OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 5 Niedziela  Wielkanocy03.05.2015

 

1.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca - z racji I Komunii Świętej zmiana Tajemnic Różańcowych dla wszystkich po Mszy Świętej o godzinie dziewiątej. Na sumie uroczystość I Komunii Świętej. Po sumie do nabożeństwa adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 16.30, nabożeństwo majowe,o godz. 17.00, Msza Święta wieczorna. Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

 

2.      W tym tygodniu pierwsza środa i pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta codziennie rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo majowe. Bardzo prosimy o liczny udział w nabożeństwach, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

 

3.      W poniedziałek (4 V), wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Na Mszę Świętą, nabożeństwo i spotkanie na organistówce zapraszamy młodzież I klas gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

4.      We wtorek (5 V), święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Na Mszę Świętą, nabożeństwo i spotkanie na organistówce zapraszamy młodzież II klas gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

5.      W środę (6 V), święto św. Filipa i Jakuba apostołów, w czasie nabożeństwa majowego, nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę Świętą, nabożeństwo i spotkanie na organistówce zapraszamy młodzież III klas gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

6.      W czwartek (7 V), po nabożeństwie majowym spotkanie ministrantów.

 

7.       W piątek (8 V), Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. Po nabożeństwie majowym młodzież zapraszamy na spotkanie OAZY. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Stanisława Jamrozka, Ks. Stanisława Grzywny, Pana organisty – polecajmy ich oraz ich posługę w naszych modlitwach. W Kosinie odpust, o godz. 11.00, i w Łańcucie – Farze o godz. 18.00.

 

8.      W sobotę (9 V), o godz. 16.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

9.      W przyszłą niedzielę (10 V), Msze Święte jak zwykle. Po południu o godz. 16.30, nabożeństwo majowe i o godz. 17.00, Msza wieczorna.

 

10.  W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich Caritas Polska apeluje o zbiórkę do puszek dla poszkodowanych. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych. Kościół Katolicki w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu. Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę w niedzielę 10 maja br. oraz przez ofiary składane do puszek w kościołach, o co gorąco proszę: Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 4 Niedziela  Wielkanocy26.04.2015

 

1.      Dziś niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne Każdego dnia rozpoczętego tygodnia wspieramy modlitwą powołanych do szczególnej służby Bożej i modlimy się o dar nowych, świętych powołań. Nieszpory o godz. 16.30. Taca przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia.

 

2.      W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta oprócz soboty, codziennie rano o godz. 7.00, i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 16.30, zapraszamy do kościoła dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. W czwartek zapraszamy z rodzicami.

 

4.      W środę (29 IV), święto św. Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy.

 

5.      W piątek (1 V), Świętego Józefa Rzemieślnikaspowiedź od godz. 17.00, do godz. 18.00. O godz. 18.00, Msza Święta i początek nabożeństw majowych.  Bardzo prosimy o liczny udział w nabożeństwach, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

 

6.      W sobotę (2 V), Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej. Msze Święte o godz. 7.30, 11.00, - po sumie nabożeństwo wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, po południu od godz. 15.30, do godz. 16.30, spowiedź przed I Komunią Świętą. O godz. 16.30, nabożeństwo majowe i o godz. 17.00, Msza Święta. Na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscy­pliny Sakramentów, z dnia 6 listopada 2014 r. uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w roku 2015 zostaje przeniesiona na sobotę 2 maja. Ponadto Kongregacja zezwala, aby w niedzielę 3 maja w kościołach parafialnych odprawić jedną Mszę św. ku czci NMP Królowej Polski. W dniu Święta Narodowego wyraźmy nasze umiłowanie Ojczyzny także przez wywieszenie flagi narodowej na naszych domach i instytucjach.

 

7.      W przyszłą niedzielę Msze Święte jak zwykle. Jest to pierwsza niedziela miesiąca - z racji I Komunii Świętej zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy  Świętej o godzinie dziewiątej dla dzieci, młodzieży szkolnej i dla starszych. Składka będzie przeznaczona na potrzeby diecezji. Na sumie uroczystość I Komunii Świętej. Po sumie do nabożeństwa adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 16.30, nabożeństwo majoweo godz. 17.00, Msza Święta wieczorna.

 

8.      Biskupi na 368. Zebraniu Plenarnym KEP podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek - 1 maja 2015 r.

Drodzy Parafianie

Składamy serdeczne podziękowania, za szczodrość na składkę w celach parafialnych, w poprzednią niedzielę. Z tej składki, na tacę zebraliśmy 6469,10zł, a na konto w kwietniu wpłynęło 100zł.

Wspólnie z Księdzem Proboszczem, na podstawie wydatków z poprzednich  miesięcy, podsumowaliśmy średnie miesięczne koszty utrzymania parafii.

Są to następujące koszty:

- podatek za budynki i grunty,

- ubezpieczenia budynków parafii

- energia elektryczna i liczniki za: kościół, nowy i stary cmentarz, budynek katechetyczny budowany nie ukończony,

- licznik gazowy za nowy cmentarz,

- telefon i Internet kancelarii parafialnej,

- woda w kościele i na starym cmentarzu,

- comiesięczny wywóz kontenera przy kościele,

- cokwartalny wywóz dużego kontenera przy cmentarzu,

- materiały i pomoce duszpasterskie,

- kwiaty do wystroju kościoła,

- sprzątanie kościoła,

- opłata Pana Grabarza,

- opłata Pani Gospodyni za sprzątanie kancelarii, korytarzy, salki, pranie obrusów, strojów liturgicznych: ornaty, alby, komże itd.

- Składki na fundusz Księży Emerytów Emaus

Łączna kwota za powyżej wymienione koszty to 2998zł.

Opłaty plebanii w całości czyli prąd, gaz i woda – opłacane są przez Księży.

Po dokonanym rozliczeniu otrzymanej składki, zaległości i kosztów stałych, na konto parafialne zostały przekazane pozostałe pieniądze.

Z uwagi na to, że część Parafian wpłaca składki miesięczne na konto, postanowiliśmy uruchomić konto pomocnicze. Tak więc, konto główne przeznaczone będzie na cele parafialne, a konto pomocnicze przeznaczone będzie na cele dalszej budowy nowego cmentarza. Utworzenie konta pomocniczego ułatwi rozdzielenie środków na nowy cmentarz od środków parafialnych na inne inwestycje i zadania parafii.

Stan środków parafii na dzień dzisiejszy wynosi: Na koncie głównym przeznaczonym na cele parafii znajduje się 2229,14zł. Na koncie pomocniczym przeznaczonym na nowy cmentarz znajduje się 10288,10zł. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Parafianom, którzy w ostatnim czasie wpłacili pieniądze na cel cmentarza, dziękujemy również wszystkim Parafianom wspierającym ten cel.

Informujemy, że w kasie Banku Spółdzielczego w Albigowej oraz na stoliku z czasopismami w Kościele, znajdują się gotowe druki do wpłaty na cele cmentarza z właściwym numerem konta, numer ten też będzie podany na stronie internetowej.

Informujemy również, że Rada Duszpasterska podjęła decyzję, co do specyfikacji przęseł metalowych, planowanych do zainstalowania w obecne słupki klinkierowe oraz ogrodzenia siatkowego na pozostałej części ogrodzenia. Obecnie zbierane są konkretne oferty cenowe, pod te specyfikacje.

Serdecznie prosimy o dalszą szczodrą ofiarność, w celu wsparcia prowadzonych inicjatyw. Dziękuję za uwagę.

Poniżej podajemy numery kont bankowych parafii:

Konto główne parafialne: 23 9177 0008 2001 0007 3844 0001

 

Konto pomocnicze na cmentarz: 93 9177 0008 2001 0007 3844 0002

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 3 Niedziela  Wielkanocy19.04.2015

 

1.      Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego celem jest zachęcenie do czytania Pisma Świętego. Księga, która stoi na półce, nie tylko jest jedną z wielu ksiąg ładnie wyglądających, ale jest tą księgą, która zawiera żywe słowo Boga – jest listem Boga do człowieka. Po sumie do Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00, spotkanie Akcji Katolickiej. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

2.      W tygodniu Msza Święta rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

3.      W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 16.30, zapraszamy do kościoła dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

 

4.      W czwartek (23 IV), uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika patrona Polski. Po Mszy Świętej wieczornej na spotkanie zapraszamy ministrantów.

 

5.      W piątek po Mszy Świętej wieczornej młodzież zapraszamy na spotkanie OAZY.

 

6.      W sobotę (25 IV), święto św. Marka Ewangelisty, o godz. 16.30, na organistówce spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 

7.      W przyszłą niedzielę (niedziela Dobrego Pasterza), rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Msze Święte jak zwykle.Po południu o godz. 16.30, nieszpory i o godz. 17.00, Msza Święta wieczorna. Taca będzie przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na dzieła miłosierdzia.

Informacja o działalności Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

Drodzy Parafianie,

            W dniu 16 marca br. rozpoczęła prace Rada Duszpasterska w nowym składzie.  Po złożeniu przysięgi odbyło się spotkanie, podczas którego zapoznano się ze sprawozdaniem finansowym za 2014 rok.

Dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza oraz chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom Wspólnoty parafialnej, Rada Duszpasterska pragnie wprowadzić systematyczną informację dla Parafian, dotyczącą stanu finansów parafii, oraz bieżącego  postępu w pracach finansowanych przez naszą Wspólnotę. Rada Duszpasterska została podzielona na dwie sekcje: liturgiczna i finansowo - gospodarcza .

Aby uczynić proces przekazywania informacji bardziej czytelnym, uprzejmie informujemy, że działalność finansowo - gospodarcza Rady Duszpasterskiej będzie podzielona na dwa główne kierunki:

1. Prace związane z dokończeniem budowy nowego cmentarza.

2. Prace związane z bieżącym  utrzymaniem i funkcjonowaniem parafii.

 

            W związku z tym, że zarówno Księdzu Proboszczowi jak i Wszystkim Parafianom bardzo na sercu leży doprowadzenie do uruchomienia cmentarza, wszelkim obecnym działaniom Rady Duszpasterskiej zostaje nadany najwyższy priorytet w tym kierunku.

Obecna sytuacja w sprawie nowego cmentarza jest następująca:

a) stan środków na cmentarz na dzień 11.03.2015r.  wynosi: 2.118,- zł

b) prace potrzebne do uruchomienia cmentarza są następujące:

-    zamówienie i wykonanie przęseł oraz bramy wjazdowej,

-    zlecenie i wykonanie  ogrodzenia pozostałej części siatką na podbudowie betonowej,

-    odebranie przyłącza wodno - kanalizacyjnego,

-    utwardzenie parkingu.

Na dzień dzisiejszy Rada Duszpasterska zbiera oferty na powyższe prace od wykonawców.

Przypominamy, że na cel budowy cmentarza były ustalone dwie składki:

600 zł ustalona 10 marca 2010r. i 400 zł ustalona 08 maja 2011r. czyli razem 1000 zł od rodziny.

Realizacja wpłat tych składek wygląda następująco:

-    Ogólnie wpłat dokonało 480 rodzin,

-    1000 zł i więcej wpłaciło 148 rodzin

-    800 do 1000 zł wpłaciło 34 rodziny

-    600 do 800 zł wpłaciło 156 rodzin

-    400 do 600 zł wpłaciło 50 rodzin

-    poniżej 400 zł wpłaciło 92 rodziny

W związku z powyższymi informacjami oraz pilną potrzebą oddania cmentarza do użytku,  zwracamy się z prośbą do wszystkich rodzin, które nie dokonały pełnej wpłaty  o uzupełnienie zaległych wpłat do pełnego 1000 zł w następujących terminach:

-    Uzupełnienie w przedziale do 300 zł -  do k. maja,

-    Uzupełnienie w przedziale od 300 do 600 zł -  do k. lipca,

-    Uzupełnienie w przedziale od 600 do 1000 zł -  do k. grudnia.

Od wysokości zebranych wpłat uzależniamy termin ukończenia inwestycji.

Dla zainteresowanych, informacje o dotychczasowej wpłacie udziela skarbnik Pan Jan Sobek, Albigowa 510, tel: 663379385, osobiście lub Ksiądz Proboszcz w kancelarii parafialnej.

Przewidujemy również możliwość odrobienia składek przez parafian, przy niektórych pracach  na rzecz cmentarza. W tym celu należy zgłosić taką gotowość do któregoś z członków Rady Duszpasterskiej.

Aktualny i bieżący  stan wpłat będzie posiadał Ksiądz proboszcz w kancelarii parafialnej i w swojej uprzejmości, każdorazowo przy kontaktach z parafianami, będzie starł się przypominać i zapraszać do uregulowania składek na cele cmentarza.

Zaletą cmentarza parafialnego jest to, że nie ponosimy opłat za miejsce pochówku.

 

            Przechodząc do drugiego kierunku, czyli bieżącego funkcjonowania parafii, informujemy, że stan środków oraz co miesięczne koszty stałe funkcjonowania parafii będą podane w 4 niedzielę kwietnia.

 

Chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom Parafian, mając na względzie szereg pilnych prac parafialnych, które oczekują, czyli: dokończenie remontu rynny, remont ubikacji, remont drzwi, Rada Duszpasterska przy wsparciu Księdza Proboszcza podjęła następujące uchwały:

-    składka w trzecią niedzielę miesiąca będzie po każdej Mszy Świętej odbierana, liczona i wpisana w zeszyt przychodów przez członków Rady Duszpasterskiej, a następnie po uregulowaniu miesięcznych kosztów, reszta zostanie wpłacana na konto parafialne.

-    rodziny, które nie mogą uczestniczyć w tym dniu na Mszach Świętych w parafii, oraz te które chcą, mogą wpłacić składkę na konto parafii, które jest podane na stronie internetowej.

-    sekcja finansowo - gospodarcza przy Radzie Duszpasterskiej będzie podejmować i zatwierdzać protokolarnie decyzje co do kolejnych wydatków z pieniędzy parafian pozostałych na koncie - w tym celu będzie się spotykać co najmniej raz w miesiącu, w poniedziałek po trzeciej niedzieli.

-    następnie w każdą 4 niedzielę miesiąca będzie  przekazywana dla Parafian  krótka informacja na temat uzyskanych pieniędzy ze składek, bieżących wydatków i realizacji prac.

- aby dopełnić starań utrzymania w dobrej kondycji oraz ciągłego rozwoju parafii, niezbędna jest wzajemna współpraca i hojność parafian, dlatego Rada Duszpasterska zwraca się ze szczególną prośbą o odpowiedzialną szczodrość, która utrzyma kierunek wytyczony przez naszych przodków. Dlatego prosimy o składki w wysokości 10 zł, 20 zł lub więcej od rodziny jeśli ofiarność na to pozwala.

Przypominamy, iż darowizny przekazane na konto parafii, przeznaczone na cele kultu religijnego, mogą zostać odliczone od dochodu w rozliczeniu za dany rok.

Powyższa informacja będzie dostępna na stronie internetowej parafii w zakładce ogłoszenia.

Dzisiaj jest

wtorek,
05 maja 2015

(125. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

bł. Stanisława Kazimierczyka, kapłana - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Ireny, Waldemara

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1553007