XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA  11.11.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dzisiaj Ojczyzna nasza świętuje 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Na modlitwie polecamy Panu Bogu i oddajemy pod dalszą opiekę Maryi – Królowej Polski cały nasz Naród i wszystko, co Polskę stanowi. Tych, którzy walczyli w obronie Ojczyzny na przestrzeni dziejów i oddali za Nią swoje życie. Pamiętamy też o sprawujących dzisiaj najwyższą władze w naszym Narodzie. Uroczysta suma o godz. 11.00, z udziałem pocztów sztandarowych, wcześniej złożenie kwiatów przed tablicą. O godz. 15.00 dalszy ciąg uroczystości patriotycznych w Ośrodku Kultury w Albigowej. Gorąco zapraszamy do wzięcia licznego udziału w tych ważnych dla nas uroczystościach.

2.      Codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wspominkowe.

3.      W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące wspólnoty modlitewne.

- zbiórka ministrantów: klasy IV – VI wtorek 16.00, od klasy VII po

Mszy św. wieczornej

- ODB sobota 15.00, Oaza młodzieżowa – po Mszy św. wieczornej

4.      Błogosławieństwo dzieci.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA  04.11.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Popołudniowa adoracja, którą zakończy nabożeństwo wypominkowe o godz. 16.30. Przed południem zmiana tajemnic różańca świętego.
  1. Codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wypominkowe w intencji wiernych zmarłych.
  1. We środę spotkanie „Matek w modlitwie”.
  1. We czwartek w liturgii święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki na Lateranie.
  1. W najbliższą niedzielę 11 listopada nasza Ojczyzna obchodzić będzie historyczną chwilę: 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczysta suma z udziałem pocztów sztandarowych. O godz. 11.00 w procesji udamy się przed naszą świątynie, aby złożyć kwiaty przed tablicą. Druga część obchodów rocznicy rozpocznie się o godz. 15.00 w Ośrodku Kultury w Albigowe. Będzie to jubileuszowy montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej oraz orkiestry dętej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania tych wydarzeń religijno – patriotycznych. Bądzmy razem w tym dniu.
  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy pracowali przy cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi…
  1. Błogosławieństwo dzieci..

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA  28.10.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dobiega końca miesiąc październik. W najbliższą środę zakończenie nabożeństw pazdziernikowych. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczęszczali na różaniec.
  1. Od jutra Msze św. wieczorne o godz. 17.00 (z wyjątkiem czwartku i piątku).
  1. We czwartek (1.XI), Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym, którzy już dostąpili chwały nieba. Do południa Msze św. w porządku niedzielnym, zaś po południu  o godz. 14.00 Msza św. a po niej procesja na główny cmentarz. Wieczornej Mszy św. już nie będzie. Przy cmentarzu trwać będzie zbiórka do puszek (na Caritas i Kuchnię Brata Alberta).
  1. W piątek (2XI), Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się za wszystkie dusze, które oczekują w czyśćcu na wieczne zbawienie. Msza św. rano o godz. 7.00 i wieczorem o 16.00. Po Mszy św. procesja na nowy cmentarz. Zarówno w Uroczystość Wszystkich Świętych, jak i w Dzień Zaduszny gorąco zapraszamy do licznego udziału we Mszach świętych i procesjach na cmentarz. W dniach od 1 do 8 XI, wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W pozostałych dniach odpust jest cząstkowy. Warunki odpustu: wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty, przyjęcie Komunii sakramentalnej, pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy, lub cmentarza oraz odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
  1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Zachęcamy do spowiedzi świętej i Komunii sakramentalnej, aby ten dar ofiarować w intencji zmarłych. Codziennie przed Mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. We środę zapraszamy od godz. 16.00. Odwiedziny chorych w piątek od 9.00. W piątek nie będzie adoracji do godz. 21.00.
  1. Przez cały listopad codziennie po mszy św. wieczornej nabożeństwo wypominkowe do miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.
  1. Najbliższa niedziela adoracyjna. Przed południem zmiana tajemnic różańca świętego.

8. W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące wspólnoty modlitewne.

- zbiórka ministrantów (wtorek 15.30)

- „Wieczernik” – po Mszy św. wieczornej

- OAZA – sobota po Mszy św. wieczornej

9. Błogosławieństwo dzieci.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA  21.10.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje święte na wszystkich kontynentach, zaś w przyszłą niedzielę składka zostanie przeznaczona na to dzieło, gdyż dzisiaj jest składka  inwestycyjna.

2. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa adoracja. Różaniec o godz. 16.30.

3.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00

4.  Jutro w liturgii Kościoła wspominamy św. Jana Pawła II, papieża, we środę bł. Jana Balickiego.

5.  W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące wspólnoty modlitewne:

- Krąg DK, im św. Jana z Dukli – poniedziałek

- ODB oraz Oaza dla młodzieży – sobota

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych zmarłych. Szczególnie pamiętajmy w modlitwie o wiernych zmarłych.

7.  Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa znajdują się kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wpisywanie imion zmarłych, których przez cały miesiąc listopad będziemy polecać Miłosiernemu Bogu.

8. W przyszłą sobotę po nabożeństwie różańcowym odbędzie się kolejna katecheza              parafialna dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

9. Błogosławieństwo dzieci.

wtorek,
13 listopada 2018

Wtorek, XXXII Tydzień zwykły