OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 Niedziela zw.07.02.2016

 

1.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca – zmiana Tajemnic Różańcowych, po sumie do Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na tacę przeznaczona będzie na potrzeby diecezji. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi nie dajcie się zniewolić” i trwać będzie do soboty 13 lutego. Po Mszach Świętych można będzie wziąć deklaracje abstynenckie, które są położone na bocznych ołtarzach i za ławkami na stoliku - po wypełnieniu prosimy złożyć je na tacę w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.

 

2.      W tygodniu Msza Święta rano o godz. 7.00, i wieczorem oprócz piątku o godz. 17.00.

 

3.      W poniedziałek (08 II), po Mszy Świętej wieczornej spotkanie obowiązkowe dla wszystkich ministrantów.

 

4.      W środę (10 II), przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym i prosimy Boga, by ją stosować w życiu. Umartwienia podejmujemy jako wyraz ducha pobożności i miłości bliźniego.

 

5.      W Środę Popielcową Msza Święta rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 17.00. O godz. 19.00, spotkanie Kręgu Domowego Kościoła św. Jana z Dukli. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post ilościowy, czyli tylko jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku niezwiązani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzani w autentycznego ducha pokuty. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania poświęconego popiołu dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w nabożeństwie jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.

 

6.      Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają: Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

 

7.      W czwartek (11 II), wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. Msza Święta rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 17.00. Odgodz. 16.30, będzie przed możliwość skorzystania zespowiedzi. O godz. 19.00, spotkanie Kręgu Domowego Kościoła św. Jana Pawła II.

 

8.      W piątek (12 II), o godz. 17.00, Droga Krzyżowa a po niej Msza Święta. O godz. 18.45, chętną młodzież zapraszamy na spotkanie OAZY. O godz. 20.00, Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież. Prosimy o liczny i gorliwy udział w nabożeństwach Wielkiego Postu: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

 

9.      W sobotę (13 II), nie będzie spotkania Oazy Dzieci Bożych.

 

10.  W przyszłą niedzielę (14 II), w dniu liturgicznego wspomnienia świętych Cyryla i Metodego – modlimy się w intencji Europy. Msze Święte do południa jak zwykle. Po południuo godz. 16.00, Gorzkie Żale, i po nabożeństwie Msza Święta. Składka na tacę na wszystkich Mszach Świętych przeznaczona będzie na całoroczną posługę Pana kościelnego. W tym dniu z racji wspomnienia św. Walentego, w Wysokiej odpust o godz. 10.30.

 

11.  Przypominamy Pięć Przykazań Kościelnych w aktualnym brzmieniu:

1.      W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.

2.      Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.

3.      Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.

4.      Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.

5.      Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

 

Za pobożne pomodlenie się przed KRZYŻEM, modlitwą: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu..”, w każdy piątek Wielkiego Postu, można uzyskać odpust zupełny. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej i wcześniej przyjąć Komunię Świętą.

 

Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: "Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje" (Ps 22,17).

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela zw.31.01.2016

 

1.      W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta codziennie, oprócz wtorku, rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 17.00.

 

2.      W poniedziałek (01 II), po Mszy Świętej wieczornejspotkanie obowiązkowe dla wszystkich ministrantów.

 

3.      We wtorek (02 II), Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 11.00 i 17.00. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie gromnic. Jest to dzień łączności modlitewnej z osobami powołanymi do życia konsekrowanego i modlitwy o nowe powołania do szczególnej służby Bożej. Taca będzie przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji. Na Mszę Świętą o godz. 17.00, z błogosławieństwem i rozdaniem modlitewników zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące siędo I Komunii Świętej.

 

4.      W środę (03 II), wspomnienie św. Błażeja – w czasie Mszy Świętej błogosławieństwo jabłek. Po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę Świętą wieczorną, nabożeństwo i spotkanie zapraszamy młodzież III klasy gimnazjum, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież prosimy o przyniesienie indeksów.

 

5.      W czwartek (04 II), w sposób szczególny modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

 

6.      W piątek (05 II), wspomnienie św. Agaty – w czasie Mszy Świętej błogosławieństwo chleba i soli. Od godz. 16.00, spowiedź, po Mszy Świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy Świętej, spotkanie Oazy.

 

7.      W sobotę (06 II), o godz. 15.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. W Markowej odpust o godz. 11.00

 

8.      W przyszłą niedzielę (07 II), pierwsza niedziela miesiąca – zmiana Tajemnic Różańcowych, po Mszy Świętej o godzinie dziewiątej dla dzieci i młodzieży szkolnej a po Sumie dla starszych. Msze Święte jak zwykle. Po sumie do Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na tacę przeznaczona będzie na potrzeby diecezji.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 Niedziela zw.24.01.2016

 

1.      Dziś o godz. 16.30, Nieszpory.

 

2.      W tygodniu Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 17.00.

 

3.      W poniedziałek (25 I), święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła - zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. O godz. 19.00, spotkanie Kręgu Domowego Kościoła św. Jana z Dukli.

 

4.      W piątek po Mszy Świętej wieczornej, spotkanie Oazy.

 

5.      W sobotę o godz. 15.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

6.      przyszłą niedzielę (31 I), Msze Święte jak zwykle.

 

7.      Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz złożone ofiary - Bóg zapłać! Poznane sprawy i problemy naszej wspólnoty parafialnej będziemy polecać w modlitwie a także uwzględniać w pasterskiej posłudze.

Drodzy Parafianie!

Składamy serdeczne podziękowania, za ofiarność na składkę w celach parafialnych z poprzedniej niedzieli. Ze składki zebraliśmy na tacę: 6.650zł., a na konto: 480zł.

Przez ostatni miesiąc na cele cmentarza wpłynęło: 8.060zł. Za te składki również składamy szczere podziękowania.

Z pieniędzy konta głównego Parafii, zostały pokryte:

Koszty stałe utrzymania Parafii w ustalonej wysokości – 3.000zł.

Koszty dokumentów do projektu  budynku sanitarno-gospodarczego – 126zł.

Stan konta głównego Parafii wynosi: 20.762zł.

Stan konta pomocniczego na cele cmentarza wynosi obecnie: 17.622zł.

Uprzejmie informujemy parafian, że do starostwa powiatowego zostały złożone dokumenty, mające na celu, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie cmentarza. W obrębie parafii natomiast została wykonana przycinka drzew zagrażających bezpieczeństwu od strony północnej kościoła.

Podsumowując rok 2015, informujemy parafian, że comiesięczne koszty w wysokości: 3.000zł. pokrywają nasze bieżące wydatki, a pozostałe składki umożliwiają na bieżąco wpłacanie zobowiązań wobec diecezji i seminarium. Obecnie Parafia nie posiada żadnych zadłużeń.

W ubiegłym roku Parafialna Rada Duszpasterska, największy nacisk położyła na realizację inwestycji nowego cmentarza. Dzięki ofiarności parafian zakończyliśmy niezbędne inwestycje, które mamy nadzieję, pozwolą w najbliższym czasie oddać go do użytkowania. Składamy serdeczne podziękowania parafianom, którzy uczestniczyli solidarnie w składach na ten cel. Tylko dzięki Wam, byliśmy w stanie doprowadzić go do obecnego stanu. Należy poinformować, że od początku inwestycji, 100% składek dokonało 217 rodzin z parafii a wszystkich uczestniczących rodzin w składkach było 530. Mając świadomość, że rodzin w naszej parafii mamy znacznie więcej, będziemy starali się do nich dotrzeć i porozmawiać aby solidarne uczestnictwo objęło całą wspólnotę parafialną.

Cmentarz wymaga wiele wkładu finansowego, aby był w odpowiednim standardzie. W rozpoczynającym się roku na wiosnę na cmentarzu, chcemy wybrukować część alejek oraz utwardzić miejsca parkingowe, a także nasadzić drzewa.

W przyszłym roku planujemy ukierunkować nasze wysiłki na poprawę stanu budynku naszego kościoła oraz najbliższego otoczenia.

Ponieważ zaplanowaliśmy adaptacje strażnicy na pomieszczenia sanitarno-gospodarcze, udało się uzyskać zgodę konserwatora zabytków na całkowitą rozbiórkę strażnicy i odbudowanie jej w podobnym wizerunku od nowa. Ogólne plany przebudowy zostaną umieszczone w gablocie w głównym przedsionku Kościoła.

Mamy też w planach dokonanie remontu miecha naszych organów, który wskutek upływu czasu jest mocno zużyty.

Zechcemy wykonać niewielki odcinek ogrodzenia przy starym cmentarzu, przy zakupionym kawałku działki aby umożliwić parkowanie tam samochodów.

Wszystkie plany opierają się na hojności naszych parafian, do której gorąco zachęcamy.

Po zakończeniu okresu Bożego Narodzenia zaplanowaliśmy sprzątanie kościoła w dniu 6 lutego o godzinie 9.00, do którego serdecznie zapraszamy parafian z numerów domów: od 165 do 215.

Prosimy o szczodrość na przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, prosimy uwzględnić prawdopodobną potrzebę zakupu węgla do ogrzewania kościoła, do dnia dzisiejszego zostało zakupione ok 4,5 tony. Za wszystkie składki składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Szczęść Boże

Dzisiaj jest

niedziela,
07 lutego 2016

(38. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Piata Niedziela zwykla.

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1801142