Słowo Życia na kwiecień 20091

I ty powinieneś czuwać. Twoje życie jest nie tylko spokojnym bytowaniem. Bywa również walką, zaś najróżniejsze pokusy: natury seksualnej, próżność, przywiązanie do pieniędzy, przemoc - to twoi główni wrogowie.
   Jeśli będziesz czuwać stale, nie dasz się zaskoczyć.
   Dobrze czuwa tylko ten, kto kocha. Miłość jest zawsze czujna.
   Kiedy człowiek kogoś kocha, jego serce wciąż czuwa oczekując drogiej osoby, a każda mijająca minuta jest ku niej zwrócona.
   Tak postępuje kochająca żona, kiedy trudzi się i przygotowuje dla nieobecnego męża wszystko co potrzebne, robiąc to z myślą o nim. A kiedy mąż przychodzi, wita go z radością, w której zawarty jest cały wysiłek dnia.
   Tak postępuje matka, kiedy na chwilę zasypia czuwając przy chorym dziecku. Śpi, ale jej serce czuwa.
   Tak postępuje ktoś, kto kocha Jezusa. Wszystko robi ze względu na Niego, spotyka Go w każdej chwili, wypełniając Jego wolę. Ten spotka Jezusa uroczyście w dniu, w którym On przyjdzie.
   Jest 3 listopada 1974 roku. W Santa Maria, na południu Brazylii, kończy się spotkanie 250-osobowej grupy młodzieży; większość z nich pochodzi z miasta Pelotas.
   Odjeżdża pierwszy autokar z 45 osobami; dużo śpiewu, dużo radości. W czasie podróży kilka osób odmawia wspólnie różaniec - tajemnice bolesne, i prosi Matkę Bożą o wierność Bogu aż do śmierci.
   Na jednym z zakrętów autobus wskutek defektu spada w 50-metrową przepaść, koziołkując trzy razy. Ginie sześć dziewcząt.
   Jedna z tych, które przeżyły mówi: "Zobaczyłam śmierć z bliska, ale nie bałam się, bo tam był Bóg".
   A inna: "Kiedy wśród szczątków autobusu stwierdziłam, że żyję, popatrzyłam na rozgwieżdżone niebo i klęcząc między ciałami koleżanek modliłam się. Bóg był obok nas...". Ojciec Reginy Carmen, która wtedy zginęła, mówił, że córka często powtarzała: "Pięknie jest umrzeć, tato, bo idzie się do Jezusa".

«Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie»

Dziewczęta z Pelotas czuwały, ponieważ kochały. Kiedy przyszedł Pan, wyszły z radością na spotkanie z Nim.

«  1  [2]