W dniach 30 i 31 maja scholka dziecięca z Albigowej o nazwie „Iskierki Boże”, uczestniczyła w Festiwalu Pieśni Maryjnej O Mamie i dla Mamy, zorganizowanego przez OO. Karmelitów z Przemyśla. W pierwszym dniu czyli w sobotę, odbywały się przesłuchania a w niedzielę koncert laureatów. Wśród jury zasiedli nauczyciele szkoły muzycznej, przedstawiciel organizatorów O. Zenon, a nad całością imprezy objął patronat honorowy J.E. Ks. Bp Stanisław Jamrozek i Pan Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla.

Atmosfera w trakcie przesłuchań była dostojna i poważna, jednak sobotnie popołudnie przepełniła dziecięca zabawa, śmiechy i radość. Nasi gospodarze przygotowali dla wszystkich uczestników piknik. Były w klasztornych ogrodach zabawki do skakania, malowanie twarzy, balony, cukrowa wata i popcorn. Poza tym kiełbaski z grilla, ciasta i dużo zabawy.

Piszę o tym wszystkim ponieważ nasza scholka zajęła pierwsze miejsce w kategorii Schola Parafialna - dzieci z klas IV-VI, ku naszej wielkiej i niepohamowanej radości.

Nasze Iskierki: Olga Falger, Basia Fajgier, Patrycja Rycaj, Weronika Choły, Julia Blajer, Oliwia Międlar, Faustyna Lebedyńska , Monika Filar, Dominika Szal, Gabriela Reizer, Aleksandra Borcz, Aleksandra Skawina, Małgorzata Pyter , Amelia Grad i Oliwia Bytnar wspaniale wykonały przygotowane pieśni „Maryjo Śliczna Pani” i „Mamo moja żywa kołysko”. Dziewczynki śpiewały z solowymi wstawkami i na dwa głosy.

Oprócz grupy starszej piosenki ”Ave Maryja” i „Moja Mama” śpiewały dzieci z klas 0 - 3 i były to: Marysia i Wiktoria Pelc, Julia Szewczyk, Małgosia Pasieczna, Milenka Babiarz, Madzia Bytnar, Emilia Korczak, Emilia Reizer, Natalia Chmura , Julia Bytnar, Nikola i Jessica Borczuch, Milenka Kuźniar, Gabrysia Reizer, Ania Kluz, Klaudia Giża, Karolina Kud, Maja Madej, Roksana Bytnar, Aleksandra Reizer i Patrycja Grad.

Na instrumentach grały: gitara - Martyna Bytnar, Emanuela Lebedyńska, Ewelina Bejster, flet - Klaudia Szal oraz Wola Kluz.

Wszystkie Dzieci wspólnie wykonały piosenkę finałową w niedzielę podczas koncertu laureatów. Bardzo dziękuję również rodzicom, którzy pomogli w organizacji wyjazdu.

Bardzo cieszymy się z ich sukcesu, mając świadomość, że robią to na cześć Maryi i w dobrym imieniu naszej wioski. Nie udał by się ten wyjazd, gdyby nie wsparcie finansowe Stowarzyszenia dla Albigowej i Parafialnej Rady Duszpasterskiej, które sfinansowały przejazd autokarem w pierwszy i drugim dniu. Parafialna Rada Duszpasterska zafundowała również pyszne lody.

Mam nadzieję, że udział w tym festiwalu będzie przez nas kontynuowany.

Justyna Babiarz

Kim jesteśmy?

Schola młodzieżowa ubogaca pieśnią (zwykle co drugi tydzień, gdyż śpiewamy na zmianę ze scholą dziecięcą) msze święte niedzielne o godzinie 9.00. Naszym śpiewem chcemy się modlić i sprawić, by Eucharystia przeżywana była w wyjątkowy sposób. Żeby tak się stało musimy ćwiczyć, bo jak mówi przysłowie: „z pustego i Salomon nie naleje”; tak więc próby odbywają się raz na dwa tygodnie po mszy świętej wieczornej (w zależności od dysponowanego przez nas czasu) oraz pół godziny przed mszą „dziewiątową” w salce obok kościoła. Oprócz śpiewania na mszy, wraz z Oazą, organizujemy czuwania, niejednokrotnie upiększamy śpiewem różaniec w październiku, w okresie Wielkiego Postu organizujemy drogi krzyżowe o godz. 20.00 dla młodzieży, a także jesteśmy otwarci na inne okazje. Przed czuwaniami (drogami krzyżowymi) próby odbywają się zwykle godzinę wcześniej w salce.

sobota,
25 marca 2017