po nabożeństwie, młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy.

 

8.      W sobotę (18 X), święto świętego Łukasza, modlimy się w intencji Służby Zdrowia. W tym dniu wypada rocznica śmierci ks. biskupa Stefana Moskwy– polecajmy Jego duszę w naszych modlitwach. O godz. 15.30, spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

9.      W przyszłą niedzielę (19 X), przypada wspomnienie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, rozpocznie się Tydzień Misyjny, którego tematem będą słowa: „Z Ewangelią do narodów”. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa różańcowego, które rozpocznie się o godz. 16.30. Składka przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 

10.  Na nabożeństwach październikowych w tym tygodniu do świecenia świec prosimy następujące róże: we wtorek św. Rity, w środę św. Teresy, w czwartek Jadwigi, w piątek św. Katarzyny, w sobotę św. Magdaleny, w niedzielę św. Antoniego.

Dzisiaj jest

piątek,
31 października 2014

(304. dzień roku)

Zegar

Alleluja Jezus żyje!

Święta

św. Alfonsa Rodriqueza, zakonnika - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Augusta, Saturnina

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1363586

Blok reklamowy