OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Palmowa – czyli MĘKI PAŃSKIEJ29.03.2015

 

1.      Dziś poświęcenie palm na Mszach Świętych o godz. 9.00, i o godz. 11.00. O godz. 16.00, nabożeństwo Gorzkich Żali, po nabożeństwie Msza Święta.

 

2.      Niedzielą Palmową rozpoczyna się Wielki Tydzień a kończy się Niedzielą Zmartwychwstania. Liturgia tych dni koncentruje się na końcowych wydarzeniach życia Chrystusa, ukazuje przede wszystkim Jego ostateczne zwycięstwo nad grzechem i śmiercią, w tym również nasze zwycięstwo. Szczególnie ważne są trzy ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. Te dni nazywamy Triduum paschalnym, są największym świętem kościelnym i stanowią szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, punktem kulminacyjnym jest obchód Wigilii paschalnej w Wielką Noc, a kończą się w Niedzielę Zmartwychwstania. W te wielkie dni nie tylko wspominamy, ale i uobecniamy w liturgii dzieło naszego Odkupienia. Jest to jedyna Pascha (przejście przez śmierć do życia), w której i my już dziś w sposób sakramentalny uczestniczymy. Chrześcijanin winien dołożyć wszelkich starań, aby dni Wielkiego Tygodnia przeżyć owocnie. Potrzeba do tego również wielkopostnej pokuty i oczyszczenia, w tym także pokuty sakramentalnej. Przeżyjmy je jak prawdziwi uczniowie Chrystusa.

 

3.      W tym tygodniu Msze Święte i nabożeństwa:

W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtoreki Wielką Środę Msza Święta rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 18.00. W Wielką Środę po Mszy Świętej wieczornej zbiórka dla ministrantów.

 

W Wielki Czwartek przed południem w Archikatedrze Msza Krzyżma. W parafii Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Młodzież zaprasza na adorację Jezusa Eucharystycznego w Ciemnicy na godz. 20.30.

 

W Wielki PiątekDzień Męki Pańskiej, o godz. 15.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Wieczorem o godz. 18.00, Liturgia Na Cześć Męki Pańskiej, na którą się składa: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta, Procesja do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie do godz. 24.00. Młodzież zaprasza na adorację Jezusa Eucharystycznego w Grobie na godz. 22.00.

 

W Wielki Piątek w całym Kościele nie odprawia się Mszy Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Należy jednak zatroszczyć się o to, ażeby również ci, którzy nie są jeszcze zobowiązani prawem byli wprowadzani w autentycznego ducha postu.

 

W Wielką Sobotę: poświęcenie pokarmów:

o godz.   9.30, na górze u Pana Edwarda Szpunara;

o godz. 10.00, u Pani Janiny Rajzer;

o godz. 11.00, na Honiach;

o godz. 11.30, u Pana Jana Albigowskiego;

w kościele o godz. 9.00, 12.00, i 15.00.

 

W Wielką Sobotę zachęca się do zachowania tradycji postu. Wieczorem Wigilia Paschalna, początek nabożeństwao godz. 19.00. Na nabożeństwo przychodzimy ze świecami. O godz. 18.30, Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie Wigilii Paschalnej całonocna adoracja aż do Rezurekcji. O godz. 22.00, na adorację zapraszają Kręgi Domowego Kościoła a  na godz. 23.00, zaprasza młodzież.

 

4.      W Niedzielę Zmartwychwstania Procesja Rezurekcyjna o godz. 6.00. W ciągu dnia Msze Święte o godz. 9.00 i o godz. 11.00, (nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00).

 

5.      Zapraszamy młodzież do Adoracji Chrystusa jako Straż Honorową. Prosimy również o przystrojenie obrazów i chorągwi.

 

6.      Chór mieszany czterogłosowy „ALCANTO” w Albigowej ogłasza nabór uzupełniający do poszczególnych głosów. Zapraszamy wszystkich interesujących się muzyką i lubiących śpiewać. Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 kwietnia 2015r. o godz. 20.00, w Ośrodku Kultury w Albigowej. W roku 2016 chór będzie obchodził 15-lecie działalności. Na tę okazję chcemy przygotować nowy, ciekawy repertuar. Zapraszamy serdecznie Zarząd i dyrygent chóru „Alcanto” oraz kierownik Ośrodka Kultury w Albigowej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 Niedziela Wielkiego Postu22.03.2015

 

1.      Dziś o godz. 16.00, Gorzkie Żale. Po nabożeństwie Msza Święta. Po wszystkich Mszach Świętych, możemy nabyć palmy po 5zł.

 

2.      W tygodniu Msza Święta rano o godz. 7.00, i wieczorem oprócz wtorku o godz. 17.00.

 

3.      W poniedziałek o godz. 18.00, na plebani spotkanie Rady Duszpasterskiej.

 

4.      We wtorek (24 III), DZIEŃ POKUTY I POJEDNANIA - Spowiedź odgodz. 9.00 do 11.30 i po południu od godz. 15.00 do 16.30 i od godz. 17.00 do 18.00. O godz. 18.00, Msza Święta. Po Mszy Świętej wieczornej na spotkanie zapraszamy Młodych, którzy w dniach od 27-29 marca chcą wziąć udział w Spotkaniu Młodych w Brzozowie.

 

5.      W środę (25 III), przeżywając Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w sposób szczególny będziemy się modlić o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W czasie Mszy świętej wieczornej będzie można przystąpić do DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Dziś po Mszach Świętych można wziąć deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji, które są położone na bocznych ołtarzach i na stoliku za ławkami - po wypełnieniu w domu (większą część z modlitwami zostawiamy dla siebie), mniejszą, jako dar naszego serca, złożymy w środę przed Mszą Świętą na bocznych ołtarzach.

 

6.      W czwartek (26 III), wspominamy św. Dobrego Łotra, który jest patronem naszej diecezji, przez jego przyczynę modlimy się o dar szczerego, wielkopostnego nawrócenia, które jest owocem spotkania z Jezusem Ukrzyżowanym.

 

7.      W piątek (27 III),  Msza Święta o godz. 17.00, po Mszy Świętej Droga Krzyżowa przez parafię. Prosimy o liczny i gorliwy udział w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

 

8.      W sobotę (28 III), od godz. 8.00, odwiedzimy chorych i udzielimy im sakramentów świętych - prosimy zapisywać chorychw zakrystii. O godz. 15.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

9.      Najbliższa niedziela (29 III), jest Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. Msze Święte do południa jak zwykle. Poświęcenie palm na Mszach Świętych o godz. 9.00, i o godz. 11.00. Po południu o godz. 16.00, Gorzkie Żale, po nabożeństwie Msza Święta.

 

10.  Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże i obrazy w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.

 

11.  Składamy serdeczne, Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na potrzeby parafii. Zebraliśmy 4790zł.

 

12.  Prosimy o dokonanie wpłaty na prenumeratę niedzieli na II kwartał w kwocie 65.00zł. Prenumeraty mogą jej dokonać również Ci, wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do grona czytelników czasopism katolickich.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela Wielkiego Postu15.03.2015

 

1.      Dziś po sumiedo nabożeństwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.00, Gorzkie Żale. Po nabożeństwie Msza Święta. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

2.      W tygodniu Msza Święta rano o godz. 7.00, i wieczorem oprócz piątku o godz. 17.00. Od poniedziałku do środy nowenna przed uroczystością św. Józefa.

 

3.      W poniedziałek (16 III), po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II. O godz. 19.00, spotkanie Kręgu Domowego Kościoła, św. Jana z Dukli.

 

4.      W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy Świętej wieczornej na spotkanie zapraszamy Szkolne Koło Caritas.

 

5.      W czwartek (19 III), Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Modlimy się za mężów i ojców. Jest to dzień imienin Księdza Arcybiskupa Metropolity. Prosimy Pana Boga o potrzebne łaski dla naszego Pasterza w pełnieniu apostolskiego posługiwania w Kościele. W naszej parafii w tym dniu o godz. 16.30, z racji patronalnego Święta Stowarzyszenia Dobrej Śmierci różaniec do Siedmiu boleści Matki Bożej. W tym dniu o godz. 17.00, Msza Święta będzie odprawiona w intencji członków apostolstwa. Intencja zamówiona przez Apostolstwo Dobrej śmierci. Członkowie Apostolstwa mogą w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

6.      W piątek o godz. 17.00, Droga Krzyżowa a po niej Msza Święta. Po Mszy Świętej młodzież zapraszamy na spotkanie OAZY. O godz. 20.00, Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież. Prosimy o liczny i gorliwy udział w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

 

7.      W sobotę o godz. 15.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

8.      W przyszłą niedzielę Msze Święte do południa jak zwykle. O godz. 16.00 Gorzkie Żale. Po nabożeństwie Msza Święta. W przyszłą i następną niedzielę po wszystkich Mszach Świętych, możemy nabyć palmy po 5zł.

 

9.      Parafialna spowiedź wielkopostna odbędzie się 24 marca. Chorych odwiedzimy i udzielimy im sakramentów 28 marca (sobota) - prosimy zapisywać chorychw zakrystii.

 

10.  Składamy serdeczne, Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Zebraliśmy 2810zł.

 

11.  W poniedziałek (16 III), w czasie Mszy Świętej o godz. 17.00, odbędzie się uroczyste przyrzeczenie i wręczenie nominacji wybranym Członkom Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostali powołani Panie i Panowie:

 

Nazwisko

i imię

nr d

Nazwisko

i imię

nr d

Nazwisko

i imię

nr d

Nazwisko

i imię

nr d

Balawejder

Franciszek

629

Gębarowska

Halina

897

Pałuk

Kazimierz

926a

Sobek

Jan

510

Bytnar

Marek

1081

Kluz

Stanisław

290

Polak

Tadeusz

104

Sobek

Krystyna

464a

Czarnota

Stanisław

62

Korczak

Artur

1144

Pondel

Paweł

439

Sobkowicz

Halina

343a

Fajger

Andrzej

212

Łobaza

Andrzej

181

Rajzer

Marek

709

Szela

Anna

811

Falger

Paweł

244a

Nawojska

Maria

43

Reizer

Stanisław

1104

Ulman

Anna

880

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy na drodze posługi obfitego błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętego Jana Pawła II.

Dzisiaj jest

niedziela,
29 marca 2015

(88. dzień roku)

Zegar

Narodził się wam Zbawiciel

Święta

Imieniny:
Cyryla, Wiktoryna

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1503935

Blok reklamowy