OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  24 Niedziela zw.14.09.2014 Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

 

1.      Dziś rozpoczęcie Tygodnia Wychowania. Po południu o godz. 16.30, nieszpory.

 

2.      W tygodniu Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      W poniedziałek (15 IX), wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Jest to patronalne święto Apostolstwa Dobrej Śmiercio godz. 17.30, różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej, o godz. 18.00, Msza Święta w intencji wszystkich Członków  Apostolstwa Dobrej Śmierci: o łaskę dobrej śmierci dla żywych oraz szczęśliwą wieczność dla zmarłych. Członkowie Apostolstwa mogą zyskać odpust zupełny na ogólnych warunkach. Zachęcamy i prosimy wszystkich parafian do przystąpienia do Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapisy u Pani Ireny Michna.

 

4.      We wtorek (16 IX), w sposób szczególny modlimy się w intencji Ojca Świętego Franciszka. Po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.

 

5.      W środę (17 IX), 75. rocznica sowieckiej agresji na naszą Ojczyznę. Módlmy się za pomordowanych i ofiary sowieckich łagrów. Po nabożeństwie wieczornym spotkanie Kręgu Domowego Kościoła św. Jana Pawła II.

 

6.      W czwartek (18 IX), święto św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży i ojczyzny, które będzie poprzedzona Triduum. Liturgię Mszy Świętej wieczornej przygotowuje: 16 – go klasa I, 17 – tego klasa II, 18 – tego klasa III gimnazjum. Obecność na nabożeństwach dla młodzieży gimnazjalnej obowiązkowa. Po nabożeństwie młodzież zostaje w kościele celem sprawdzenia obecności.

 

7.      W piątek po Mszy Świętej wieczornej młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy.

 

8.      W sobotę godz. 16.30, w salce na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych, zakończone udziałem we Mszy Świętej wieczornej.

 

9.      W przyszłą niedzielę (21 IX), dzień środków społecznego przekazu. Msze Święte jak zwykle. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej wieczornej. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Składka przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

 

10.  Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, pod przewodnictwem O. Józefa Witko w naszej parafii, będzie odprawiona 22 września o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  23 Niedziela zw.07.09.2014

 

1.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej wieczornej.

 

2.      W poniedziałek (08 IX), w naszej parafii odpust. Msze Święte o godz. 7.00, główna Msza Święta odpustowa o godz. 11.00, - na tej Mszy Świętej będzie poświęcenie ziarna na zasiew. W czasie Mszy Świętej będzie można skorzystać ze spowiedzi, do której serdecznie zachęcamy. Po Mszy Świętej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.

 

3.      W pozostałe dni tygodnia Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

4.      We wtorek (09 IX), na Mszę Świętą o godz. 18.00, i spotkanie po Mszy w salce na organistówce, zapraszamy rodziców dzieci III klas szkoły podstawowej, przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

5.      W środę (10 IX), na Mszę Świętą o godz. 18.00, i spotkanie po Mszy w salce na organistówce zapraszamy Szkolne Koło Caritas.

 

6.       W czwartek (11 IX), na Mszę Świętą o godz. 18.00, i spotkanie po Mszy w salce na organistówce zapraszamy Parafialny Zespół Caritas.

 

7.      W piątek (12 IX), na Mszę Świętą o godz. 18.00, i spotkanie oazowe zapraszamy młodzież.

 

8.      W sobotę (13 IX),  Nabożeństwo Fatimskie – o godz. 18.00, Msza Święta i procesja z figurką Matki Bożej. W tym dniu o godz. 16.30, w salce na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

9.      W przyszłą niedzielę (14 IX), święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte jak zwykle. Popołudniu o godz. 16.30, nieszpory.

 

10.  Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie ostrzega przed złodziejami. Pretekstem wejścia do domu jest propozycja sprzedaży różnych przedmiotów, prośba o pomoc lub inne błahe powody, którymi odwracają uwagę gospodarzy a jednocześnie zasłaniają wspólników dokonujących kradzieży. Jednocześnie Policja przypomina, że nowelizacja Ustawy Prawo o ruchu drogowym, nakłada obowiązek na pieszych, poruszających się po drodze od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym, noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  22 Niedziela zw.31.08.2014

 

1.      Dziś po południu w naszej parafii Gminne Dożynki - rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 14.00, o godz. 17.00, Msza Święta wieczorna. W Krzemienicy odpust o godz. 11.00.

 

2.      W tym tygodniu pierwsza środa, pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      W poniedziałek (1 IX), uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Mszą Świętą o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkie dzieci „zerówki”, szkoły podstawowej, młodzież gimnazjum, grono pedagogiczne i rodziców. Dzieci klas I szkoły podstawowej prosimy, aby przyniosły do błogosławieństwa tornistry i przybory szkolne.

 

4.      We wtorek na spotkanie w kościele po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania z pierwszej klasy gimnazjum. 

 

5.      W środę po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie na spotkanie w kościele zapraszamy rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania z trzeciej klasy gimnazjum.

 

6.      W czwartek w sposób szczególny modlimy sięza kapłanów oraz nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Świętej zbiórka ministrantów, obecność obowiązkowa dla wszystkich ministrantów. Zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów.

 

7.      W piątek, spowiedź od godz. 17.00. O godz. 18.00, Msza Święta i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu młodzież zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną i spotkanie rozpoczynające rok formacyjny. To zaproszenie kierujemy także do młodych, którzy chcieliby przystąpić do Oazy.

 

8.      W sobotę po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej.

 

9.      W przyszłą niedzielę (7 IX), Msze Święte jak zwykle. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 9.00, dla dzieci i młodzieży szkolnej a po sumie dla starszych. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej. wieczornej.

 

10.  W przyszły poniedziałek (8 IX), Uroczystość Odpustowa Matki Bożej Siewnej. Odpust to szczególny dzień łaski, przeżyjmy go uroczyście. Jako święto patronalne naszej parafii daje nam możliwość zyskania odpuszczenia kar doczesnych z możliwością ofiarowania za zmarłych. Odpust w parafii winien także być okazją do kultywowania tradycyjnej gościnności oraz podtrzymywania związków rodzinnych – zaprośmy na tę uroczystość naszych bliskich.

Msze Święte o godz. 7.00, główna Msza Święta odpustowa o godz. 11.00, - na tej Mszy Świętej będzie poświęcenie ziarna na zasiew. W czasie Mszy Świętej będzie można skorzystać ze spowiedzi, do której serdecznie zachęcamy. Po Mszy Świętej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00. Do ubogacenia liturgii uroczystości odpustowej zapraszamy Akcję Katolicką, Kręgi Domowego Kościoła, Oazę, Róże Różańcowe, chór, orkiestrę, osoby, które noszą obrazy i chorągwie oraz wszystkie dziewczynki z klasy IV i V szkoły podstawowej prosimy do sypania kwiatów. Wszystkich zaś prosimy o piękny i czynny udział najpierw w Eucharystii a potem w procesji.

 

11.  Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na pomoc rodzinom dotkniętym kataklizmem – zebraliśmy 5.850zł.

Dzisiaj jest

sobota,
20 września 2014

(263. dzień roku)

Zegar

Alleluja Jezus żyje!

Święta

św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana,Pawła Chong Hasang i Towarzyszy - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Eustachego, Filipiny

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1325672

Blok reklamowy