OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 17 niedziela zwykła27.07.2014

1.      Dziś obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych po Mszy Świętejo godz. 9.00 i 11.00. Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej wieczornej.

2.      W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3.      Msza Święta w tygodniu codziennie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

4.      W piątek od godz. 17.00, spowiedź. O godz. 18.00, Msza Święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5.      W sobotę (02 VIII), mamy możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. Każdy, kto w tym dniu, nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki, zyskuje odpust zupełny. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej.

6.      W przyszłą niedzielę (3 VIII), pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 9.00, dla dzieci i młodzieży szkolnej a po sumie dla starszych. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Składka będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

7.      Składamy serdeczne, Bóg zapłać wszystkim, którzy w trzecią niedzielę złożyli ofiary na potrzeby parafii - zebraliśmy 4440zł.

8.      Miesiąc sierpień jest szczególnym miesiącem dla Polaków, a przede wszystkim dla wierzących. Zaświadczmy swoją postawą powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu o naszej patriotycznej i chrześcijańskiej dojrzałości.

9.      Akcja Katolicka Archiprezbiratu Łańcuckiego zaprasza na Sierpniowy Festyn Rodzinny pod hasłem „Nie lękajcie się być świętymi” – w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Festyn odbędzie się na stadionie Klubu Sportowego „Arka" w Albigowej, w dniu 3 sierpnia 2014r. (niedziela) o godz. 16.00. W programie między innymi: Śpiewamy, gramy, tańczymy na chwałę Pana, wesołe miasteczko, kucyki, samochodziki, quady, kuchnia tradycyjna, ciasto, kawa, lody, napoje; konkursy, zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych z nagrodami, losowanie cennych nagród wśród posiadaczy serduszek, nabytych za 5zł, które będą przeznaczone na letni wypoczynek dzieci z ubogich rodzin.Gwiazdą festynu będą „Wędrowne gitary”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 16 niedziela zwykła20.07.2014

1.      Dziś po południu Organizatorzy XV Festiwalu Kwiatów, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału we Mszy Świętej o godz. 14.00, a po niej na dalszą część uroczystości, która odbędzie się na placu przed Ośrodkiem Kultury. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

2.      W tygodniu codziennie Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

3.      We wtorek (22 VII), wspomnienie św. Marii Magdaleny.

4.      W środę (23 VII), świętośw. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.

5.      W czwartek rozpoczynamy Rekolekcje dla Osób Chorych i Niepełnosprawnych - trwać będą do niedzieli (czwartek, piątek, sobota o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.00). Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych i niepełnosprawnych.

6.      W piątek (25 VII), święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa. Odpust w Krzemienicy o godz. 11.00.

7.      W sobotę (26 VII), wspomnienie św. Joachima i Anny – szczególną modlitwą i życzliwością okażmy wdzięczność rodzicom i ludziom starszym.

8.      W przyszłą niedzielę Msze Święte jak zwykle. W związku z obchodzonym 25 lipca wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszłą niedzielę sprawowany będzie, po Mszy Świętejo godz. 9.00 i 11.00, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznychOfiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Po sumie do Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 15 niedziela zwykła13.07.2014

1.      Dziś po sumie Nabożeństwo Fatimskie - procesja z figurką Matki Bożej.

3.      W poniedziałek (14 VII), w dniu liturgicznego wspomnienia św. Kamila de Lelli - patrona opiekujących się chorymi, Duszpasterstwo Opiekunów Osób Niepełnosprawnych zaprasza na Eucharystię o godz. 18.00wszystkich opiekunów osób niepełnosprawnych, oraz osoby wspomagające opiekę (lekarzy, pielęgniarki, rehabilitantów), a także osoby chcące pomagać tym, którzy potrzebują pomocy w swej niepełnosprawności.

4.      W środę (16 VII), wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.  Odpust w Parafii Łańcut - Fara o godz. 18.00.

5.      W przyszłą niedzielę (20 VII), do południa Msze Święte jak zwykle. Po południu Organizatorzy XV Festiwalu Kwiatów, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału we Mszy Świętej o godz. 14.00, a po niej na dalszą część uroczystości, która odbędzie się na placu przed Ośrodkiem Kultury. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00. Składka przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

czwartek,
31 lipca 2014