OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  22 Niedziela zw.30.08.2015

 

1.      W tym tygodniu pierwsza środa, pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

2.      W poniedziałek (31 VIII), rocznica zalegalizowania Solidarności - Ogólnopolski Dzień Solidarności.

 

3.      We wtorek (1 IX), uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Mszą Świętą o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkie dzieci „zerówki”, szkoły podstawowej, młodzież gimnazjum, grono pedagogiczne i rodziców. Dzieci klas I szkoły podstawowej prosimy, aby przyniosły do błogosławieństwa tornistry i przybory szkolne.

 

4.      W środę po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie na spotkanie w kościele zapraszamy rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania z trzeciej klasy gimnazjum.

 

5.      W czwartek w sposób szczególny modlimy sięza kapłanów oraz nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Świętej na spotkanie w kościele zapraszamy rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania z pierwszej klasy gimnazjum.

 

6.      W piątek, spowiedź od godz. 17.00. O godz. 18.00, Msza Święta i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu młodzież zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną i spotkanie rozpoczynające rok formacyjny. To zaproszenie kierujemy także do młodych, którzy chcieliby przystąpić do Oazy.

 

7.      W sobotę o godz. 16.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy także dzieci, które chciałyby przystąpić do Oazy. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej.

 

8.      W przyszłą niedzielę (6 IX), Msze Święte jak zwykle. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 9.00, dla dzieci i młodzieży szkolnej a po sumie dla starszych. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej wieczornej. W Kraczkowej Gminne Dożynki - rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 15.00.

 

9.      Dzieci i młodzież prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania przed rozpoczęciem roku szkolnego.

 

10.  W przyszły wtorek (8 IX), Uroczystość Odpustowa Matki Bożej Siewnej. Odpust to szczególny dzień łaski, przeżyjmy go uroczyście. Jako święto patronalne naszej parafii daje nam możliwość zyskania odpuszczenia kar doczesnych z możliwością ofiarowania za zmarłych. Odpust w parafii winien także być okazją do kultywowania tradycyjnej gościnności oraz podtrzymywania związków rodzinnych – zaprośmy na tę uroczystość naszych bliskich.

 

Msze Święte o godz. 7.00, główna Msza Święta odpustowa o godz. 11.00, - na tej Mszy Świętej będzie poświęcenie ziarna na zasiew. W czasie Mszy Świętej będzie można skorzystać ze spowiedzi, do której serdecznie zachęcamy. Po Mszy Świętej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00. Do ubogacenia liturgii uroczystości odpustowej zapraszamy Akcję Katolicką, Kręgi Domowego Kościoła, Oazę, Róże Różańcowe, chór, orkiestrę, osoby, które noszą obrazy i chorągwie oraz wszystkie dziewczynki z klasy IV i V szkoły podstawowej prosimy do sypania kwiatów. Wszystkich zaś prosimy o piękny i czynny udział najpierw w Eucharystii a potem w procesji.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21 niedziela zwykła  –  23.08.2015

1.      Dziś po sumie na organistówce spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku uczestniczyły w wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Kto nie może przyjść w tym terminie może zgłosić się do ks. Pawła celem uzyskania informacji. Po południu Dożynki Wiejskie, rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 15.00, po Mszy Świętej przemarsz na plac dożynkowy i tam odbędzie się część obrzędowo-artystyczna. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00.

 

2.      W tygodniu codziennie Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      W środę (26 VIII), Uroczystość NMP Częstochowskiej.

 

4.      W sobotę (29 VIII), wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W Soninie w „starym kościele” odpust o godz. 18.00.

 

5.      W przyszłą niedzielę (30 VIII), Msze Święte jak zwykle.

 

6.      Dzieci i młodzież prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania przed rozpoczęciem roku szkolnego. Przypominamy, że ze spowiedzi można skorzystać pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

Drodzy Parafianie

Składamy serdeczne podziękowania, za ofiarność na składkę w celach parafialnych z poprzedniej niedzieli. Ze składki zebraliśmy na tacę: 6.017zł, a na konto: 190zł. Przez ostatni miesiąc, na konto pomocnicze na cele cmentarza wpłynęło: 1.900zł. Za te składki również składamy szczere podziękowania.

Z pieniędzy konta głównego Parafii, zostały pokryte:

·         Koszty stałe utrzymania Parafii w ustalonej wysokości 3000 zł,

·         Kwota na pokrycie samych kosztów koszenia trawy, z brzegów wzgórza kościelnego i poboczy 50zł,

·         Zakup skrzynki na gaz do kościoła 330zł,

·         Pokrycie kosztów materiałów do naprawy spadniętego sufitu, pomalowania ścian, podłogi i drzwi w salce katechetycznej na organistówce 1.157zł.

Po omawianych wydatkach, stan konta głównego parafii wynosi: 5.445zł. Stan konta pomocniczego na cele cmentarza wynosi obecnie 2.5828zł.

Rada Duszpasterska i Ksiądz Proboszcz zaproponowali, aby raz na kwartał odbyło się gruntowne sprzątanie kościoła przez parafian, z pomocą członków Rady Duszpasterskiej pochodzących z danego regionu. W związku z tym, pierwsze sprzątanie odbędzie się przed odpustem w sobotę 5 lub poniedziałek 7 września. Do sprzątania tego zapraszamy parafian z numerów domu 1 do 30, z własnym sprzętem.

Sekcja ekonomiczna Rady Duszpasterskiej zaprasza, na spotkanie wszystkich dzierżawców nieruchomości Parafii; spotkanie to odbędzie się w środę 26 sierpnia o godzinie 19.30.  Dzierżawcom, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym  spotkaniu,  prosimy o zaproponowanie innego terminu. Jeśli takie spotkanie nie odbędzie się w najbliższym czasie, to dzierżawa zostanie zerwana.

Jak pewnie wszyscy zauważyliśmy, ogrodzenie siatkowe nowego cmentarza jest na ukończeniu. Zgodnie z umową powinno być oddane do końca sierpnia. W następnej kolejności chcemy zamawiać przęsła metalowe. Na ten cel jednak potrzebujemy wpłacić zaliczkę na materiał. W związku z tym prosimy o ofiarność rodziny, które jeszcze nie uregulowały składek zgodnie z harmonogramem do końca lipca. Chcielibyśmy wykańczając ogrodzenie, rozpocząć procedurę oddania cmentarza do użytku.

Prosimy też o szczodrość na przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, za wszystkie składki składamy serdeczne Bóg Zapłać i polecamy ofiarodawców opatrzności Bożej. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 20 niedziela zwykła16.08.2015

 

1.      Dziś po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej wieczornej. O godz. 16.30, nowenna do św. Jana Pawła II. W sposób szczególny modlimy się w intencji Ojca Świętego Franciszka. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

2.      W tygodniu codziennie Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      W poniedziałek (17 VIII), po Mszy Świętej wieczornej na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

4.      W sobotę (22 VIII), odpust w Rogóżnie o godz. 10.30.

 

5.      W przyszłą niedzielę (23 VIII) – do południa Msze Święte jak zwykle. Po południu Dożynki Wiejskie, rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 15.00, po Mszy Świętej przemarsz na plac dożynkowy i tam odbędzie się część obrzędowo-artystyczna. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00.

 

6.      W przyszła niedzielę po sumie na organistówce spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku uczestniczyły w wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Będzie ono dotyczyć wyjazdu dzieci na dziękczynną pielgrzymkę ruchu oazowego do Jarosławia, która odbędzie się 29 sierpnia br. Kto nie może przyjść w tym terminie może zgłosić się do ks. Pawła celem uzyskania informacji.

Dzisiaj jest

wtorek,
01 września 2015

(244. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

bł. Bronisławy, dziewicy - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Bronisława, Idziego

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1658989