OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Adwentu21.12.2014

 

1.      Dzisiejsza składka przeznaczona jest na organizację Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie.

 

2.      We wtorek (23 XII), przypada rocznica święceń biskupich, a w środę dzień imienin ks. bpa Adama Szala – w naszych modlitwach wypraszajmy potrzebne łaski dla Niego i Jego biskupiej posługi. Msze święte w poniedziałek, wtorek i sobotę rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00.

 

3.      W środę (24 XII), wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta tylko rano o godz. 7.00. Wieczorem gromadzimy się przy wigilijnym stole. Niech ta wieczerza ma religijny charakter (rozpocznijmy ją od zapalenia świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, czytania Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela, modlitwy, życzeń i dzielenia się opłatkiem). Niech będzie to także dzień przebaczenia i pojednania. Po wieczerzy gromadzimy się o godz. 24.00, na Mszy św. – Pasterce. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

 

4.      W czwartek ( 25 XII ), Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00, - nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00.

 

5.      W piątek ( 26 XII ), święto świętego Szczepana. Msze święte jak w każdą niedzielę. Taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne i Uniwersytet Papieski w Krakowie. Na Mszy Świętej o godz. 9.00, błogosławieństwo i posłanie Kolędników Misyjnych, którzy w dniach 27 i 29 grudnia w godzinach od godz. 10.00 do 13.00, będą nawiedzać rodziny naszej parafii. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pomoc biednym dzieciom z Indii.

 

6.      W sobotę  (27 XII), święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

 

7.      W przyszłą niedzielę (28 XII), Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte jak zwykle.

 

8.      Prosimy o dokonanie wpłaty na prenumeratę niedzieli na I kwartał 2015 roku w kwocie 45.00zł. Prenumeratę będziemy przyjmować do końca roku i mogą jej dokonać również Ci, wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do grona czytelników czasopism katolickich.

 

9.      W sobotę od godz. 9.00, odwiedzinami rodzin na Honiach rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. Jeśli ktoś chce złożyć ofiarę z racji kolędy, to prosimy złożyć w kopercie na tacę.

 

10.  Pan Organista składa podziękowanie za życzliwe przyjęcie z opłatkami i złożone ofiary.

 

11.  Składamy serdeczne, Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na potrzeby parafii. Zebraliśmy 3.370zł.

 

12.  Po Mszy Świętej w zakrystii można jeszcze nabyćświecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Adwentu14.12.2014

 

1.      Dziś po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Składka przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Po każdej Mszy Świętej młodzież z Szkolnego Koła Caritas będzie sprzedawać własnoręcznie wykonane stroiki i bańki choinkowe.

 

2.      W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem oprócz wtorku o godz. 17.00 – we wtorek wieczorem Msza Święta o godz. 18.00.

 

3.      Od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. wielkie antyfony adwentu.

 

4.      W poniedziałek (15 XII), spotkanie Kręgu Domowego Kościoła św. Jana z Dukli.

 

5.      We wtorek ( 16 XII ), dzień parafialnej spowiedzi adwentowej – przed południem od godz. 9.30, do 11.30 i po południu od godz. 15.00 do 18.00 – o godz. 16.30, przerwa do 17.00. Bardzo prosimy, abyśmy wszyscy skorzystali z tego wielkiego daru miłosierdzia Bożego i pojednali się z Bogiem i wspólnotą Kościoła. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się w intencji Ojca Świętego Franciszka. Po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.

 

6.      W środę (17 XII), spotkanie Kręgu Domowego Kościoła św. Jana Pawła II.

 

7.      W czwartek ( 18 XII ), o godz. 17.00, Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, pod przewodnictwem O. Józefa Witko. Serdecznie zapraszamy.

 

8.      W piątek ( 19 XII ), po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Oazy.

 

9.      W sobotę (20 XII), o godz. 15.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

10.  W przyszłą niedzielę (21 XII), Msze Święte jak zwykle. Składka przeznaczona będzie organizację Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie.

 

11.  Prosimy w zakrystii zapisywać chorych. Zapisanych chorych odwiedzimy i udzielimy im sakramentów świętych 20 grudnia (sobota), od godz. 8.00.

 

12.  Po Mszy Świętej w zakrystii można jeszcze nabyć świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

13.  Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania za uczestnictwo i życzliwość okazaną podczas Zbiórki Żywności przeprowadzonej w minionym tygodniu w sklepach naszej parafii. Dziękujemy za współpracę przy organizacji i przeprowadzeniu zbiórki Właścicielom i Pracownikom sklepów: Rolnik, Euro-Stokrotka, Groszek i Delikatesy Centrum. Dziękujemy Wszystkim, którzy odpowiadając na nasz apel okazali dobrość serca. Zebrane artykuły spożywcze zostaną przekazane  rodzinom naszej parafii, znajdującym się w trudnej sytuacji materialno-bytowej. Wyrażając naszą wdzięczność za okazaną hojność i owocną współpracę życzymy zdrowych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

 

14.  Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Łańcut z/s w Soninie informuje że w związku z usuwaniem awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Albigowa w dniach 17, (od numeru 650 do 750,) 18, 19, ( cała wieś),  (środa, czwartek, piątek), w godzinach od 7.00 do 16.00, nastąpi przerwa w dostawie wody. Za w/w utrudnienia przepraszamy!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II Niedziela Adwentu07.12.2014

 

1.      Dziś, zmiana Tajemnic Różańcowych. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Dziś także Dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc tym Kościołom. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

2.      W tygodniu Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej roratniej, prosimy przychodzić z lampionami adwentowymi oraz świecić je również podczas wieczornej rodzinnej modlitwy.

 

3.      W poniedziałek (8 XII), Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 7.00, 11.00, i o godz. 17.00, – na tej Mszy Świętej będzie poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej wieczornej na organistówce spotkanie Szkolnego Koła Caritas.

 

4.      W środę (10 XII),  po Mszy Świętej wieczornej spotkanie ministrantów.

 

5.      W czwartek (11 XII), w naszej parafii od godzin porannych do godz. 11.00, zbiorka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (telewizory, komputery, monitory, lodówki, pralki itp.). Sprzęt będziemy przyjmować na dolnym parkingu koło figury św. Józefa. Prosimy o jak najliczniejsze włączenie się w to dzieło.

 

6.      W piątek (12 XII), po Mszy Świętej spotkanie Oazy.

 

7.      W sobotę (13 XII), Dzień Modlitwy za Ofiary Stanu Wojennego. O godz. 15.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Po Mszy Świętej wieczornej na organistówce spotkanie Szkolnego Koła Caritas.

 

8.      W przyszłą niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. Po każdej Mszy Świętejmłodzież z Szkolnego Koła Caritas będzie sprzedawać własnoręcznie wykonane bańki choinkowe.

 

9.      Po wszystkich Mszach Świętych w zakrystii można jeszcze nabyć świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

10.  Parafialny Zespół Caritas pragnie przygotować świąteczne paczki żywnościowe dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Włączymy się w ten czyn miłosierdzia, w dniach od 8 – 13 grudnia, wkładając produkty żywnościowe do ustawionych w sklepach koszyków oznaczonych logiem Caritasu. Równocześnie informujemy, że w kościele za ławkami umieszczona jest skrzynka Caritasu, do której można przez cały rok składać ofiary dla potrzebujących. Za okazane miłosierdzie składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

11.  Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, pod przewodnictwem O. Józefa Witko w naszej parafii, będzie odprawiona 18 grudnia o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

 

12.  Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 16 grudnia. Prosimy od dziś, zapisywać chorych - w zakrystii. W przyszłą niedzielę ogłosimy kiedy, odwiedzimy chorych i udzielimy im sakramentów świętych.

Dzisiaj jest

niedziela,
21 grudnia 2014

(355. dzień roku)

Zegar

Ojczyzno ma!

Święta

Imieniny:
Jana, Tomasza

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1408471

Blok reklamowy