DZIEŃ PAPIESKI - 12.10.2008r. – W NASZEJ PARAFII.

KOMENTARZ:

NA ROZPOCZĘCIE
Jest Niedziela, Dzień Pański w którym świętujemy Dzień Papieski. W tej chwili niech każdy z nas pomyśli - Dlaczego przyszedłeś? Dlaczego tutaj jesteś? Dlaczego akurat w tym miejscu? Czy dlatego, aby mieć święty spokój w sumieniu ? A może, by tylko wypełnić III Przykazanie Boże? Oby motywem naszej obecności była tylko MIŁOŚĆ - Oto jestem Panie miłości moja ! Oto jestem aby dziękować; aby się Tobie ofiarować; aby żyć w komunii; by iść na cały świat i głosić Dobrą Nowinę swoim życiem, wszystkim których spotkam.

PRZED LITURGIĄ SŁOWA
Aby Słowo rozbrzmiało potrzebna jest cisza ; cisza serca w której wołamy tylko: „Mów Panie bo
sługa Twój słucha".

PRZED LITURGIĄ OFIARY
Niech każdy z nas wpisze w swoje serce słowa tak ważne dla Jana Pawła II - „Totus Tuus".
Niech każdy z nas powie Bogu: „Cały Twój". Stańmy się dla Boga darem całościowym,
abyśmy całkowicie zostali przemienieni na Chwałę Bożą.
Każdy kwiat odbija cząstkę piękna swego Stworzyciela. Każdy kwiat swoim pięknem
wychwala Stwórcę Nieba i ziemi. Pamiętajmy, że każdy kwiat uczy nas prawdy by żyć jak
DAR.
Ampułki mieszczą w sobie dar wody , która symbolizuje nasze człowieczeństwo i dar wina,
które jest symbolem Bożej Miłości. Połączone w kielichu, w czasie przeistoczenia wino stanie
się Krwią Pańską.
Patena napełniona białym krążkiem chleba, który w czasie przeistoczenia stanie się Żywą
Hostią- Ciałem Chrystusa.

PRZED ZNAKIEM POKOJU
Za chwilę usłyszymy wezwanie kapłana: „Przekażcie sobie znak Pokoju". Każdy z nas obdarzy najbliższą Osobę, Pokojem Chrystusa Zmartwychwstałego.
Śpiewając Agnus Dei - Baranku Boży i ściskając dłonie uczestników Eucharystii, nie zapominajmy spojrzeć na ołtarz, na którym następuje połączenie postaci eucharystycznych; Jezus Zmartwychwstaje!!! Abyśmy mieli życie przyjmując Go w Komunii Świętej .