XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  - 22.07.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów. Przy tej okazji prowadzona jest od wielu lat akcja 1 grosz za 1 km. (na zakup środków transportu dla misjonarzy).
 1. Jutro święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy, we środę święto św. Jakuba, Apostoła, we czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP - modlimy się szczególnie w tym dniu za naszych rodziców, zarówno żyjących, jak i zmarłych, a także za wszystkich ludzi starszych.
 1. Przyjmujemy zgłoszenia na trzydniową wycieczkę do Zakopanego, która odbędzie się  w dniach: 16 – 18.08. 2018. (zapraszamy do udziału szczególnie dzieci).
 1. Od jutra rozpoczynamy generalne prace remontowe przy budynku domu katechetycznego, który zostanie zaadoptowany na Dom Dziennego Pobytu Seniora. Zapraszamy starszych parafian i mieszkańców Gminy Łańcut do wzięcia udziału w Projekcie. Wszelkie informacje znajdują się na internetowej stronie parafii w zakładce „Złoty Liść Opieki"
 1. Serdeczne Bóg zapłać miejscowym instytucjom oraz wszystkim osobom za zorganizowanie w ubiegłą niedzielę XIX Festiwalu Kwiatów – Albigowa 2018: , a tym samym za promocję naszej parafii i miejscowości Albigowa.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA  - 15.07.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 14.00 dodatkowa Msza św., która rozpocznie obchód dorocznego wydarzenia, jakim jest organizowany od XIX lat Festiwal Kwiatów. Po uroczystej Eucharystii uczestnicy przejdą na plac przed Ośrodkiem Kultury, gdzie odbędą się dalsze uroczystości. Z tej racji nie będzie popołudniowej adoracji najświętszego Sakramentu. Po południu Msza św. o godz. 17.00
 1. Jutro liturgiczne wspomnienie NMP z Góry Karmel. Odpust w łańcuckiej farze. Msza św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Ks. bp Marian Rojek z Zamościa.
 1. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pojazdów mechanicznych. Ofiary składane do puszek z racji poświęcenia pojazdów będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA  - 08.07.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. We środę (11.07), święto św. Benedykta, Patrona Europy. Po Mszy św. wieczornej kolejna Nowenna z racji 11 dnia miesiąca, przygotowująca nas do obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 1. W piątek (13.07), po Mszy św. wieczornej procesja fatimska z odmówieniem różańca.
 1. Wyjazd na dwudniową wycieczkę do Kodnia i Warszawy, w piątek (13.07), o godz. 6.00 z parkingu przy kościele. (zabieramy dowody osobiste + legitymacje uczniowskie, seniora).
 1. KGW i OSP, Ośrodek Kultury w Albigowej, Stowarzyszenie Razem Dla Wsi Łańcuckiej, serdecznie zapraszają w sobotę (14.07), w godz. 9.00  – 12.00 do wzięcia udziału w akcji Zostań honorowym dawcą krwi. W godzinach popołudniowych (16.00 – 20.00), odbędzie się Piknik Rodzinny zorganizowany w ramach projektu Razem dla rodziny. W programie przygotowano wiele darmowych atrakcji szczególnie dla dzieci.
 1. W przyszłą niedzielę (15.07. 2018),  w naszej parafii będzie miała miejsce doroczna uroczystość XIX Festiwal Kwiatów. Zapraszamy parafian i miłośników kwiatów na Mszę św. dziękczynną na godz. 14.00. Po Eucharystii w barwnym korowodzie uczestnicy przejdą na plac przed Ośrodkiem Kultury, gdzie odbędzie się festyn kwiatowy, koncert amatorskich zespołów artystycznych oraz zabawa taneczna. Podczas całej imprezy sobotnio – niedzielnej przeprowadzona zostanie akcja charytatywna na rzecz braci Fabiana i Sebastiana Bartman z Albigowej cierpiących na dziecięce porażenia mózgowe.
 1. Zbiórka kandydatów na ministranta we czwartek o godz. 16.30, dla ministrantów w piątek o godz. 17.00
 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna
 2. Błogosławieństwo dzieci.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  - 01.07.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Dzisiaj I niedziela lipca, niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego dla dzieci i młodzieży po Mszy św. o godz. 9.00, dla starszych po sumie. Popołudniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończy nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.
 1. We wtorek święto św. Tomasza, Apostoła.
 1. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota m-ca lipca. W piątek odwiedziny chorych.
 1. W dniu 4 lipca rozpocznie się 38 Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Można podjąć formę duchowego pielgrzymowania, by w ten sposób wspierać pielgrzymów podążających do stóp Matki Bożej. Istnieje możliwość wsparcia pątników ziemi łańcuckiej, którzy tworzą grupę Św. Urszuli. Na stoliku z prasą znajdują się Karty Duchowego Pielgrzymowania, na których znajdują się szczegóły.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA  - 24.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy obfitych łask Bożych do twórczego i roztropnego wykorzystywania wakacyjnych dni. Pamiętajmy wszyscy o niedzielnej Eucharystii.
 1. Trwa miesiąc czerwiec. Codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku uczczeniu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj o godz. 16.30.
 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie dla wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 1. W piątek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 8.00, 11.00, 17.00  - (nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30). Taca z tego dnia zostanie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 1. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 1. Przyszła niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. Są jeszcze wolne miejsca na dwudniową wycieczkę do Kodnia i Warszawy, w dniach 13 – 14. 07.
 1. Od jutra przystępujemy do wymiany okien w prezbiterium kościoła.
 1. OSP w Albigowej organizuje akcję honorowego oddania krwi. Można będzie oddać krew w sobotę 14 lipca 2018 r., w godzinach: 9.00 – 12.00 w ambulansie przy remizie OSP. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do oddania krwi.
 1. Błogosławieństwo dzieci

 

      

XI NIEDZIELA ZWYKŁA  - 17.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 16.30
 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej ostatnia przed wakacjami katecheza parafialna dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o zabranie ze sobą indeksów formacji chrześcijańskiej.
 1. Spowiedz św. na zakończenie roku szkolnego codziennie przed Mszą św.
 1. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Msza św. we czwartek o godz. 15.00. Zapraszamy dzieci, młodzież , nauczycieli i wszystkich chętnych do wspólne modlitwy dziękczynienia za miniony rok szkolny.
 1. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

X NIEDZIELA ZWYKŁA  - 10.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec. Codziennie po Mszy św. wieczornej litania do NSPJ.
 1. Dzisiaj popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo o godz. 16.30. Zapraszamy do odwiedzenia Pana Jezusa.
 1. W poniedziałek kolejna Nowenna z racji 11 dnia miesiąca, przygotowująca nas do obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 1. We środę (13. 06), po Mszy św. procesja fatimska z odmówieniem różańca. W tym dniu w liturgii czcimy św. Antoniego z Padwy. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie lilii.
 1. Zachęcamy chłopców (szczególnie z klas III SP), do wstępowania w szeregi ministrantów.
 1. Dobiega końca rok szkolny, dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi św.
 1. W sobotę (16. 06), Nowenna do św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.
 1. Ks. bp Stanisław Jamrozek, zaprasza do wzięcia udziału w II Diecezjalnym Spotkaniu Rodzin, które odbędzie się w przyszła niedzielę (17 czerwca), w Jodłówce. Rozpoczęcie o godz. 11.00.
 1. Zapraszamy do udziału w dwudniowej wycieczce do Kodnia i Warszawy (13 – 15. 07. 2018)
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

IX NIEDZIELA ZWYKŁA  - 03.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych codziennie po Mszy św. wieczornej. W czwartek zakończenie oktawy i poświęcenie wianków wraz z błogosławieństwem dzieci.
 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańca świętego. Po sumie procesja wokół kościoła i adoracja popołudniowa. O godz. 16.30 nabożeństwo do NSPJ.
 1. Gościmy w naszej parafii o. Jerzego Wilka OSCam, kamilianina z Madagaskaru.
 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post.
 1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca czerwca.
 1. Serdeczne podziękowania mieszkańcom Honi, Granicy, strażakom OSP oraz całej społeczności naszej Szkoły Podstawowej z Dyrekcją na czele za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało. Wszystkim uczestnikom procesji, w szczególności licznie obecnym dzieciom Bóg zapłać.
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:          

                    wtorek – „Wieczernik” (po Mszy św. wieczornej)

                   środa – zbiórka dla ministrantów kl. IV i V (16.45),                                                                                            po Mszy św. od kl. VI                                   

                   piątek –  Oaza młodzieżowa

 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Bartosz, Antoni Bróż, kawaler, s. Leszka i Barbary, ur. w Łańcucie, zam. w Wysokiej Łańcuckiej oraz Ewelina, Maria Sądej, panna, c. Piotra i Lucyny, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej – zap. I

Jan Rudinek, kawaler, s. Kazimierza i Haliny, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Ewelina, Maria Bytnar, panna, c. Janusza i Ludmiły, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej – zap.

Dawid Próchenka, kawaler, s. Jarosława i Zofii, ur. w Siedlcach, zam. w Dziewulach, par. Zbuczyn oraz Katarzyna Cisek, panna, c. Wiesława i Lucyny, ur. w Rzeszowie, zam. w Albigowej – zap. I

 

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJSWIĘTSZEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.05.2018

 

 1. Dziś w  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres komunii wielkanocnej. Na Mszy św. o godz. 14.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, którego im udzieli Ks. Bp Stanisław Jamrozek. Eucharystii o godz. 17.00 już nie będzie. Od godz. 16.00, na placu przy GOK-u rozpocznie się Parafiada – święto całej parafii. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej miejscowości i gości do wspólnego świętowania z nami tego wydarzenia.
 1. We środę zakończenie nabożeństw majowych. Bóg zapłać wszystkim parafianom za udział w ”majówkach”, dzieciom i młodzieży w szczególności.
 1. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Msze św. w porządku niedzielnym. Po sumie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku procesja uda się w kierunku „Ulicy ciemnej”.

ołtarz I: (tuż za mostem) - Granica     

ołtarz II: (w sąsiedztwie p. sołtysa) - strażacy         

ołtarz III: (przy Szkole Podstawowej) – społeczność szkolna

ołtarz IV: (kapliczka na skrzyżowaniu) - Honie

Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W każdym dniu oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

 1. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca czerwca. Odwiedziny chorych przed południem.
 1. W przyszła niedzielę gościć będziemy na wszystkich Mszach św. o Jerzego – kamilianina, który wygłosi do nas Słowo Boże. Zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. Zachęcamy chętne osoby (w szczególności kobiety), do wzięcia udziały w Prejekcie  „Złoty liść opieki" powstającego w parafii DDPS, które by mogły podjąć pracę jako opiekunki środowiskowe. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie parafii w zakładce "Złoty liść opieki" oraz na ulotkach znajdujących się na stoliku z gazetami.

 7. W Boże Ciało, wieczorna Msza św. za żyjących i zmarłych członków ADŚ

                    środa - zbiórka dla ministrantów powyżej kl. VI (po Mszy św.)

                    piątek – OAZA

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mariusz Kawaliło, kawaler, s. Edwarda i Anny, ur. w Rzeszowie, zam. w Albigowej oraz Angelika, Magdalena Maciejak, panna, c. Adriana i Agnieszki, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej – zap. I

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.05.2018

 

 1. Trwa miesiąc maj. Gorąco zapraszamy do przeżywania nabożeństw majowych, codziennie po Mszy św. wieczornej.
 1. Dziś rocznica święceń Ks. Bpa Stanisława Jamrozka, natomiast jutro rocznica ingresu Ks. Abpa Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.
 1. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu”. Po sumie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja popołudniowa. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30, na które gorąco zapraszamy. Po Mszy św. spotkanie dla Akcji Katolickiej.
 1. W poniedziałek , święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00.
 1. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania do życia w kapłaństwie.
 1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Ze względu na popołudniowe uroczystości w naszej parafii, nie będzie już Mszy św. o godz. 17.00, lecz o godz. 14.00, której przewodniczył będzie Ks. Bp Stanisław Jamrozek. Młodzież nasza przyjmie sakrament bierzmowania. Po Eucharystii w barwnym korowodzie udamy się na plac przy GOK-u, by wziąć udział w Parafiadzie, na którą organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich Parafian oraz Gości.

W programie:

- uroczyste otwarcie

- część artystyczna

- część liturgiczna „majówka” (na placu)

- pokazy

- kuchnia regionalna (tradycyjne albigowskie jadło)

- zakończenie Apelem Jasnogórskim 

 1. Bóg zapłać wszystkim parafianom za zorganizowanie i wspólne przeżywanie Mszy św. o urodzaje przy kapliczkach.
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:          

                           wtorek – „Wieczernik” (po Mszy św. wieczornej)

                           środa – zbiórka dla ministrantów do kl. V (16.45), po Mszy św. od kl. VI

                           czwartek – Krąg DK, im. Św. Jana z Dukli                                           

                           piątek –  Oaza młodzieżowa

 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.05.2018

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii, na sumie dzieci z klas IV SP uroczyście przeżyją swoją I rocznicę Komunii świętej.
 1. Nabożeństwo majowe 0 godz. 16.30. Eucharystia o 17.00, a po niej procesja i różaniec fatimski. Serdecznie zapraszamy.
 1. Jutro uroczystość św. Macieja, apostoła, we środę Święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. 
 1. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  W liturgii kończy się czas paschalny.
 1. Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu, a za tydzień, w sobotę święcenia kapłańskie. W dniach trwającej nowenny do Ducha Świętego modlimy się za tych, którzy będą przyjmować święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do posługi kapłańskiej. Modlitwą otaczamy także naszą młodzież gimnazjalną, która wkrótce przyjmie sakrament bierzmowania.
 1. W najbliższą sobotę (19 maja), jednodniowa pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik. Wyjazd o godz. 6.30 (parking przy kościele). Są jeszcze wolne miejsca.
 1. W tym tygodniu modlić się będziemy o urodzaje przy kapliczkach. Msze św. zostaną odprawione:

- Honie: 15 maja (wtorek) – godz. 19.00

- Granica: 16 maja (środa) – godz. 19.00

- przy Instytucie Sadownictwa (piątek) - godz. 19.00

      8.   We środę spotkanie dla rodzin z KDK, pw. św. JP II. W piątek Oaza (mł.).

VI NIEDZIELA  WIELKANOCY  - 06.05.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj na sumie o godz. 11.00 Uroczystość I Komunii Świętej. Wszystkie dzieci oraz ich rodziny polecajmy Panu Bogu w modlitwie. Przed nami tzw. „Biały Tydzień”. Będziemy dziękować wraz z dziećmi i ich rodzinami za dar i łaskę I spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci dziś do udziału w nabożeństwie majowym o 16.30.
 1. Trwa miesiąc maj. Gorąco zachęcamy wszystkich wiernych do licznego udziału w nabożeństwach majowych, a szczególnie we Mszy św., która jest sprawowana codziennie  o 7.00 oraz 18.00 - po niej majówka.
 1. W poniedziałek, wtorek i we środę przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe). W dniach: 14, 15, 16 maja odprawimy Msze św. przy kapliczkach
 1. We wtorek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka. Osobę Solenizanta otoczmy naszą modlitwą.
 1. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na sumie dzieci z klasy IV SP przeżywać będą swoją I rocznicę Komunii św. Z tej racji jutro po nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców tych dzieci. (próby odbędą się w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.00).
 1. Zmiana tajemnic różańca świętego w przyszłą niedzielę. Po wieczornej Mszy św. procesja i różaniec fatimski…
 1. W dniach: 10 - 12 maja, młodzież z klas III Gimnazjum – kandydaci do sakramentu bierzmowania udadzą się na rekolekcje zamknięte. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Z tej racji nie będzie w tym tygodniu spotkań grup formacyjnych w parafii.

 

 

V NIEDZIELA  WIELKANOCY  - 29.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.       Dziś Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

2.   We wtorek rozpoczynamy  miesiąc maj. Mszę św. na godz. 18.00, a po niej „majówka”. Prosimy o liczny udział w tych maryjnych nabożeństwach szczególnie dzieci. Dla dzieci są przygotowane niespodzianki. Msza św. rano o godz. 7.00. Zachęcamy do podtrzymywania pięknej polskiej tradycji śpiewania litanii przy kapliczkach przydrożnych.

3.      We wtorek (01.05) organizowana jest dla ministrantów jednodniowa wycieczka w Bieszczady. Zostanie odprawiona Msza św. dla uczestników o godz. 6.00, po niej wyjazd. Będzie także Msza św. o godz. 7.00.

5.      We środę nowenna do MBNP. Po najówce spotkanie do "Matek w modlitwie"

6.  We czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Suma o godz. 11.00 z udziałem strażaków, którzy w przededniu patronalnego święta ku czci św. Floriana będą obchodzili swój dzień. Z tej racji Zarząd OSP zaprasza wszystkich druhny i druhów na Mszę św. Prosimy także strażaków z Albigowa – Honie. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe. Jest to ważny dzień dla Kościoła i naszej Ojczyzny.  Udekorujmy na ten miesiąc nasze domy symbolami maryjnymi oraz flagami.

7.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca Ks. abp Adam Szal udziela wiernym diecezji dyspensy od pokarmów mięsnych. Spowiedz św. w piątek od godz. 16.30 (także dla dzieci pierwszokomunijnych wraz z ich rodzinami), dla pozostałych wiernych także. Spowiedz św. dla chorych od 9.00.

8.     Parafia nasza przygotowuje się do Parafialnego Pikniku w ostatnią niedzielę maja. Zapraszamy zelatorów wszystkich grup modlitewno – formacyjnych w naszej parafii na spotkanie organizacyjne po Mszy św. w dniu jutrzejszym.

9.      Klub Seniora w Albigowej zaprasza na wycieczkę do Szydłowa, Kurozwęk i Rytwin w dniu 16. 06 (sobota). Koszt wycieczki od 115 – 135 zł (w zależności od ilości uczestników).

10.   W najbliższą niedzielę w naszej parafii o godz. 11.00 przeżywać będziemy podniosłą uroczystość, dzień I Komunii Świętej dla dzieci z klas III. Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu liturgicznym i otoczmy modlitwą wszystkie dzieci i ich rodziny. Z tej racji zmiana tajemnic różańca św. będzie za tydzień.

11.   Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:           

                           środa – zbiórka ministrantów od kl. VI (po majówce)

                         piątek –  Oaza młodzieżowa

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Piotr Reizer oraz Paulina Ostrowskazap. II                                                                                                                                                               

Krystian Wawrzkowicz oraz Elżbieta Bartmanzap. II  

Sławomir Szponar oraz Anna Grad - zap. II                  

 

IV NIEDZIELA  WIELKANOCY  - 22.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza, to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się tydzień modlitw o Powołania do służby w Kościele. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni Letnie).
 1. W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski. We środę święto św. Marka.
 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik (19 maja).
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:          

                           wtorek – „Wieczernik” (po Mszy św. wieczornej)

                          piątek –  Oaza młodzieżowa

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

 

Piotr Reizer, kawaler, s. Ryszarda i Anny, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz  Paulina Ostrowska, panna, c. Jacka i Anny, ur. w Sanoku, zam. w Nowosielcach – zap. I

                                                                                                                                                               

Krystian Wawrzkowicz, kawaler, s. Andrzeja i Bożeny, ur. w Rzeszowie i tam zamieszkały oraz Elżbieta Bartman, panna, c. Janusza i Agnieszki, ur. w Rzeszowie, zam. w Albigowej – zap. I   

 

Sławomir Szponar, kawaler, s. Stanisława i Anny, ur. w Łańcucie, zam. w Handzlówce oraz  Anna Grad, panna, c. Stanisława i Jadwigi, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej, zap.I                                                                                  

 

III NIEDZIELA  WIELKANOCY  - 15.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Po sumie dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja popołudniowa, którą zakończy nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Zapraszamy do indywidualnej adoracji.
 1. Dziś Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Jest to jednocześnie Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Organizatorzy proponują, by pochylić się tym razem nad Listem św. Pawła Apostoła do Rzymian.
 1. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 1. W poniedziałek Nowenna do św. Jana Pawła II.
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:          

                           niedziela – Akcja Katolicka (18.00)

                           poniedziałek – Krąg DK pw. św. Jana z Dukli (19.00)

                           środa – Krąg DK pw. św. Jana Pawła II (19.30)

                           piątek –  Oaza młodzieżowa

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców, młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania.
 1. W sobotę kolejne spotkanie dla kandydatów do stanu małżeńskiego
 1. Błogosławieństwo dzieci.

II NIEDZIELA  WIELKANOCY  - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO: 08.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, w czasie jego trwania można codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na Terenia Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 1. Po sumie procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem i popołudniowa adoracja, którą zakończy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Z racji tego  wydarzenia liturgicznego będzie nożna przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Deklaracje znajdują się na stoliku z gazetami. Po ich wypełnieniu większą część z modlitwami pozostawiamy dla siebie, mniejszą złożymy jako dar serca w darach ofiarnych na Mszy św.
 2. We wtorek 11.04 - kolejna Nowenna przed 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:          

                            poniedziałek – spotkanie z rodzicami dzieci „komunijnych” (po Mszy św.                                                               wieczornej)

                           wtorek – zbiórka dla ministrantów ze SP

                           piątek – Oaza Młodzieżowa (po Mszy św. wieczornej)          

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej katecheza dla młodzieży gimnazjalnej.
 1. W sobotę kolejne spotkanie z kandydatami do małżeństwa.
 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

 

II NIEDZIELA  WIELKANOCY  - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO: 08.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przeżywamy Niedziela Miłosierdzia Bożego. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, w czasie jego trwania można codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na Terenia Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 1. Po sumie procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem i popołudniowa adoracja, którą zakończy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Z racji tego  wydarzenia liturgicznego będzie nożna przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Deklaracje znajdują się na stoliku z gazetami. Po ich wypełnieniu większą część z modlitwami pozostawiamy dla siebie, mniejszą złożymy jako dar serca w darach ofiarnych na Mszy św.
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:          

                           poniedziałek – spotkanie z rodzicami dzieci „komunijnych” (po Mszy św. wieczornej)

                           wtorek – zbiórka dla ministrantów ze SP

                           piątek – Oaza Młodzieżowa (po Mszy św. wieczornej)        

 

        6. W piątek po Mszy św. wieczornej katecheza dla młodzieży gimnazjalnej.


        7. W sobotę kolejne spotkanie z kandydatami do małżeństwa

 

UROCZYSTOŚĆ  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO : 01.04.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Rozpoczynamy tzw. biały tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Codziennie po Mszy św. wieczornej Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  1. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla „Matek w modlitwie”.
  1. W piątek oaza młodzieżowa.
  1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota m-ca kwietnia. W sobotę różaniec i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, po nim spotkanie dla narzeczonych.
  1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego.

NIEDZIELA  PALMOWA : 25.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową – Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. Msze święte od poniedziałku o godz. 18.00. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, które stanowi szczyt całego roku liturgicznego. Wspomniane trzy dni rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i swój szczyt osiągają w Wigilię Paschalną. Nie są to dni przygotowania do świąt, lecz już świętowaniem Paschy – przejściem Chrystusa ze śmierci do życia.
 1. We środę od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach zamieszkania (także ci z I piątku miesiąca).
 1. Zbiórka ministrantów ze SP we środę o godz. 17.00, dla starszych ministrantów o godz. 18.30.
 1. Czuwanie młodzieży w czwartek i piątek.
 1. Chętnych do służby przy Bożym Grobie zapraszamy dzisiaj w budynku OSP o godz. 18.00.

 

           Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Patryk, Michał Bytnar oraz Mariola, Monika Pawlak, zap. II

                                                                                                                                                          

                                                          TRIDUUM PASCHALNE

 1. WIELKI CZWARTEK.

Rano nie ma Mszy św. Wszyscy kapłani w tym dniu gromadzą się przed południem w Archikatedrze i tam celebrują Mszę Krzyżma. W parafii Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00, którą poprowadzi młodzież.

 

 1. WIELKI PIĄTEK.

Dzień Męki Pańskiej. Jest to jedyny dzień w ciągu roku, w którym nie odprawia się Mszy świętej, tylko sprawuje liturgię tego dnia.  O godz. 14.30 Droga Krzyżowa, po niej rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego wraz z Koronką. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Na zakończenie przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja całonocna. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zachęcamy wszystkich wiernych do adoracji Krzyża.

 

 1. WIELKA SOBOTA.

Jest to dzień, w którym martwe Ciało Pana Jezusa spoczywa w grobie. Zachowujemy w dalszym ciągu post i powagę tego dnia. Liturgia Wigilii Paschalnej a w niej Msza święta która należy już do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego i jest najważniejszą celebracją roku liturgicznego rozpocznie się o godz. 19.00. O godz. 18.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego. Prosimy o przyniesienie do kościoła świec. Po zakończeniu liturgii adoracja do godz. 22.00.

 

Poświęcenie pokarmów:

 

- w kościele: godz. 10.00, 12.00, 14.00

- Honie: godz. 11.00 (przy kapliczce)

- Granica: godz. 11.00 …

- kapliczka w sąsiedztwie p. Ewy Musz: godz. 10.00

- w podwórku p. Albigowskiego: godz. 12.00

 

 1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, pozostałe Msze św: 9.00 oraz 11.00. Po sumie kolejny dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. (nie będzie Mszy św. o godz. 17.00).

 

 1. Zapraszamy wszystkich parafian do adoracji krzyża oraz wspólnotowej i osobistej adoracji Jezusa Chrystusa w ciemnicy, w grobie. Prosimy o przygotowanie i przystrojenie obrazów i chorągwi do procesji.
 1. Nocna adoracja: Wielki Piątek / Sobota:

21.00 – 22.00 – młodzież

22.00 – 23.00 – nauczyciele

23.00 – 24.00 – Akcja Katolicka

24.00 – 01.00 – Domowy Kościół (obydwa Kręgi)

01.00 – 02.00 – „Ruch Matek w modlitwie”

02.00 – 04.00 – członkowie róż Żywego Różańca

04.00 – 05.00 – Apostolstwo Dobrej Śmierci

05.00 – 06.00 – Rada Duszpasterska

06.00 – 07.00 – rodzice

07.00 – 18.00 – pozostali wierni

             DOM DZIENNEGO POBYTU SENIORA W ALBIGOWEJ

 

Zapraszamy mieszkańców gminy Łańcut, którzy ukończyli 60 rok życia, są osobami niesamodzielnymi, z niepełnosprawnościami, wymagającymi opieki, do uczestnictwa w projekcie unijnym Złoty liść opieki , który realizuje nasza parafia w partnerstwie z Podkarpacką Fundacją Rozwoju Regionalnego. Usługi, które oferujemy, będą świadczone od czerwca tego roku w miejscu zamieszkania osoby starszej i jej najbliższym otoczeniu. Usługi są całkowicie bezpłatne dla osób, których dochód nie przekracza dla osoby samotnie gospodarującej – do 951,00 zł lub dla osoby w rodzinie – do 771,00 zł. Wszyscy pozostali uiszczają opłatę comiesięczną w wysokości zaledwie 10 zł brutto.

 

                                 USŁUGI OPIEKUŃCZE  

 

będą obejmowały:

- pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych

- opiekę higieniczną    

- pielęgnację zaleconą przez lekarza    

- zapewnienie kontaktu z otoczeniem   

Każda z osób zostanie objęta średnio 2h dziennie przez 7 dni w tygodniu przez 24 miesiące. Usługi będą świadczone przez wykwalifikowanego opiekuna – czyli osobę posiadająca kwalifikacje do wykonywania jednego z zawodów: opiekun środowiskowy, asystent osoby niepełnosprawnej, pielęgniarz, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, opiekun kwalifikowany w domu pomocy.

                               

                       SPECJALISTYCZNE USŁUGI OPIEKUŃCZE.

będą obejmowały:

- pielęgnację jako wspieranie prowadzenia leczenia w tym: pomoc w dostępie do świadczeń zdrowotnych,

- uzgadnianie i pilnowanie terminów wizyt lekarskich, pomoc w zakupie lub w zamawianiu leków w aptece,

- pilnowanie przyjmowania leków, pomoc w dotarciu do placówek służby zdrowia

- rehabilitacje fizyczna i usprawnienie zaburzonych funkcji organizmu osób wymagających takiej formy wsparcia. Uczestnikowi zostanie

zapewnione wsparcie w formie rehabilitanta i fizjoterapeuty.

Każda z osób zostanie objęta średnio 1 godz. dziennie przez 7 dni w tygodniu  przez 24 miesiące.

Do realizacji zadania zatrudnionych zostanie odpowiednio wykwalifikowanych specjalistyczny opiekun – osoba posiadające kwalifikacje do wykonywania zawodów: pracownika socjalnego, psychologa, pedagoga, logopedy, terapeuty zajęciowego, pielęgniarki, asystenta osoby niepełnosprawnej, opiekunki środowiskowej, specjalisty   w zakresie rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuty.

 

                                SĄSIEDZKIE USŁUGI OPIEKUŃCZE 

 

Będą obejmowały wspieranie osoby niesamodzielnej i pomoc w podstawowych   czynnościach domowych takich, jak:

- pomoc w dokonywaniu zakupów

- pomoc w przygotowywaniu i podawaniu posiłków

- pomoc w wykonywaniu prac porządkowych w gospodarstwie domowym

- pomoc w praniu bielizny i odzieży

- pomoc w uiszczaniu opłat, w dotarciu do lekarzy, placówek i urzędów, towarzyszenie na spacerach

- informowanie rodziny lub właściwych służb o pogorszeniu stanu zdrowia

  Lub sytuacjach kryzysowych

- odwiedziny w szpitalu

 

Każda z osób zostanie objęta średnio 1 h usług  7 dni w tygodniu

przez okres 24 m.

Usługi będą świadczone przez sąsiedzkich opiekunów – może być to osoba zaufana, zdolna do pracy na rzecz osoby niesamodzielnej i pozostająca w codziennym kontakcie z podopiecznym.

 

                                              TELEOPIEKA

 

Teleopieka jest usługą dającą możliwość całodobowego wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpośrednich zagrożeń(np. nagłe zasłabnięcie, upadek).

Teleopieka będzie wykorzystywała innowacyjne technologie oparte na współdziałaniu ze sobą 3 elementów: osobistego nadajnika (opaski) noszonego przez podopiecznego na przegubie ręki, terminala (smartfon wyposażony w duże, czytelne klawisze, mikrofon i głośnik umożliwiający komunikację głosową) umożliwiającego kontakt z Operatorem  Centrum Monitoringu. Centrum Monitoringu będzie działało w trybie 24 godziny na dobę przez cały okres usługi i jego głównym celem będzie prowadzenie zdalnego elektronicznego nadzoru nad stanem zdrowia uczestnika. Ponadto zarówno w domu podopiecznego jak i w Centrum Monitoringu podstawowe znaczenie będzie miał „czerwony przycisk SOS”, którego wciśnięcie włączy alarm odbierany w Centrum Monitoringu w celu zastosowania interwencji zgodnie z procedurą– nawiązania kontaktu z osobą wzywającą pomocy i powiadomieniu kolejno sąsiadów oraz bliskich celem sprawdzenia sytuacji oraz wezwanie w razie potrzeby odpowiednich służb ratunkowych: pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, policji. W ramach zadania w domu uczestnika zainstalowane zostaną czujki dymu czadu.”

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 Niedziela Wielkiego Postu  18.03.2018

 

 1. Dziś popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale o godz. 16.15 z kazaniem pasyjnym. Po Mszy wieczornej spotkanie członków Akcji Katolickiej.
 1. W poniedziałek (19.03), przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Modlimy się szczególnie za ojców. Jest to dzień imienin ks. abpa Seniora Józefa Michalika oraz Ojca Św. Seniora Benedykta XVI. Solenizantów polecamy w modlitwie. Msza św. wieczorna za żyjących i zmarłych członków ADŚ. Przed Mszą św. różaniec do Matki Bożej Bolesnej.
 1. We wtorek (20.03), o godz. 18.00, w budynku plebanii odbędzie się spotkanie członków Rady Duszpasterskiej.
 1. We środę (21.03), w naszej parafii odbędzie się spowiedz przedświąteczna.                              Godziny: 9 – 11.30 oraz 15.00 – 18.00 (przerwa 16.30 – 17.00).
 1. Ze względu na rozpoczynające się w tym tygodniu spowiedzi dekanalne. Z tej racji wyjątkowo Msze św. we środe, czwartek i sobotę zostaną odprawione o godz. 18.00.

      W sobotę Kurs Przedmałżeński ok. 18.30

 1. W najbliższy piątek (23.03), Msza św. o godz. 17.00, po niej Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy.
 1. Przyszła niedziela jest Niedzilą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. W czasie każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia palm. W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego grobu.
 1.  Został już przywieziony do naszego kościoła nowy marmurowy ołtarz wraz z ambonką. Ofiarodawcom raz jeszcze składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:          

                           wtorek – Krąg DK im. Św. Jana z Dukli (godz. 19.00)

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Patryk, Michał Bytnar, kawaler, s. Andrzeja i Teresy, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Mariola, Monika Pawlak, panna, c. Zbigniewa i Urszuli, ur. w Rzeszowie, zam. w Głuchowie,          zap. I

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela Wielkiego Postu  11.03.2018

 

 1. W naszej Parafii trwają rekolekcje wielkopostne. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja popołudniowa i Gorzkie Żale o 16.15 połączone z Nowenną przed Uroczystością św. Józefa. Na Mszy św. o godz. 17.00 zakończenie rekolekcji.
 1. Codziennie po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Józefa.
 1. W piątki Droga Krzyżowa o 16.30 oraz o 19.00. Gorąco zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach pasyjnych.
 1. Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości będzie miała miejsce w piątek przed Niedzielą Palmową.
 1. We wtorek (13 marca), przypada V rocznica wyboru papieża Franciszka.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.
 1. Centrum Kultury Gminy Łańcut oraz Ośrodek Kultury w Albigowej zapraszają na wystawę i kiermasz sztuki i rękodzieła pn. „Tradycje Wielkanocne”. Wystawa będzie czynna w dniach: 16 – 18. 03. 2018 (godz. 8.30 – 18.00 w Ośrodku Kultury w Albigowej).
 1. W dalszym ciągu można jeszcze nabyć świąteczne kartki wykonane przez nasze dzieci.
 1. Spotkania grup modlitewnych w najbliższym tygodniu:

        wtorek – „Wieczernik” (19.30)

        środa – zbiórka dla wszystkich ministrantów (16.00)

        środa – dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych (po Mszy św. wieczornej)

        środa – Krąg DK im. Św. Jana Pawła II

        czwartek – ODB (15.00)

                             Schola młodzieżowa (18.00) 

 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 Niedziela Wielkiego Postu  04.03.2018

 

 1. Dziś niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie Gorzkie Żale o 16.15 z kazaniem pasyjnym.
 1. W czwartek 8 marca na Mszy św. o godz. 17.00 rozpoczną się w naszej wspólnocie Rekolekcje Parafialne połączone ze szkolnymi. Tym razem będzie je prowadził Ks. dr. Roman Froń. Gorąco zachęcamy i zapraszamy wszystkich Parafian do pięknego przeżycia tych dni poprzez szczególną modlitwę i udział w praktykach rekolekcyjnych. W tym też dniu szczególnie modlimy się w intencji kobiet.
 1. W tym tygodniu z racji trwających Rekolekcji Parafialnych ulegną zmianie godziny niektórych Mszy św. oraz nabożeństw.
 1. Kolejne spotkanie dla kandydatów do sakramentu małżeństwa odbędzie się w sobotę po Mszy św. wieczornej w ramach katechezy dla młodzieży. Zapraszamy.
 1. Dziś można nabyć świece oraz świąteczne kartki wykonane przez uczniów z naszej SP oraz nauczycieli i ich opiekunów. Fundusze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.
 1. Taca z dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 1. Spotkania grup modlitewnych w najbliższym tygodniu:

        wtorek – „Wieczernik” (po Mszy św. wieczornej)

        środa - "Ruch Matek w Modlitwie" (po Mszy św. wieczornej)

        piątek – OAZA młodzieżowa (po Mszy św. wieczornej)

  

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Kamil, Ryszard Międlar oraz Dominika, Teresa Rudka, zap. II

 

 

 

PROGRAM  REKOLEKCJI  WIELKOPOSTNYCH.     8 - 11. 03. 2018

 

08.03 Czwartek  

 

17.00 – Msza św. z nauką ogólną.

 

----------------------------------------------------------------------------

 

09.03 Piątek

 

  7.30 - Droga Krzyżowa dla wszystkich

 

  8.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.

 

10.00 - Droga Krzyżowa dla dzieci ze SP

 

10.30 - Msza św. z nauką dla dzieci ze SP

 

16.30 – Droga Krzyżowa dla wszystkich

 

17.00 – Msza św. z nauką. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

 

---------------------------------------------------------------------------

 

10.03 Sobota

 

  8.00 - Msza św. z nauką ogólną.

 

10.00 - Msza św. z nauką dla dzieci ze SP

 

17.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną, po niej spotkanie dla młodzieży (młodzież ucząca się, pracująca, studiująca oraz uczestnicy Kursu Przedmałżeńskiego)

 

---------------------------------------------------------------------------

 

11.03 Niedziela

 

  7.30 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

 

  9.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

 

11.00 - Msza św. (suma) z nauką rekolekcyjną – popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu

 

16.15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

17.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną  na zakończenie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 Niedziela Wielkiego Postu  25.02.2018

 

 1. Dziś po południu Gorzkie Żale o godz. 16.15 z kazaniem pasyjnym. Następnie Eucharystia o 17.00.
 1. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30 oraz o 19.00. Gorąco zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach pasyjnych.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. Spowiedz św. w czwartek dla dzieci i młodzieży szkolnej od godz. 16.30. W piątek od godz. 16.00 dla pozostałych parafian. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00.
 1. W piątek po Mszy św. w kościele katecheza parafialna dla kandydatów przed bierzmowaniem.
 1. W sobotę po Mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.  Wynagradzać będziemy za kolejne zniewagi i bluźnierstwa, które ranią Niepokalane Serce Maryi.
 1. Kolejne spotkanie Kursu Przedmałżeńskiego odbędzie się w sobotę po nabożeństwie, ok. godz. 18.15.
 1. Przyszła niedziela adoracyjna. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na misje AD Gentes.
 1. W tym tygodniu zostanie przywieziony do naszej śwątyni nowy ołtarz marmurowy, a po remoncie presbiterium zostanie usytuowany na swoim miejscu.
 1. W przyszłą niedzielę „Caritas” parafialna będzie rozprowadzała świece jako cegiełki na przedświąteczną pomoc charytatywną dla ubogich rodzin w naszej parafii. Zostały także przygotowane przez uczniów i ich opiekunów ze SP piękne okolicznościowe kartki świąteczne z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację chorych chłopców z naszej parafii. Prosimy o wsparcie tych pięknych inicjatyw.
 1. Spotkania grup modlitewnych w najbliższym tygodniu:

        wtorek – „Wieczernik” (po Mszy św. wieczornej)

        wtorek – zbiórka dla ministrantów ze SP (16.00)

        czwartek – ODB (15.30)

        piątek – OAZA w ramach Drogi Krzyżowej

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Drewniak Jadwiga

+ Świątek Adam

+ Rokosz Wacław

Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie...

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Kamil, Ryszard Międlar, kawaler, s. Ryszarda i Bogusławy, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Dominika, Teresa Rudka, panna c. Krzysztofa i Agnieszki, ur. w Rzeszowie, zam. w Siedliskach k/Rzeszow, zap. I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1 Niedziela Wielkiego Postu  18.02.2018

 

 

 1. Dziś popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie Gorzkie Żale o 16.15 z kazaniem pasyjnym. Eucharystia o 17.00. Po niej spotkanie Akcji Katolickiej.
 1. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o 16.30 oraz 19.00. Gorąco zachęcamy do brania udziału w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych. Prośbę tę kierujemy szczególnie pod adresem dzieci i młodzieży.
 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 8 -11.03.2018. Poprowadzi je ks. dr Roman Froń.
 1. Zapraszamy młodzież do brania udziału w trwającym Kursie Przedmałżeńskim. Spotkania odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św. w kościele.
 1. We czwartek Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W modlitwie pamiętajmy o Ojcu Świętym Benedykcie.
 1. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.
 1. Spotkania grup modlitewnych w najbliższym tygodniu:

       poniedziałek - Króg DK pw. św. Jana z Dukli

       wtorek - "Wieczernik" (godz. 19.00)

       środa – Krąg DK pw. św Jana Pawła II

       piątek - OAZA (w ramach DK)

 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mariusz, Józef Kuźniar oraz Joanna, Anna Chudzik, zap. II

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 niedziela zwykła  11.02.2018

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jest to szczególna okazja, by wspomóc ludzi chorych naszą modlitwą i otwartym chrześcijańskim sercem. W czasie Mszy św. o godz. 17.00 chorzy i starsi otrzymają sakrament namaszczenia. Wcześniej, o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo w intencji Ojczyzny. W ten sposób rozpoczniemy dziewięciomiesięczną nowennę, która nas dobrze przygotuje do przeżywania setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Trzeźwości. Kościół zachęca do abstynencji i modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.
 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa.  Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę,  pokutne uczynki i czynną miłość do blizniego przygotować się będziemy do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia), i post ilościowy (od 18 do 60 roku życia). Mimi tego przepisu rodzice jednak winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty (Kan. 1252). Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 1. Msze św. we Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
 1. W piątek (16.02), po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II, następnie po niej spotkanie do rodziców młodzieży z klas III G, kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 1. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 16.30 oraz o godz. 20.00 (prowadzona młodzież). W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 16.15, następnie Msza Św. o 17.00. Za udział w Drodze Krzyżowej można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. W przyszłą niedziele, na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie i rozdanie książeczek dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla członków Akcji Katolickiej. W tym dniu kolejna składka inwestycyjna.
 1. W sobotę, po Mszy św. wieczornej rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego dla narzeczonych. Spotkania będą się odbywały o godz. 17.30 co sobotę. Zapraszamy wszystkich chętnych kandydatów do stanu małżeńskiego, którzy do tej pory nie skorzystali z takiego przygotowania.

11.  Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                    poniedziałek – zbiórka dla wszystkich ministrantów (godz. 16.00)

                    wtorek – „Wieczernik” (po Mszy św. wieczornej)

                    czwartek – ODB (godz. 15.30), oraz próba scholi (godz. 18.00),                                                                  zapraszamy osoby z talentem muzycznym do animowania                                                     nabożeństw pasyjnych 

                    piątek – OAZA młodzieżowa (po Mszy św. wieczornej)

 1. Błogosławieństwo dzieci…

 

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mariusz, Józef Kuźniar, kawaler, s. Andrzeja i Krystyny Jarosz, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Joanna, Anna Chudzik, panna c. Leszka i Haliny Bendyk, ur. w Rzeszowie, zam. w Przeworsku, zap. I

 

Dominik, Michał Siuta oraz Maja, Magdalena Szpunar , zap. II

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 niedziela zwykła  04.02.2018

 

1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 16.30, którą zakończy nabożeństwo różańcowe. Następnie Eucharystia o 17.00. Zapraszamy.

 

2. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty. Tradycją jest, że w tym dniu błogosławimy chleb, wodę i sól. 

 

3. We środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MBNP, po niej spotkanie dla „Ruchu Matek w Modlitwie”.

 

4. za tydzień w niedzielę przypada wspomnienie MB z Lourdes - Światowy dzień Chorego. Zapraszamy osoby starsze i chore na wieczorną Mszę św. na godz. 17.00, która będzie połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

 

5. Także w najbliższą niedzielę o godz. 16.30, w 11 dniu m-ca , odpowiadając na propozycję Księdza Arcybiskupa Adama Szala, zostanie odprawione specjalne nabożeństwo za Ojczyznę, rozpoczynające Nowennę przed 100 rocznicą uzyskania przez Polskę Niepodległości. Goraco zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach liturgiczno - patriotycznych.

 

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Dominik, Michał Siuta, kawaler, s. Lesława i Marii Sadowskiej, ur. w Łańcucie, zam. w Kosinie oraz Maja, Magdalena Szpunar c. Jacka i Ewy Bartman, ur. w Łańcucie, zam. w Białobrzegach, zap. I

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 niedziela zwykła  28.01.2018

 

 1. Rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieci i wszystkich pracowników Oświaty polecamy Panu Bogu w modlitwie, by ten czas upłynął nam twórczo i bezpiecznie, pamiętając o Bogu.
 1. W piątek (2.02), Święto Ofiarowania Pańskiego, w tym dniu święcimy gromnice. Msze św. w godzinach: 7.00, 9.00 oraz 17.00. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą obejmujemy wszystkie siostry zakonne. Pamiętajmy szczególnie w modlitwie w tym dniu o siostrach zakonnych pochodzących z naszej parafii. Taca zostanie przekazana na zakony klauzurowe w naszej Archidiecezji. Ks. Abp Metropolita Adam Szal udziela wiernym Archidiecezji dyspensy od pokarmów mięsnych. W zakrystii są do nabycia świece.
 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. W piątek pół godz. przed każdą Mszy św. spowiedź św. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nim zapraszamy do kolędowania z udziałem dzieci i młodzieży, które przygotowała i poprowadzi Paulina Głuszek.
 1. W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Błażeja. Tradycją jest, że w tym dniu święcimy jabłka. Po Mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.  Wynagradzać będziemy za kolejne zniewagi i bluźnierstwa, które ranią Niepokalane Serce Maryi.
 1. W najbliższą sobotę 03.02, serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci (także opiekunów), na wycieczkę - spacer do parafialnego lasu. Zbiórka na parkingu przy kościele o godz. 9.00.
 1. Dobiegła końca wizyta duszpasterska, zwaną "Kolędą". Wszystkim Parafianom składamy gorące i z serca płynące Bóg zapłać za tegoroczne spotkania kolędowe.
 1. Od I soboty Wielkiego Postu (oraz przez szereg kolejnych), w naszej Parafii będzie się odbywał Kurs Przedmałżeński dla kandydatów do stanu małżeńskiego. Zainteresowanych prosimy już o zgłaszanie się i zapisywanie na listę. 

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

     + Anna Bik

     Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 niedziela zwykła  21.01.2018

 

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa adoracja do 16.30, następnie nabożeństwo i Eucharystia.
 1. Ze względu na sobotni opłatek (13.01), dzisiaj nie będzie spotkania Akcji Katolickiej.
 1. Spotkania grup w obecnym tygodniu:

                    piątek – zbiórka dla wszystkich ministrantów (godz. 16.30)

                    piątek – spotkanie dla rodziców dzieci „komunijnych” (po Mszy św.                                                   wieczornej)

                    sobota – dla Gimnazjum kl: II – III oraz SP kl. VII

 1. We zwartek Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 1. Ośrodek Kultury w Albigowej informuje, że ze względu na dużą nieobecność chorobową występujących artystów, Koncert Noworoczny zaplanowany na dzisiejszą niedzielę (21,01. 2018), zostaje odwołany. Organizatorzy serdecznie przepraszają.
 1. Błogosławieństwo dzieci…

 

     W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

     + Jadwiga Kluz

     + Marian Kuźniar

     Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

 ------------------------------------

 

Wizyta kolędowa w tym tygodniu:

 

Ks. proboszcz

- poniedziałek: 22.01, (od godz. 14.00 - 20,00), od sklepu w kierunku Handzlówki 

- wtorek, środa: 23, 24.01 (od godz. 14.00 - 20.00, z przerwą na wieczorną Mszę św.), cd. w kier Handzlówki

- czwartek 

 

Ks. wikariusz

- poniedziałek: 22.01 (od godz. 14.00 - 20.00, z przerwą na wieczorną Mszę św.), od p. Janusza Reizera

- wtorek, środa, czwartek: 23, 24, 25.01 (od godz. 15.00 - 20.00), "Granica" - od strony Husowa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE2 niedziela zwykła  14.01.2018

 

 

 1. Dzisiaj o godz. 13.00 autokarowy wyjazd dzieci do ruchomej szopki w Błażowej. Są jeszcze wolne miejsca. Prosimy zgłaszać dzieci w zakrystii.

2. We czwartek, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. W piątek, 19 stycznia, liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej Archidiecezji.

4. Centrum Kultury Gminy Łańcut oraz Ośrodek Kultury w Albigowej zapraszają na Koncert Noworoczny, w dniu 21.01.2018 – godz. 15.00, który odbędzie się w Ośrodku Kultury w Albigowej. Wstęp wolny.

5. Składam serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom wczorajszego Spotkania Opłatkowego : P. Tadeuszowi Rogowskiemu, P. dyr. Adamowi Hołemu i P. w-ce dyr. Agacie Falger oraz paniom z KGW, a także miejscowym strażakom. Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

7. Dzisiejsze spotkanie Kręgów DK rozpocznie się w sali na plebanii o godz.  14.30. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny DK.

8. We wtorek po Mszy św. Nowenna do Św. Jana Pawła II

 

                  NIEDZIELA  CHRZTU  PAŃSKIEGO

        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 07.01.2018

 

 1. Wraz z dzisiejszym dniem kończymy w liturgii Okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
 1. Dzisiejsza składka zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 1. W najbliższą sobotę 13.01. 2018 w naszej parafii odbędzie się Archidiecezjalny Opłatek Akcji Katolickiej.

Program spotkania:

 9.00         -  podejmowanie gości

 9.30         -  rozpoczęcie spotkania

11.15            -  koncert kolęd w wykonaniu Chóru Nicolas z Kraczkowej

12.00         - Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala, Metropolity       Przemyskiego

13.15           -  przejście do szkoły (opłatek)

13.30         - obiad

 1. Błogosławieństwo dzieci.

NIEDZIELA  W  OKTAWIE  NARODZENIA  PAŃSKIEGO

                     ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 31.12.2017

 

 1. Dzisiejsza ostatnia niedziela i jednocześnie ostatni dzień Roku Pańskiego 2017 jest Niedzielą Świętej rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.  Przed każdą Mszą św. zapraszamy do wspólnego kolędowania. Po południu Msza św. o godz. 16.00, po niej nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za udział w tym nabożeństwie  i odmówienie lub odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu liturgicznym.
 1. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2018. Jest to zarazem światowy Dzień Pokoju. Porządek niedzielny Mszy świętych.
 1. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca stycznia. W piątek przed południem odwiedziny chorych.
 1. We środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej formacyjne spotkanie wspólnoty „Ruchu Matek w Modlitwe”.
 1. W sobotę 6 stycznia – Uroczystość Objawienia PańskiegoMsze św. do południa w porządku niedzielnym. Popołudniowa Eucharystia o godz. 15.00, gdyż po niej (ok. 16.15), odbędzie parafialne spotkanie opłatkowe w Ośrodku Kultury w Albigowej. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Z racji pierwszej soboty miesiąca i trwających Nabożeństw Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, po sumie zostanie odprawione kolejne nabożeństwo.
 1. W niedzielę, Święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia.
 1. W Nowy Rok zostanie podany dalszy porządek wizyty kolędowej. Na czas trwania wizyty duszpasterskiej odwołane zostają spotkania grup formacyjnych.

IV  NIEDZIELA  ADWENTU : 24.12.2017 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przypada dzień imienin ks. Abpa Adama Szala. Modlitwą otaczajmy Osobę i posługę Czcigodnego Solenizanta.
 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pana Jezusa. Wieczorem tradycyjnie zasiądziemy do stołu wigilijnego i połamiemy się opłatkiem. Z tej racji nie będzie już Mszy św. o godz. 17.00. Gorąco zachęcamy, by temu wydarzeniu sprzyjała głęboka atmosfera życzliwości i modlitwy. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą, czytaniem Pisma św. (Łk 2,1-14) i śpiewem kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św., zwaną „Pasterką”.
 1. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie  w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”. Zachęcamy do pięknego, rodzinnego świętowania. Mszy św. popołudniowej o 17.00 nie będzie. 
 1. We wtorek, Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Niedzielny porządek Mszy św.  Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa pod zasiew. Na Mszy św. o godz. 9.00, rozesłanie Kolędników Misyjnych.
 1. We środę Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej (godz. 17.00), błogosławieństwo wina.
 1. W czwartek,  Święto Świętych Młodzianków. Po Mszy św. błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 całe rodziny. Prosić będziemy Rodzinę Nazaretańską o liczne łaski dla rodzin z naszej Parafii.
 1. W piątek, mimo oktawy Narodzenia Pańskiego, obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych; tylko pierwszy i ósmy dzień to uroczystość, pozostałe mają charakter święta.
 1. W niedzielę, 31. XII, zakończenie Roku Pańskiego 2017. Msza św. o godz. 16.00, po niej nabożeństwo dziękczynne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za udział w tym nabożeństwie i odmówienie lub odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Program wizyty kolędowej zostanie podany w ogłoszeniach w święto Św. Szczepana.

III  NIEDZIELA  ADWENTU : 17.12.2017 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejszą niedzielą (17.XII), wchodzimy w drugą część bezpośredniego przygotowania się do Uroczystości Bożego Narodzenia. Popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo o 16.30, a po nim Eucharystia. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji katolickiej.
 1. Spowiedz przedświąteczna w naszej parafii będzie miała miejsce w dniu jutrzejszym (poniedziałek 18.12.2017), w godzinach: 9.30 – 11.30 oraz 15.00 – 18.00 (przerwa: 16.30 - 17.00). Zachęcamy do dobrej spowiedzi św.
 1. Z racji rozpoczynających się w tym tygodniu spowiedzi świętych w parafiach naszego dekanatu, Msze św. roratnie w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 18.00.
 1. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni), prosić będziemy Boga o Jego łaskę dla rodzin naszej parafii o chrześcijański wymiar na czas przygotowania i przeżywania zbliżających się świąt.
 1. W sobotę 23. XII, przypada rocznica święceń biskupich, a w niedzielę dzień imienin Ks. Abpa Adama Szala. Osobę naszego Arcypasterza polecamy w modlitwie Panu Bogu.
 1. W najbliższą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Po południu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. gdyż o tej porze wszyscy zasiądziemy do wigilijnego stołu w oczekiwaniu ponownego przeżywania Pamiątki Bożego Narodzenia. Niech temu wydarzeniu sprzyja głęboka atmosfera życzliwości i modlitwy. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą, czytaniem Pisma św. (Łk 2,1-14) i śpiewem kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św., zwaną „Pasterką”.
 1. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece na stół wigilijny.  
 1. Po Mszy św. zapraszamy wszystkie dzieci do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo.

 

 

 

                II  NIEDZIELA  ADWENTU : 10.12.2017 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na jego potrzeby.
 1. Msze św. w tygodniu: rano 7.00, wieczorem roraty o godz. 17.00. Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w tych Mszach św., szczególnie dzieci i młodzież gimnazjalną (kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania).
 1. Można nabywać świece na stół wigilijny w cenie 5 zł. 
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:

                    poniedziałek – Krąg D.K. im, św. Jana z Dukli (godz. 19.00)

                    wtorek – „Wieczernik” (godz. 19)

                    środa - Krąg D.K. im. św. Jana Pawła II (godz. 19.30)

                    środa – zbiórka dla ministrantów ze SP (godz. 15.45)

                                   dla ministrantów z Gimn, i Szk. Śr. (po roratach)

                    czwartek - Rada Duszpasterska (18.00)

                    piątek – OAZA młodzieżowa

                    Sobota – ODB

 1. Spowiedź św. adwentowa w naszej Parafii odbędzie się w poniedziałek (18.XII). W tym samym dniu odwiedzimy chorych parafian. Można w zakrystii zgłaszać chorych.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku              + Marię Drewniak. Jutro o godz. 14.00 pożegnamy + Wiesława Rogowskiego. Polecamy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

I  NIEDZIELA  ADWENTU : 02.12.2017 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. W liturgii Kościoła dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Tym samym nowy rok duszpasterski 2017/2018. Praca duszpasterska w tym roku będzie się skupiała wokół hasła: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią o  godz. 17.00.
 1. Zmiana tajemnic różańca świętego po Mszach św. o godz. 9.00 oraz po sumie. Zapraszamy dziś na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu, następnie nabożeństwo o godz. 16.30, a po nim Msza święta.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek m-ca grudnia. We środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy
 1. We środę do naszej parafii przybędzie Św. Mikołaj. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie zechce się spotkać z dziećmi. Rodziców prosimy o kontakt ze św. Mikołajem. Jego biuro będzie czynne dziś i jutro po każdej Mszy św. w zakrystii naszego kościoła.
 1. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie obowiązuje post. Msze św. o godz. 7.00 oraz 17.00
 1. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny w cenie 5 zł.  Przy tej okazji w imieniu parafialnej Caritas zachęcam do złożenia nieco większej ofiary na świąteczne paczki dla ubogich naszych parafian.
 1. Za tydzień dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Oprócz modlitwy, tradycyjnie odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc tym Kościołom.
 1. Ośrodek Kultury w Albigowej zaprasza na wystawę i kiermasz pn. „Czas Bożego Narodzenia”. Wystawa będzie czynna w dniach: 8 – 10 grudnia 2017 r. w godzinach: 8.30 – 18.00.
 1. Spotkania dla grup modlitewnych w obecnym tygodniu:

- czwartek – Ruch Matek w Modlitwie

- piątek – OAZA młodzieżowa

- sobota – ODB

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  26.11.2017

 

 

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tej modlitwy można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 16.30 nabożeństwo wypominkowe.
 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą dzisiaj przeżywamy jest dniem patronalnym Akcji Katolickiej. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie członków AK .
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Msze św. codziennie o godz. 7.00 i Roraty o godz. 17.00. Gorąco zapraszamy Parafian do udziału w tym wydarzeniu liturgicznym. Dzieci zapraszamy z lampionami. Na każdy dzień przygotowane są dla dzieci niespodzianki.
 1. We czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.
 1. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca grudnia. Przed południem odwiedziny chorych. Spowiedz św. w piątek od 16.00. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci NSPJ.
 1. Pan organista od jutra rozpocznie roznoszenie opłatków: w poniedziałek - Honie, wtorek – Granica, w pozostałe dni pozostali mieszkańcy. Jeżeli ktoś by potrzebował opłatki wcześniej, można je otrzymać w niedziele po każdej Mszy św. w chórze kościoła.
 1. W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące wspólnoty modlitewne:

- „Wieczernik” – wtorek: 19.00

-  zbiórka dla ministrantów ze SP – środa 16.00

- „Oaza” młodzieżowa: piątek po nabożeństwie

-  ODB. – sobota: 15.30

      9. We środę po Mszy św. wieczornej odbedzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które             w tym roku szkolnym mają przystąpić do I spowiedzi i Komunii św.

     10.W przyszłą niedzielę w parafii gościć będziemy alumna WSD w Przemyślu.

 

 Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

 

Mikołaj Pysz oraz Ilona Cebulak, zap. II

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 33 niedziela zwykła  19.11.2017

 

 

 1. Dzisiaj popołudniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do nabożeństwa wypominkowego o 16.30.
 1. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to ostatnia niedziela kończącego się Roku Liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Idzcie i głoście”.
 1. W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące wspólnoty modlitewne:

- Krąg D.K. pw. Sw. Jana z Dukli – poniedziałek 19.00

 1. We wtorek liturgiczne wspomnienie Ofiarowania NMP.
 1. Zakupiono 5 kolejnych piwnic na nowy cmentarz.
 1. W sobotę po nabożeństwie wypominkowym kolejne miesięczne spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej. Serdecznie zapraszamy!
 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace inwestycyjne, zaś w przyszłą niedzielę na pomoc dla Domu Księży Emerytów „Emaus” w Korczynie.
 1. Błogosławieństwo dzieci…

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mikołaj Pysz kawaler, s. Jerzego i Aleksandry Reizer, ur. w Rzeszowie, zam. w Albigowej oraz Ilona Cebulak, c. Piotra i Danuty Skiba, ur. w Łańcucie, zam. w Białobrzegach, zap. I

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 32 niedziela zwykła  12.11.2017

 

 

 1. Dzisiaj nabożeństwo wspominkowe o godz. 16.30 a po nim Msza św. o 17.00
 1. Codziennie Msze św. o godz. 7.00 oraz 17.00. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo wypominkowe.
 1. W czwartek Nowenna do św. Jana Pawła II, następnie ucałowanie relikwii.
 1. W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące wspólnoty modlitewne:

- „Wieczernik” – wtorek: 19.00

-  zbiórka dla wszystkich ministrantów kl. IV – V – środa 16.00

- „Oaza” młodzieżowa: piątek po nabożeństwie wypominkowym

-  O.D.B. – sobota

- Krąg D.K. pw. Sw. Jana Pawła II – środa 19.3o

 1. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna na zbliżające się prace przy renowacji naszej świątyni.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

Dzisiaj jest

niedziela,
22 lipca 2018

(203. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Niedziela, XVI Tydzień zwykły
Rok B, II
Szesnasta Niedziela zwykła

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
2959969