OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21 niedziela zwykła  –  24.08.2014

1.      Dziś zbiórka do puszek dla rodzin, które ucierpiały w kataklizmie i stanęły w obliczu wydatków przy odbudowie swoich domów.

2.      W tygodniu codziennie Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

3.      We wtorek (26 VIII), Uroczystość NMP Częstochowskiej.

4.      W piątek (29 VIII), wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W Soninie w „starym kościele” odpust o godz. 17.00.

5.      W przyszłą niedzielę (31 VIII), przypada rocznica zalegalizowania „Solidarności”.  Msze Święte do południa jak zwykle. Po południu w naszej parafii Gminne Dożynki rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 14.00, o godz. 17.00, Msza Święta wieczorna. W tym dniu odpust w Krzemienicy o godz. 11.00.

6.      Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli w trzecią niedzielę ofiary na potrzeby parafii - zebraliśmy 4.440zł.

7.      Dzieci i młodzież prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania przed rozpoczęciem roku szkolnego. Przypominamy, że ze spowiedzi można skorzystać pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 20 niedziela zwykła17.08.2014

1.      Dziś po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej wieczornej. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

3.      W piątek (22 VIII). Odpust w Rogóżnie o godz. 11.00.

4.      W przyszłą niedzielę Msze Święte jak zwykle.

5.      W ostatnich dniach w wyniku gwałtownych zjawisk pogodowych ucierpiało ponad 200 rodzin mieszkających, głównie w Kraczkowej oraz Krzemienicy i Malawie (diecezja rzeszowska). Skala zniszczeń jest trudna jeszcze do oszacowania, wiadomo, że remonty domów i zabudowań gospodarczych pociągnął za sobą niemałe nakłady finansowe. Solidaryzując się z poszkodowanymi pragniemy pomóc rodzinom, które ucierpiały w kataklizmie i stanęły w obliczu nieplanowanych wydatków przy zabezpieczeniu i odbudowie swoich domów. Wobec powyższego Metropolita Przemyski, Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik prosi o zebranie do puszek ofiary na ten cel. W naszej parafii zbiórka odbędzie się przyszłą niedzielę 24 sierpnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 19 niedziela zwykła10.08.2014

1.      Dziś gościmy misjonarza o. Wojciecha Ulmana. Składka przeznaczona jest na wsparcie misji.

2.      W tygodniu oprócz piątku Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

3.      W środę (13 VIII), Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00, Msza Święta a po niej procesja z figurką Matki Bożej.

4.      W czwartek (14 VIII), wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego – patrona trudnych czasów. Nie zapomnijmy w modlitwach o pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

5.      W piątek (15 VIII), Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w niedzielę (7.30, 9.00, 11.00 i 17.00). Na każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.      W sobotę (16 VIII), w sposób szczególny modlimy się w intencji Ojca Świętego Franciszka. Po Mszy Świętej wieczornej nowenna do bł. Jana Pawła II.

7.      W przyszłą niedzielę (17 VIII) – Msze Święte jak zwykle. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej wieczornej. Składka będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

8.      Uroczystość Wniebowzięcia NMP przed Mszą Świętą o godz. 7.30, 9.00, 11.00, Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał wiązanki zielne. Zebrane dobrowolne ofiary będą przeznaczone na pomoc ubogim rodzinom naszej parafii. Serdecznie prosimy o ofiarne włączenie się w to dzieło miłosierdzia.

sobota,
30 sierpnia 2014