OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 18 niedziela zwykła02.08.2015

 

1.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych. Każdy, kto dziś nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki, może zyskać odpust zupełny. Po sumie do Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Chrystus czeka na ciebie. Przyjdź chociaż na chwilę, żeby oddać Mu cześć i z Nim porozmawiać. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

 

2.      W tym tygodniu pierwsza środa, pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

 

3.      Msza Święta w tygodniu codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

4.      We wtorek (4 VIII), wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, patrona kapłanów. Prosimy o wspieranie modlitwą wszystkich duszpasterzy, a zwłaszcza proboszczów.

 

5.      W środę (5 VIII), po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

6.      W czwartek (6 VIII), Święto Przemienienia Pańskiego – w tym dniu w sposób szczególny modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. W Markowej odpust o godz. 11.00.

 

7.      W piątek (7 VIII), od godz. 17.00, spowiedź. O godz. 18.00, Msza Święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

8.      W przyszłą niedzielę (9 VIII), Msze Święte jak zwykle.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 17 niedziela zwykła26.07.2015

 

1.      Dziś wspomnienie św. Joachima i Anny – szczególną modlitwą i życzliwością okażmy wdzięczność rodzicom i ludziom starszym. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 i 11.00, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznychOfiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Po południu Organizatorzy XVI Festiwalu Kwiatów, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału we Mszy Świętej o godz. 14.00, a po niej na dalszą część uroczystości, która odbędzie się na placu przy Ośrodku Kultury. Będzie Msza Święta o godz. 17.00.

 

2.      W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.

 

3.      Msza Święta w tygodniu codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

4.      W sobotę (01 VIII), – Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej.

 

5.      W przyszłą niedzielę (02 VIII), pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 9.00, dla dzieci i młodzieży szkolnej a po sumie dla starszych. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Składka będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. W tym dniu, mamy możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. Każdy, kto w tym dniu, nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki, zyskuje odpust zupełny.

 

6.      W imieniu całej Wspólnoty Parafialnej, pragniemy serdecznie podziękować Paniom, które z własnej inicjatywy wykonały gruntowne sprzątanie w naszej świątyni. Bóg zapłać!

 

7.      Miesiąc sierpień jest szczególnym miesiącem dla Polaków, a przede wszystkim dla wierzących. Zaświadczmy swoją postawą powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu o naszej patriotycznej i chrześcijańskiej dojrzałości.

Drodzy Parafianie

Składamy serdeczne podziękowania, za ofiarność na składkę w celach parafialnych z poprzedniej niedzieli.

Ze składki zebraliśmy na tacę: 6.368,20zł, a na konto: 320zł.

Przez ostatni miesiąc, na konto pomocnicze na cele cmentarza wpłynęło 2.100zł. Za te składki również składamy szczere podziękowania.

Z pieniędzy konta głównego Parafii, zostały pokryte:

· koszty stałe utrzymania Parafii w ustalonej wysokości  3.000 zł,

· koszty związane w uporządkowaniem wieży kościelnej z nieczystości naniesionych przez ptaki, przy udziale specjalistycznej firmy, wykonującej prace wysokościowe, za kwotę 688zł,

· przeprowadzenie notarialne działki przy starym cmentarzu, na której stoją kontenery na śmieci wraz z jej przedłużeniem, za kwotę  1.800zł,

· koszenie traw na wzgórzu kościelnym - ta praca nie została jeszcze rozliczona

· dofinansowanie udziału młodzieży w oazie wakacyjnej za kwotę 500zł,

· prowizje bankowe 0,27zł.

Po omawianych wydatkach stan konta głównego parafii wynosi:  3.775,47zł.

Stan konta pomocniczego na cele cmentarza wynosi obecnie  23.928,37zł

Rozpoczęliśmy pierwszy etap budowy ogrodzenia na nowym cmentarzu, prowadzone są prace przy budowie ogrodzenia siatkowego. Zgodnie z podpisaną umową termin zakończenia tego etapu prac przewidziano na 30 sierpnia 2015.

Zwracamy się z prośbą o uzupełnianie wpłat na ten cel, gdyż w planie na ten rok mamy jeszcze realizację ogrodzenia frontowego.

Prosimy również o ofiarność na składkę w trzecią niedzielę miesiąca, szczególnie te rodziny, które jeszcze nie zaangażowały się we wspólną troskę o parafię. Środki te są niezbędne do realizacji bieżących prac i remontów przy naszym kościele.

Jeszcze raz składamy szczere podziękowania wszystkim ofiarodawcom.

Szczęść Boże.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 16 niedziela zwykła19.07.2015

 

1.      Dziś po sumie do Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

2.      W tygodniu codziennie Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      W poniedziałek (20 VII), po Mszy Świętej wieczornej na plebani spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

4.      W środę (22 VII), wspomnienie św. Marii Magdaleny.

 

5.      W czwartek (23 VII), świętośw. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.

 

6.      W sobotę (25 VII), świętośw. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.

 

7.      W przyszłą niedzielę (26 VII), wspomnienie św. Joachima i Anny – szczególną modlitwą i życzliwością okażmy wdzięczność rodzicom i ludziom starszym. Msze Święte jak zwykle. W związku z obchodzonym 25 lipca wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszy Świętejo godz. 9.00 i 11.00, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Po południu Organizatorzy XVI Festiwalu Kwiatów, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału we Mszy Świętej o godz. 14.00, a po niej na dalszą część uroczystości, która odbędzie się na placu przy Ośrodku Kultury. Będzie Msza Święta o godz. 17.00.

Dzisiaj jest

niedziela,
02 sierpnia 2015

(214. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

św. Euzebiusza z Vercelli, biskupa Vercelii - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Gustawa, Kariny

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1633487