OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 17 niedziela zwykła24.07.2016

1.      Dziś obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych po Mszy Świętejo godz. 9.00 i 11.00. Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Po południu Organizatorzy Festiwalu Kwiatów, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału we Mszy Świętej o godz. 14.00, a następnie na festyn kwiatowy, który odbędzie się przed budynkiem Ośrodka Kultury. Będzie Msza Święta o godz. 17.00.

2.      Msza Święta w tygodniu codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

3.      W poniedziałek (25 VII), święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.

4.      We wtorek (26 VII), wspomnienie św. Joachima i Anny – szczególną modlitwą i życzliwością okażmy wdzięczność rodzicom i ludziom starszym.

5.      W przyszłą niedzielę (31 VII), Msze Święte jak zwykle. O godz. 16.30, Nieszpory.

Drodzy Parafianie

Składamy serdeczne podziękowania, za ofiarność na składkę w celach parafialnych z trzeciej niedzieli czerwca.  Ze składki zebraliśmy na tacę: 6.409,60zł., i 5 euro a na konto: 650zł.

Przez ostatni miesiąc na cele cmentarza wpłynęło: 2.350zł. Za te składki również składamy szczere podziękowania.

Z pieniędzy konta głównego Parafii, zostały pokryte:

Koszty stałe utrzymania Parafii w ustalonej wysokości.

Koszty koszenia cmentarza i wzgórza kościoła - 150zł.

Stan konta głównego Parafii wynosi: 25.913zł. Przypominamy Parafianom, że z tego konta kwota 13.249zł., została zapożyczona do pokrycia kosztów wybrukowania alejek.

Stan konta pomocniczego na cele cmentarza wynosi: 2.779zł.

W pracach przy budynku sanitarno - gospodarczym przy kościele, otrzymaliśmy pozytywną decyzję na rozbiórkę budynku. Jednakże z rozbiórką wstrzymamy się do momentu uzyskania pozwolenia na budowę i wtedy rozpoczniemy wszystkie prace.

W czasie wakacji w miarę możliwości, chcemy uporządkować cmentarz i jego najbliższe otoczenie oraz postawić krzyż. Planujemy również  poświęcenie cmentarza.

Rada Duszpasterska bardzo dziękuje Parafianom za wszystkie wpłaty na cele budowy nowego cmentarza oraz na cele parafialne. Dzięki tym wpłatom i dzięki Parafianom, którzy uczestniczyli w składkach na te cele, mogliśmy wspólnie doprowadzić do tego, aby przygotować godziwe miejsce pochowania dla nas i wielu następujących po nas pokoleń.

Prosimy o szczodrość na składki w celach parafialnych, za każdą ofiarność składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Szczęść Boże

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 16 niedziela zwykła17.07.2016

1.      Dziś po sumie do Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

2.      W tygodniu codziennie Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

3.      W poniedziałek (18 VII), o godz. 19.00, na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

4.      W piątek (22 VII), wspomnienie św. Marii Magdaleny.

5.      W sobotę (23 VII), świętośw. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.

6.      W przyszłą niedzielę (24 VII), do południa Msze Święte jak zwykle. Po południu Organizatorzy XVII Festiwalu Kwiatów, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału we Mszy Świętej o godz. 14.00, a następnie na festyn kwiatowy, który odbędzie się przed budynkiem Ośrodka Kultury w Albigowej. Będzie Msza Święta o godz. 17.00. W związku z obchodzonym 25 lipca wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszłą niedzielę sprawowany będzie, po Mszy Świętejo godz. 9.00 i 11.00, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 15 niedziela zwykła10.07.2016

1.      Dziś o godz. 16.30, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

3.      W poniedziałek (11 VII), święto św. Benedykta, Patrona Europy.

4.      We wtorek (12 VII), o godz. 16.00, spotkanie ministrantów młodszych.

5.      W środę (13 VII), Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy Świętej o godz. 18.00, procesja z figurką Matki Bożej. Odpust w Parafii Wysoka o godz. 10.30.

6.      W czwartek (14 VII),  liturgiczne wspomnienie św. Kamila de Lellis - patrona opiekujących się chorymi. Duszpasterstwo Opiekunów Osób Niepełnosprawnych – (DOON), zaprasza na Eucharystię o godz. 18.00wszystkich opiekunów osób niepełnosprawnych, oraz osoby wspomagające opiekę (lekarzy, pielęgniarki, rehabilitantów), a także osoby chcące pomagać tym, którzy potrzebują pomocy w swej niepełnosprawności.

7.      W sobotę (16 VII),  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.Po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.  Odpust w Parafii Łańcut - Fara o godz. 11.00.

8.      W przyszłą niedzielę (17 VII), Msze Święte jak zwykle. Po sumie do Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

niedziela,
24 lipca 2016