OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  34 Niedziela zw.23.11.2014

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

1.      Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, to także święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Módlmy się o ich rozwój liczebny i wzrost duchowy. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu: „O Jezu najsłodszy”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po południu o godz. 16.30, nabożeństwo za zmarłych.

 

2.      W tygodniu Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 17.00.

 

3.      poniedziałek (24 XI), po Mszy Świętej wieczornej spotkanie ministrantów.

 

4.      W środę (26 XI), o godz. 19.00, spotkanie Kręgu Domowego Kościoła św. Jana Pawła II.

 

5.      W piątek (28 XI), po nabożeństwie wieczornym spotkanie Oazy.

 

6.      W sobotę (29 XI), o godz. 15.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

7.      W przyszłą niedzielę (30 XI), rozpoczyna się Adwent. Msze Święte jak zwykle. W Husowie odpust o godz. 11.00.

 

8.      Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli w trzecią niedzielę ofiary na potrzeby parafii - zebraliśmy 4.810zł.

 

9.      Już tradycyjnie, tak jak w latach ubiegłych, CARITAS Archidiecezji Przemyskiej przygotowała na Święta Bożego Narodzenia WIGILIJNĄ ŚWIECĘ, której nabycie będzie wyrazem pomocy biednym dzieciom. Cena świecy to przynajmniej jeden obiad ufundowany dziecku, czyli 5 zł. Niech każda rodzina podejmie ten dar podzielenia się z biednym dzieckiem przy wigilijnym stole, gdy w Wigilię po odczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa zaświeci świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece można będzie nabywać od przyszłej niedzieli w zakrystii po wszystkich Mszach Świętych.

 

10.  W czasie Adwentu zachęcamy do licznego udziału w Mszach Świętych roratnich. Prosimy Wszystkich aby na Msze Święte wieczorne w tygodniu przychodzić z lampionami adwentowymi i świecić je również podczas wieczornej rodzinnej modlitwy. Niech Adwent będzie czasem naszych postanowień prowadzących do głębszego życia religijnego aby nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności.

 

11.  Pan Organista będzie roznosił opłatki jako wyraz Jego i naszej kapłańskiej życzliwości, duchowej łączności oraz chrześcijańskiej solidarności z każdym z Was. W poniedziałek pójdzie na Honie, we wtorek na Granicę, a w następne dni na pozostałą część Parafii. Przyjmijcie Go z serdecznością jak to do tej pory czyniliście. Jeśli ktoś chciałby wcześniej otrzymać opłatki, to prosimy zgłosić się do Pana Organisty na chór po każdej Mszy Świętej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  –  33 Niedziela zw.16.11.2014

 

1.      Dziś po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna do św. Jana Pawła IIO godz. 16.30, nabożeństwo za zmarłych – wypominki. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii.

 

2.      W tygodniu Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00. Po tej Mszy świętej nabożeństwo za zmarłych.

 

3.      We wtorek (18 XI), wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

 

4.      W piątek  po nabożeństwiespotkanie Oazy.

 

5.      W sobotę (22 XI), wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyków. Polecajmy w modlitwie wszystkich chórzystów, muzyków, organistów, zespoły wokalno-muzyczne. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych na organistówce o godz. 15.00.

 

6.      W przyszłą niedzielę (23 XI), Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Msze Święte jak zwykle. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego, przed Adwentem. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu: „O Jezu najsłodszy”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po południu o godz. 16.30, nabożeństwo za zmarłych – wypominki. W tym dniu swoje święto patronalne przeżywa Akcja Katolicka oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Módlmy się o ich rozwój liczebny i wzrost duchowy, aby jak najpiękniej wypełniały swoją misję we wspólnocie Kościoła i Ojczyźnie.

 

7.      Prosimy, aby zabrać z cmentarza uschłe chryzantemy a nie składać przy kontenerze na śmieci, gdyż nie ma miejsca gdzie można by je wywieść. Jeśli wywiezie je firma na wysypisko śmieci to za wywóz musimy zapłacić.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  32 Niedziela zw.Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 09.11.2014

 

1.      Dziś na sumie będzie odprawiona Msza Święta: za zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po południu o godz. 16.30, nabożeństwo za zmarłych wypominki.

 

2.      We wtorek (11 XI), Dzień wdzięczności za wielokrotnie odzyskiwaną niepodległość. Modlimy się o błogosławieństwo Boże dla Polski i Polaków. Polecamy Bogu tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Msze Święte o godz. 7.00, o godz. 9.00, Złożenie kwiatów przy tablicy na kościele upamiętniającej ofiary wojen i Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy Świętej w kościele krótki program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i młodzież naszej szkoły. O godz. 16.00, Msza Święta i procesja na cmentarz – prosimy przynieść znicz, który postawimy na grobach naszych bliskich. W czasie procesji Różaniec ofiarowany w intencji poległych w walce o niepodległość Ojczyzny: Na cmentarzu modlitwa przy Grobie Nieznanego Żołnierza i złożenie wiązanek - symbolu wdzięczności. Serdecznie zapraszamy do udziału w Uroczystościach. W dniu Święta Narodowego wyraźmy nasze umiłowanie Ojczyzny także przez wywieszenie flagi narodowej na naszych domach.

 

3.      W pozostałe dni tygodnia Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00 - po tej Mszy świętej nabożeństwo za zmarłych.

 

4.      W piątek po nabożeństwie wieczornym spotkanie Oazy.

 

5.      W sobotę o godz. 15.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

6.      W przyszłą niedzielę (16 XI), dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka.  Msze Święte jak zwykle. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna do św. Jana Pawła II. O godz. 16.30, nabożeństwo za zmarłych – wypominki. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Składka będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

 

7.      Serdecznie zachęcamy do przystąpienia do Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapisywać się można u zelatorki Pani Ireny Michna. Prośba o wpisanie do Stowarzyszenia oznacza, że moment odejścia z tego świata, czyli chwilę śmierci, pragnie się powierzyć opiece Matki Bożej. Ważny wpis dotyczy decyzji podjętej dobrowolnie i osobiście. Są trzy stopnie przynależności do Stowarzyszenia: Pierwszy – to wpisanie się bez żadnych dodatkowych zobowiązań. Drugi – zaleca się odmawiać rano i wieczorem 3 razy „Zdrowaś Maryjo”, oraz dodać wezwanie: „Matko Boża, Patronko Dobrej Śmierci – módl się za nami”, „Święty Józefie – módl się za nami”. Trzeci – oprócz codziennej modlitwy, należy wieczorem zrobić krótkie podsumowanie dnia – rachunek sumienia z przeżytego dnia, a także raz w miesiącu przystąpić do spowiedzi. Można najpierw przystąpić do pierwszego stopnia, a potem samemu – przejść na stopień drugi. lub trzeci. (Gdyby czasem zapomniało się o modlitwie, nie trzeba się z tego spowiadać, gdyż nie są to zobowiązania podjęte pod karą grzechu śmiertelnego.)

 

8.      Komunikat Wójta Gminy Łańcut: Informuję, że wyborcy zamieszkali od nr 1 do 527, swój lokal wyborczy mają w Domu Kultury w Albigowej w Sali widowiskowej, natomiast od nr 528 do końca, w Domu Kultury w „białej Sali”. Idąc na wybory należy mieć ze sobą dowód osobisty. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 7.0021.00.

Dzisiaj jest

czwartek,
27 listopada 2014

(331. dzień roku)

Zegar

Ojczyzno ma!

Święta

św. Wirgiliusza - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Waleriana, Wergiliusza

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1387794

Blok reklamowy