W niedzielne popołudnie 11 stycznia 2009 r. odbył się w albigowskim Ośrodku Kultury tradycyjny koncert noworoczny połączony z wiejskim spotkaniem opłatkowym. Zaprezentowały sie wszystkie działające przy OK zespoły, a to: orkiestra dęta (dyr. Tadeusz Szpunar), zespół piosenki i ruchu „Pyza” (instr. Małgorzata Dacewicz), zespół taneczny „Młodzi Albigowianie” (instr. Agnieszka Lekowska-Grad), zespół tańca nowoczesnego „Mikado” (instr. Agnieszka Wojnarowska), zespół wokalny „Alwa-Luz” (instr. Jan Baran), kapela „Hop Siup” (instr. Alina Szpunar), chór „Alcanto” (dyr. Tomasz Ruszel, Tadeusz Szpunar), kapela ludowa „Albigowianie” (kier. Paweł Balawejder) oraz zespół instrumentalny z Zespołu Szkół w Albigowej (instr. Alina Szpunar). Koncert prowadziła Agnieszka Lekowska-Grad. Opłatki pobłogosławił ks. proboszcz Tadeusz Barcikowski, a życzenia złożyli wójt gminy Łańcut Zbigniew Łoza oraz sołtys albigowski Stanisław Bytnar. Obecny na koncercie były proboszcz ks. Stanisław Grzywna otrzymał wiązankę kwiatów wraz z życzeniami z okazji urodzin. W trakcie spotkania wszystkich przybyłych do Ośrodka Kultury panie z albigowskiego KGW poczęstowały żurkiem i gołąbkami (pycha!). Było zatem coś dla duszy i dla ciała. Koncert pozostawił niezatarte wrażenia: żywy, barwny, rozśpiewany, roztańczony pokaz umiejętności młodszych i starszych artystów pozwala optymistycznie patrzeć na rozwój naszej kultury. Miniony rok został przepracowany bardzo efektywnie, to widać było na scenie. Niedzielne spotkanie przygotowali pracownicy CKGŁ i OK, a przede wszystkim: Małgorzata Cieszyńska, Maria Furman, Jadwiga Łobaza, Beata Babiarz, Małgorzata Dacewicz, Jan Baran, a także Agnieszka Lekowska-Grad z mężem Darkiem. A to wszystko we współpracy z KGW kierowanym przez Annę Lew i Stowarzyszeniem „Dla Albigowej” z prezesem Andrzejem Falgerem. (jw)

17 listopada 2017

Piątek, XXXII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św